| CartoonN a întrebat:

Nu m-am dus azi la scoala, e grav?laughing) N-am avut chef big grin

23 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cand ai sa ai serviciun ce ai sa faci? te duci cand ai chef?

| johnnny123 a răspuns:

O zi de chiul nu este un capat de lume, dar nu este bine sa iti faci un obicei din asta. Nu vorbesc doar despre scoala, ci si mai tarziu in viata.

Trebuie sa intelegi ca pentru adulti nu exista "nu am avut chef sa merg la munca", "nu am avut chef sa-mi hranesc copiii", "nu am avut chef sa-mi platesc facturile".

Toata viata este plina de lucruri ce trebuiesc facute fie ca ai sau nu chef.

| PedoBarbie a răspuns:

Da, foarte. Trebuie să te duci pentru a recupera.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca nu era niciun examen sau ceva nu ar fi fost prea importatnt (doar daca nu lipsesti des).

| Seducatorul a răspuns:

Da e foarte grav, Pobabil o sa faci spume la gura!

| Lαrisα a răspuns:

Nu e grav. Doar ca s-ar putea sa-ti puna niste absente.winking

| Melcul a răspuns:

Acum la sfirsit de an scolar ti-ai gasit si tu sa lipsesti.Este o mare prostie sa lipsesti in ultimele saptamini de scoala.

| CartoonN explică (pentru Melcul):

Pai mi-am luat tepe in ultima luna....nu vine profu' de economie, pauza ora.Pai stiti nici urmatoarea n-o facem, profa are atestat si tot asa laughing Si azi n-am avut chef...m-am trezit cu gandul la scoala, ca ma duc, dar la sfarsit, pe ultma suta de metri am hotarat.De ce ti se pare o prostie? stai sa vina ultima saptamana, ma duc sa-mi iau mediile si atat.

| LTAA a răspuns (pentru CartoonN):

Este foarte grav!
Pe lângă faptul că primești absențe (la mine, 10 absențe nemotivate înseamnă un punct din nota la purtare scăzut), te vei obișnui, şi vei chiuli tot mai des.

| Melcul a răspuns (pentru CartoonN):

Da de de ce te mai duci. Eu sa fiu in locul tau nu mas mai duce deloc la scoala.La ce este buna atita carte? Nu este mai bine sa stai sa freci menta in fata blocului sau la calculator.Mai vorbim noi peste citva ani sa vedem ce o sa se aleaga de viitorul tau.

| CartoonN explică (pentru Melcul):

Pai chiar asa, inutila scoala romaneasca.Prost sistem, ore de nimic.Sunt constient ca daca o sa-mi petrec restul vietii in Romania o sa ma lupt doar sa supravietuiesc.Ideal ar fi sa nu se puna absente si sa ne intelegem intre noi, ca pur si simplu azi n-am avut chef de scoala, ma duceam ca o leguma la ore.

| CartoonN explică (pentru Melcul):

Eu cred ca nici tu nu prea te-ai dus, este? laughing

| Melcul a răspuns:

Nu nici mie nu pre mi-a placut cartea si acum cam regret.

| AleexNC a răspuns:

E "ok" rolling on the floor Toți facem asta uneori laughing
dar ai grijă să n-o faci prea des că dupa vei avea tu probleme cu absențele și media la purtare straight face laughing

| Fiorella18 a răspuns:

Daca nu te-ai dus doar pentru ca nu ai chef e destul de grav. Si asta pentru ca chiulitul da dependenta iar asta iti va aduna absente nemotivate. In plus nu e prea roz sa stai sa ceri toata materia pe care ai pierdut-o de la colegi.

| CartoonN explică (pentru Fiorella18):

Tind sa cred ca nu e o zi atat de grea...d-asta am zis, pana mea...azi NU SCOALA! e si pe sfarsite big grin Dar nu am avut chef, ma trage vacanta spre eabig grin

| Fiorella18 a răspuns (pentru CartoonN):

Cum crezi! happy Daca absentele de azi nu iti afecteaza situatia scolara, e ok dar tot nu e bine sa chiulesti, in general. happy

| CartoonN explică (pentru Fiorella18):

Mai e pana la 40.Si cum eu copil model ce sunt laughing nu am nici una(bine cred ca am vreo doua, chiul cu toata clasa). big grin imi pare rau asa ca nu m-am dus, e fain, acasa vad ca ma plictisesc.

| Fiorella18 a răspuns (pentru CartoonN):

Si eu am chiulit de cateva ori cand eram la liceu si nu a fost mare lucru dar stii cum e, o data nu ai chef de ore, apoi intervin alte motive si tot asa pana incepi sa lipsesti tot mai mult. Si cum spunea cineva mai sus, e vb de simtul responsabilitatii. Sunt multe lucruri care trebuiesc facute chiar daca nu ne plac...Bineinteles, n-ai comis o crima ca ai chiulit, toata lumea cred ca o face macar odata in viata, dar ca principiu de viata este daunator. Asta era idea. happy

| CartoonN explică (pentru Fiorella18):

Da,eu am inteles ce-ati spus voi cu totii, totusi in 11 ani de scoala, n-am avut probleme cu absentele, desi am mai bagat chiuluri(cred ca toti au facut-o) dar nu mi-a intrat in sange.

| PopAnaMihaela a răspuns:

Da, vine Vlad tepes si te omoara -.-

| CartoonN explică (pentru PopAnaMihaela):

N-ai avut dreptate! N-a venit! Mincinoaso tongue

| GameLi4fe a răspuns:

Nu! Funda! love struck happy