| deepinlovewithyou a întrebat:

Nu sunt deloc optimista. Am spus de mai bine de 3-4 luni ca vreau sa slabesc, dar niciodata nu mi-am pus asta in plan, sa incerc cu adevarat sa fac ceva in privinta asta. Nu ma pot abtine sa nu mananc ce vreau, nu ma tin tot timpul de sport, m-am apucat de jogging cateva seri dupa m-am oprit total. Vreau ceva sfaturi despre cum sa-mi iau inima in dinti si sa ma pun pe slabit,cum sa fiu optimista, sa gandesc altfel si sa imi indeplinesc visul, sa slabesc. dar sa-mi dati si cateva exemple pentru slabit. diete,exercitii etc. Multumesc, funda!

5 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Pentru persoana ta trebuie sa ai o companie care sa te indrume. Inteleg ca asa tii caracterul. Cauta pe cineva care sa fie interesat ca si tine.

| Disharmony a răspuns:

N-ai deloc ambitie. Vrei sa-ti facem noi rost de ea, sau cum? Degeaba stii teoria, daca n-o aplici.

| Laslabute a răspuns:

Poate gasesti aici cateva sfaturi care te vor ajuta in probelma ta.http://la-slabute.net/

| aliinutzza a răspuns:

Heii, :* Daca intr-adevar vrei sa slabesti trebuie sa iti pui asta in minte si sa tii o dieta, sfatul meu ar fi sa nu mananci multa paine si cand mananci sa nu mananci mult mananci mai des dar doar cate putin si tine minte fara multa paine, si poti practica si sporturi cum ar fi te trezesti dimineata si alergi vreo 2 ore faci abdomene ca sa nu pui grasime pe burta si tot felul de exercitii :* Sper ca te-am ajutat love struck Funda? puppy dog eyes

| roxii97problem a răspuns:

Heii. Si eu am avut aceeasi problema. Am incercat si eu cu jogging, dar nu a functionat + ca nu imi place sa fac sport. Am 170 cm inaltime si am avut 76 de kg. Spre fericirea mea acum am 65 de kg si sunt destul de multumita. Efortul pentru a slabi nu a fost unul greu. Am slabit cu o dieta de la Herbalife, te-as sfatui sa o incerci cu toate ca este cam costisitoare. Am tinut dieta 4 luni. In mod normal mai urmeaza dieta " de mentinere" (-cum spun ei ), eu nu am tinut-o. Au trecut cam 3 luni de cand nu mai tin dieta si sunt tot cu atatea kg. Desigur ca in primele 2-3 luni de dieta am tinut foarte strict, exact ca la carte, in ultima luna am inceput sa imi permit cate putin din fiecare bunatate de care imi era pofta. Sper ca ti-am fost de folos. Si inca un sfat sa iti pacalesti mintea, nu te gandi tot timpul la slabit, incearca sa te gandesti ca te accepti asa cum esti. Nu mai ii arata creierului ca te stresezi din cauza kg in plus. Pupici!