| RAY a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred, un trening adidas in mall hervis costa 200 de lei doar pantaloni, in bazar120 de lei tot treningul, asta la toate, intrebarea mea e oare sunt mai de calitate alea in mall? ca anul trecut mi-am luat adidasi adidas dar sau rupt dupa o plimbare de o ora macar aia mi-au dat banii inapoi, luna trecuta mi-am luat niste pulovere din bazar am mers la ea sa-i spun ca ma manca iar ea spune ca e devina pielea mea in fine asta e o fi, m-am dus la mall acelasi material, atunci ma intreb oare nu e acelasi haine dar la super pret in mall? nu stiu ce sa mai fac pe bune, duminica ma duc la piata de haine ca numai stiu ce sa fac, mi-am pierdut si increderea si tot
azi mi-am luat niste ciorapi
adidas la 45 de lei, 3 perechi sper sa fie din bumbac sau e vrajeala, culmea e ca caciula mea cumparata cu 10 lei acolo e 50 de lei indentica

7 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In bazar poti gasi toate minunile contrafacute. Nici in mall nu as ava incredere prea mare. Chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc.

| RAY explică (pentru SkyPilot):

Eu am luat din hervis adidasi care erau varza la 200 de lei, s-a rupt ata care in partea de sus, astia la bazar vand adidasi adidas la 60-80 de lei, un trening la hervis 200 de lei doar pantaloni la bazar 120 tot reningul acelasi material, cred ca astia de la mall vand scump din cauza chiri mari /profit nu calitate, am o scurta din bazar ma tine de 3 ani e asa buna in mall pretul e triplu acelasi material, caciula acelasi e de 5 ori mai mare pretul, multa hotie in Romania sincer numa hoti atat

| 1DeadMemories a răspuns:

Treaba sta in felul urmator :
Adidas din magazinele mari(brand uri) sunt produse fabricate in diferite tari sub licenta Adidas.Produsele din bazare, din piete cu brand-ul Adidas risca sa fie facute intr-un depozit din Romania cu etichetare falsa a logo-ului.
Sper ca am fost pe intelesul tau.

| RAY explică (pentru 1DeadMemories):

Nu chiar, sunt facute in Turcia, china, sincer am comparat calitatea cu cea din lall acelasi, explica-mi cum e posibil o pereche de adidasi adidas sa se strice intro ora noi cumparati de la hervis? de ce scurta cumparata din bazar nu are nimic de 3 ani? de ce hainele sunt din acelasi material dar de 3, 4 ori mai scumpe in mall

| RAY explică (pentru 1DeadMemories):

Si daca ar fi facute in Romania nu inseamna ca nu sunt de calitate sunt sigur ca si aici se poate face multe de calitate, nu uita ca logan e popular in toata lumea, las ca nu poti spune romanul e harnic cand are chef, deci se poate, du-te in Austria sa vezi calitate, daca adidas deutschland mi-au spus ca tot ce e in rom e fake ce vrei, Romania find o tara din lumea a treia distribuim marfa de slaba calitate sau vindem licenta unor firma care sa produca produse, acelasi materiale se folosesc si la hainele contrafacute, chinezi au masinari bune

| 1DeadMemories a răspuns (pentru RAY):

Tocmai asta spuneam si eu ...Adidas produce haine in fabrici din China, India, Italia, Germania, etc si le aduc de acolo pe cale legala.In Romania poti gasi produse facute si la tanti Veta in curte cu embleme cumparate si stantate in China, luate la negru de la diversi speculanti.Nu contest calitatea lor. Normal ca Adidas aduce in Romania produse fabricate in China pentru ca e mana de lucru mai ieftina acolo. Daca ti-ar aduce produse fabricate in Germania sau Anglia costurile de achizitie ar fi mai mari.Comercianti Romani sunt hoti, aliniaza preturile conform celor din Europa, desi calitatea e Made in China.

| RAY explică (pentru 1DeadMemories):

Sincer eu sunt dezamagit de tot ce inseamna rromania, mi si frica sa mai cumpar ceva, am si facut un blog pe tema asta in rom totul e fake, hotie, minciuna atat tara de rahat