| Vanilie_Caramell_1996 a întrebat:

Nu stiam la ce categorie sa adaug asta dar vreau sa va cer sfatul despre un vis, de fapt mi se intampla des aceste lucruri.

Totul a inceput de la o vizita la bunica, asta s-a intamplat chiar Duminica pe 21. Am fost la bunica totul frumos si bine, am facut un gratar iar apoi m-am pus sa ma culc fiind obosit. Ce am visat m-a inspaimantat foarte tare, am visat ca eram pe un munte, nu prea l-as numi munte din mai multe motive, trebuia sa urc si sa cobor. In vis eu urmaream sa ma duc la toaleta, totul clar pana aici dar coborand "muntele" sa ma duc la toaleta m-am razgandit si m-am decis sa ma usurez altundeva mai sus, asta datorita faptului ca nu era nimeni pe acel munte m-am decis sa abandonez drumul spre w.c. Am inceput sa urc muntele iar mai apoi am auzit niste pasi pe acel munte, era un prieten din copilarie care fugea de mine, l-am urmarit, el tot fugea de mine speriat si apoi l-am prins intr-o incapere pe acel munte. M-a atacat prima oara cu un cutit iar eu nu stiu de unde naiba aveam abilitatile lui jet lee de i-am aruncat cutitu si l-am prins. Dupa ce l-am prins m-a recunoscut din copilarie si am inceput sa ii explic urmatorul lucru: aveam o oglinda in mana si am inceput sa ii spun "Sunt in oglinzi, iar apoi se duc in urechile oamenilor si apoi in sufletul lor". Treaba asta m-a inspaimantat ENORM de tare, dupa ce am spus treaba cu olginda a venit bunica si m-a trezit din somn anuntandu-ma ca urmeaza sa plec waiting ( damn grandmaa :-l ). Mi-am notat in telefon ca sa nu uit ce i-am spus in vis. Am plecat bine si am ajuns bine inapoi acasa unde am tinut neaparat sa ma culc din nou, tot din faptul ca eram obosit. M-am culcat cam de la 19 pana la 21 urmand ca pe la 20:50 cam asa sa ma trezesc si sa ma uit spre dulap unde atarna sortul meu negru. Acolo statea un copil imbracat in negru ascunzandu-se in acel sort. Credeti-ma pe cuvant ca totul parea real, el era acolo doar ca era imbracat in negru, il vedeam miscandu-se, iar eu i-am spus urmatorul "Stai acolo sa ma imbrac si vin imediat". Am spus asta pentru ca eram doar in chiloti, ceva normal. Va avertizez ca ce am explicat mai inainte NU A FOST UN VIS, totul parea real, s-a petrecut in realitate, era prea adevarat totul. Ok, continui, nu m-am imbracat dar in schimb m-am ridicat si m-am dus langa el si i-am dat cu piciorul sa vad daca il simt si ce credeti? a disparut ca in desenele animate brusc. Infricosator, ha? Am tratat toata asta cu calm si am incercat sa o inteleg, dar nu am inteles.

3 răspunsuri:
| KTAleen a răspuns:

Un crestin ortodox ar merge sa vorbeasca cu un preot, ar face o slujba de binecuvantare a casei(sfestanie)...

Un necrestin, nu stiu...

| kmidodo a răspuns:

Personal inteleg problema ta, dar imi este imposibil sa-ti raspund aici.Nici nu cred ca-ti va raspunde cineva pe 'bune'. E COMPLICAT... Daca vrei sa vorbim, trimite-mi o adresa de mail. Poate voi reusi sa te indrum cumva.

| Hiraani a răspuns:

Astea se datoreaza stersului si oboselii prea mari..ai inceput sa ai halucinatii ori confuzi visele cu realitatea deoarece ti se par foarte adevarate