| Sara2 a întrebat:

Nu mă pot abţine din mâncat. Ce sa fac? Mănânc fără oprire. Cum să îmi scada pofta de mâncare? Am încercat apă cu lămâie 2 pahare înainte de fiecare masă dar nu a funcţionat. Şi să încep să mănânc fructe legume nu îmi plac. Vreau doar să ştiu cum scap de pofta de mâncare.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă eşti relativ sănătoasă, dar tot nu te poţi satura, oricât ai mânca, probabil acest lucru se întâmplă, pentru că nu îţi hrăneşti organismul cum trebuie. Da' cum el nu prea ştie să ceară ceva anume (vitamine, minerale, proteine, în funcţie de ce-i lipseşte), cerşeşte orice i-ai da - urlând că îi e foame -, dar acel ceva, pe care i-l dai, tot nu-i satisface nevoile, aşa că e nevoit, săracu', să cerşească la nesfârşit.
Încearcă să mănânci mai diversificat şi sănătos, echilibrat!
Apelează la un nutriţionist, dacă nu te descurci singură!
Baftă! happy

NOname
| NOname a răspuns:

Un site, pe care eu una, îl găsesc foarte util:
http://cronometer.com/#diary

| RAY a răspuns:

In primul rand fometea poate fi din multe cauze poate fi din cauza ale unei boli gen diabet sau alte boli sau pentru ca manci multe dulciuri, in orice caz proteinele opresc cel mai mult foametea si cartofi fierti

| Drimmero a răspuns:

Asa eram si eu, mancam oricand prindeam ocazia, mi se facea foame repede. Mananca echilibrat si sanatos!

| CuriousStuff a răspuns:

Exercitiu de vointa.
Sau cumpara doar mancare care nu iti place asa de mult, sa nu te mai atraga.

Sa inteleg ca ai si probleme cu greutatea? Ca daca mananci si nu te ingrasi deloc ar putea fi ceva mai serios.

| Biu009 a răspuns:

Abtine-te. Nu exista nu pot, doar nu vreau.