| hecamefrommetalland a întrebat:

Nu v-ati saturat de oamenii care folosesc cuvantul,, downloadez,, desi acesta nu exista in limba romana?

7 răspunsuri:
| IIII a răspuns:

Nu ma deranjeaza in mod special...Ma deranjeaza in schimb ca toti spun in loc de harta ''mapa'' si cand cer cuiva o mapa reala(de acte) imi vine sa zic ''da-mi si mie harta aia'' laughing

| Nolkyz a răspuns:

Nu am probleme cu cei care folosesc cuvinte imprumutate din alte limbi, dar am ceva cu romanii care scriu desi cu doi de i si mai fac si gura mare.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Eu m-am saturat de ei

| SSWK a răspuns:

"Dawnloadez" nu exista, "Downloadez" da si este corect.

| hecamefrommetalland explică (pentru SSWK):

Am scris gresit intentionat

| Alexaaxc a răspuns:

Nu ma enerveaza oamenii care folosesc cuvinte din alta limba atat timp cat le folosesc intr-un context adecvat.

| DoarMicky a răspuns:

Dar cum vrei sa zica,, copy paste"? laughing) sau cum?