| andreeaalexandra16 a întrebat:

Nu prea cred în femei care da în cărți sau clarvăzători dar mă aflu în niște dileme probleme pe care nu le pot spune as vrea sa știu ce mi se întâmplă de îmi merge nu mai rău cunoașteți pe cineva care simte omul și Îți spune de ce ți se întâmplă curare și cutare și ce sa fac dacă știți pe cineva va rog sa îmi spuneți și mie

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Raspunsul lui NameInUse e perfect, scurt si la obiect.
Suntem responsabili pentru fiecare dilema pe care o avem. Noi alegem circumstantele, locul si modul in care reactionam la un eveniment, noi dictam ce simtim. Tu ai spus cu gura ta ca nu crezi in ghicitoare dar totusi este mai usor sa mergi la ghicitoare decat sa traiesti constient si sa te declari responsabila. Alegi calea usoara si crezi ca misticismul si vrajitoria sunt ceva mai mult decat plasmuiri ale mintii.
Decizie finala pe care o iei este doar a ta, singura vrajitorie care te poate ajuta este sa incepi sa crezi in tine si sa investeti in tine.

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu iti spun ceea ce trebuie. Apoi, ceea ce e mai grav e ca intri in legatura directa cu demonii.

| andreeaalexandra16 explică (pentru danay72):

Da așa este e din partea celui rău știu și eu ca nu e bine dar nu mai găsesc răspuns la tot ce mi se întâmplă și m-am loat și eu din auzite de la lume de accea ziceam sa încerc. Desi nu e bine și vorba ta nu spun ce trebuie nu mai mint și etc

| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa iti mai amintesti si de Dumnezeu din cand in cand, stii?
te rogi la Dumnezeu, mai mergi si pe la biserica. Asa iti rezolvi problemele. Ghicitorile fura, mint + e si pacat, daca mai tine cineva cont si de asta.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Mayar):

Da știu e păcat nu e bine

| andreeaalexandra16 explică (pentru Mayar):

Eu îmi amintesc și mă rog când pot dar unori am senzatia ca Dumnezeu ma cam uitat

| Mayar a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Daca ai impresia asta inseamna ca trebuie sa te spovedesti si sa descoperi ce lucru chiar atat de groaznic ai facut si incerci sa il repari/te caiesti pentru el.
Adevarul e ca doar in Dumnezeu putem avea incredere.

| andreeaalexandra16 explică (pentru Mayar):

Nu poate să îmi dea preotul sănătate o familie unita intelegere fericire etc m-am spovedit etc pe unde nu am fost dar în toate astea nu preotul mă poate ajuta

| Mayar a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Ce treaba are preotul cu tine? El doar iti explica. Tu trebuie sa apelezi la Dumnezeu. De asemenea, nu totul se intampla exact cum vrei pentru ca vrei acest lucru

| NameInUse a răspuns:

Tu esti responsabila pentru tot ce ti se intampla, inceteaza cu astea.

| andreeaalexandra16 explică (pentru NameInUse):

Ce stiti dvs. despre viată mea ca sa îmi răspunde-ti ca eu sunt responsabila oare cum de vin? sunt conștientă ca nu e bine cu persoane de genul...dar nu ca eu sunt de vina.

| NameInUse a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Da, tu, ai dreptate. Eu sunt de vina pentru astea toate cate ti se intampla, ti-am facut si vraji sa nu te mai mariti.winking

| NameInUse a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Ia, fata, o carte de psihologie si mananc-o. S-O MANANCI, DA?

| andreeaalexandra16 explică (pentru Voidwithin):

Ai perfecta dreptatate în ce ai spus sunt de acord cu tine si da eu am spus cu gura mea nu prea cred în astea sunt din partea celui rău. Dar m-am loat și eu din vorbele auzite, mulțumesc pentru părere. și poate dacă ma rog mai mult nu mai îmi merge rau

| andreeaalexandra16 explică (pentru NameInUse):

Nu e vorba de casatorie și de sănătate și mai multe nu incercați să fiți ironica cu mine

| andreeaalexandra16 explică (pentru NameInUse):

În problemele mele nu mă poate ajuta psihologia... Eu nu mănânc carti mancati-o dvs. Dacă tot spuneți...

| Voidwithin a răspuns (pentru andreeaalexandra16):

Raspunsul lui NameInUse e perfect, scurt si la obiect.
Suntem responsabili pentru fiecare dilema pe care o avem. Noi alegem circumstantele, locul si modul in care reactionam la un eveniment, noi dictam ce simtim. Tu ai spus cu gura ta ca nu crezi in ghicitoare dar totusi este mai usor sa mergi la ghicitoare decat sa traiesti constient si sa te declari responsabila. Alegi calea usoara si crezi ca misticismul si vrajitoria sunt ceva mai mult decat plasmuiri ale mintii.
Decizie finala pe care o iei este doar a ta, singura vrajitorie care te poate ajuta este sa incepi sa crezi in tine si sa investeti in tine.