| enigmatica a întrebat:

Nu reusesc sa dorm pana la 3 dimineata, uneori chiar pana la 4 dimineata. Nu stiu ce sa mai fac. Aveti vreo idee?

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Daca simti ca cedezi si te imbolnavesti, iti recomand sa iti organizezi o plecare in natura.La munte, la mare, dar nu uita ca trebuie sa fii singur'a acolo unde te vei duce.Reduce calculatoru, televizorul, telefonul si culcate dupa o saptamana la ora 22. Ai sa dormi, garantez.

| Veme a răspuns:

Da. Pune pe cineva sa te trezeasca cu forta la 6 dim, dupa ce adormi la 4. Apoi viziteaza ceva, ocupa-ti ziua cu ceva pana seara, avand grija sa nu atipesti deloc in timpul zilei. Daca iar nu poti adormi pana la 4 dim repeta operatiunea. Iti garantez ca in maxim o saptamana vei adormi normal de la 10 noaptea, 11 noaptea. Si renunta la cafea, ceai verde sau negru, la cola, la tigari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te trezesti cat mai devreme si sa faci sport.