| AliceAnnnnna a întrebat:

Nu știu ce sa fac. Am doar 20 de ani și abia știu sa prăjesc niște cartofi și sa fac mancare de dimineata. Am o relație cu un băiat care tot așteaptă sa gătesc, sa ii fac ciorba și habar nu am sa fac așa ceva. De fiecare data când ma duc la el trebuie sa stau sa ii fac ceva de mancare și niciodată nu iese. Ori iese arsa ori nu știu cum și ma face buna de nimic ca fosta lui făcea și nu stiu ce. Fosta lui are 32 nu 20. Vrea sa ii fac musaca zilele astea și nici măcar nu știu cum se face. Eu vreau sa ieșim impreuna, sa ne simțim bine ca orice cuplu nu sa stau numai in bucatarie cum vrea el. Nu înțelege ca nu știu sa gătesc unele chestii ce vrea el, ciorba, lasagna și ce poftește el. De când sunt la el ma trezesc la 9 dimineata și fac curat ca lasa o dezordine de nedescris plus pe jos ce spal și îmi ia vreo 2 ore și el când se trezește o face la 14 după amiaza ca sa îmi scoată ochii ca de ce nu am golit gunoiul. Nu știu ce sa fac, cum învăț sa gătesc sau ce sa fac?
Mi-a scos ochii ca de ce nu rămân insarcinata mai repede ca el vrea peste 4 copii și aia de 32 de ani are 1 copil și ca aia cum e in stare sa facă copil și eu nu? Când și-a dat ultima data drumul in mine avea pretenția de gemeni dar nu sunt mașina de făcut puradei. Nu pot rămâne așa cum vrea el.

37 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aumih16 a răspuns:

Normal ca isi bate ala joc de tine! daca te vede asa proasta! te foloseste pe post de menajera! ala isi bate joc de oricine vrea el! ca e smecher! un golan! pai da! tie nu iti trebuie asemenea om! trezeste-te la realitate! pana nu e prea tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu te supara dar tu nu poti face de mancare nici pentru tine, ce sa mai vorbim de altii? Cartofi prajiti? Serios? Sunt baiat dar la 20 ani facem o gramada de ciorbe, supe, prajituri etc. Inteleg ca trebuie sa-ti placa dar nu inteleg cand mori de foame cu alimentele in frigider. Am mai vazut persoane de 21-24 de ani care nu isi pot face singure de mancare. Tu stai cu alimentele in frigider si dintre toate alegi cartofii prajiti?
2. Ala nu te merita si isi bate joc de tine. Nu zic de faza cu mancarea cat de faptul ca iti impune sa faci copii. Cum de il mai suporti? Iti pierzi vremea cu tipi insensibili si egoisti. Niste smecheri. As zice mai multe.
Deci invata sa gatesti pentru tine. Sa nu mananci numai prajeti pentru ca iti strici stomacul, mancarea trebuie diversificata. Mai bagi o ciorba, o supa, un cartof piure. O prajitura la desert.
Apoi lasa tentativa aia de iubit care isi bate joc de tine. Daca tot stai langa el in ciuda tuturor vorbelor inseamna ca va meritati unul pe altul. Nu vad alta explicatie.

| mgtow a răspuns:

Pleaca lasa-l, e problema sociala omu

| Frank51 a răspuns:

To be honest, si eu stiu sa fac mancare.

| SG1995 a răspuns:

Dă-i papuci, meargă la "fosta", omul e retard, cât despre problema ta cu gătitul ar trebuie să încerci să te înțelegi, mai ales dacă ești la facultate, gătind economistești o grămadă de bani.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu inteleg de ce accepti o relatie cu un asemenea "gospodar".
El nu e atent la tine, el isi doreste familie mare, si sotie mai de la tara. Daca tu iti doresti o familie mai restransa, in care sa va si iubiti, renunta la tipul asta. El te vede ca pe un electrocasnic.
Si eu imi doresc o gospodina, dar asta inseamna ca sunt pregatit sa contribui si eu, nu ca ma cak in mijlocul casei, si chem nevasta sa stranga. Iar 4 copii pentru o fata de 20 de ani care abia invata sa gateasca, e exagerat. Asta e in stare sa te lase, daca vei intampina probleme la nastere, si vor aparea ceva restrictii pe viitor. El probabil nu e pregatit sa aiba o familie, e doar un taranoi din ala din varful dealului, care vrea 4 copii ca sa termine fanul si prasitul mai repede.
Nu incerca sa il schimbi, lasa-l.