| andreeaeml1200 a întrebat:

Nu inteleg de ce exista oameni care au dus/cada in casa si ei inca se spala la lighean. Am fost la un prieten acasa si tot era deranjat de prezenta lu maica-sa ca se duce la baie, in mana cu un lighean. Iar aceasta tot ii spunea sa nu o deranjeze ca va face "baie". Tin sa mentionez ca sta la apartament prietenul meu. L-am intrebat pe prietenul meu, ce face ea cu ligheanul la baie, presupuneam ca se duce sa stranga rufele, dar el a zis ca se duce sa se spele in lighean. L-am intrebat, pai de ce in lighean daca au dus si el s-o simtit facut de rusine. "Mama nu vrea sa se spele la duș pentru ca consuma apa si nu are rost si asa face o data la 2-3 zile si ii ajunge".
Doamne fereste… Exista asa oameni? O data la 3 zile? Cu cadă in casă?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu vezi bârna din ochii tai? Atâta știți să bârfiți, criticați, jigniți, vedeți de viața ta nu că ce fac alti, tipic romanesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparent exista.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sincer, nici eu nu inteleg de ce unii se intereseaza de ce fac altii in propria casa, mai ales atunci cand nu ii afecteaza cu nimic.Da, exista multi oameni care nu au aceleasi obiceiuri sau chiar nu isi permit luxul unui dus zilnic.Deal with it.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mama prietenului tau, nu greseste!
Plateste ea apa consumata! Consumi mai putina apa daca te speli zilnic in anumite zone, fara a fi necesar dusul zilic! Deci nu sta nespalata!

| andreeaeml1200 explică (pentru Fatamuntilor):

Pai numai in zonele unde "pute" trebuie sa ne spalam? nu si pe intreaga piele? exista rapan acolo totusi

| SilentRain a răspuns:

Economie

| andreeaeml1200 explică (pentru SilentRain):

Deci trebuie sa stau si eu nespalata? ca sa economisesc?

| OSLOMELBOURNE a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Cine te pune sa stai nespalata? Sta femeia aia dacă asa îi convine.

| suntserios a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Daca vrei sa economisesti asa drastic nu te speli. Te forteaza cineva sa faci economie la apa?

| andreeaeml1200 explică (pentru suntserios):

Parintii lui ii spun sa nu se mai spele asa des, dar el nu poate sa stea asa nespalat…. Asa imi zice si el si eu is de acord cu el ca nici mie nu mi se pare normal, mai ales ca acum e vara si na

| Smmo a răspuns:

Economie si poate avea femeia vreun tratament de facut care presupune o baie locala mai des, un permanent, un vopsit sau poate are probleme cu inima si nu vrea sa lesine prin baie mai ales vara, ca e mai cald. La mine nici nu este apa calda cat sa faci baie decat rar, trebuie sa o pandim ca pe vremea comunistilor.

| andreeaeml1200 explică:

Nu am vrut sa zic ca e ciudat sa te speli la lighean… si eu tot de acolo am plecat, dar daca ai cada in casa, de ce? mai ales la 3 zile?