| anonima4all a întrebat:

Nu stiu ce sa fac pentru ca imi cade foarte mult par cand ma spal pe cap si cand ma piaptan.si pe deasupra am si foarte multa matreata(coji). ajutati-ma va rog din suflet sa scap de problema asta.ca nu mai suport. dati-mi niste sfaturi si retete care sa aiba efect.va roog

Răspuns Câştigător
| crizantema a răspuns:

Salut.Si eu am aceiasi problema, pentru matreata folosesc sampon clear dar pentru caderea parului nu stiu...Samtamana asta ma duc la dermatolog, din nou, sa vad ce-mi recomanda... dat trecuta mi-au dat un sampon ce m-a costat 40lei si in 2 saptamani, efectiv am crezut ca raman cheala, de data asta sper sa fie mai bine.Anul trecut am folosit un sampon foarte bun, pe baza de morcovi, care insa a costat mai 70 lei, care dupa 4-5 spalari s-a vazut efectul, anaphase mi se pare, dar iti recomand sa te duci la cel putin 2 specialisti sa fi sigura ca problema ta se rezolva.

3 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Foloseste un sampon si un balsam potrivit tipului tau de par. Clateste-te cu otet de mere dupa spalare.

| miauu a răspuns:

Poti folosi ulei de masline
e ff bun.
eu il folosesc zilnic si are efecte

| M.madallina a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, cred ca este din cauza samponului.