| laurahl a întrebat:

Nu stiu de ce dar la mine in beci in loc sa fie racoare ca in toate beciurile, la mine e foarte cald. am facut zilele trecute sirop de muguri de brad si deja au mucegait. ce pot face sa fie mai racoare in beci?

2 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Incearca sa izolezi.

la mine beciul este sub casa, peretii sunt foarte grosi si e foarte racoare

| cretzufinish a răspuns:

Asigura intunericul. Insa nu cred ca a mucegait din cauza asta, ci din simplu fapt ca nu a fost sterilizat corespunzator borcanul, sau capacul nu a fost bun.