| mentholinks a întrebat:

Nu vi se pare ca viata e cam lunga?

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu.E prea scurtă.Nu ai timp să faci lucrurile pe care le doreşti, timp să fiu lângă oamenii pe care îi iubeşti... Timpul e foarte limitat.

| AvalohAlyn a răspuns:

As vrea sa fie eternă eu, mi-e frica de moarte.Viata in general e prea scurta, nu prea lunga.

| RAY a răspuns:

Nu,din contra e scurta, pacat ca nu apreciezi viata

| EternalTsukuyomi a răspuns (pentru RAY):

Uite, ia un "nu" de la mine, insereaza-l acolo. happy

| RAY a răspuns (pentru EternalTsukuyomi):

Scuze ma dor ochii si de asta nu am observat

| milan9 a răspuns:

Suntem conceputi pentru eternitatea. Exista insalucruri carene deturneaza de la acest simtamnat, de la acest "feeling": problemele, esecurile, pacatele, adictiile, anxietatea, deprimarea ca rau spiritual in primul rand...

Un sportiv pasionat la nebunie de un sport, ajunge usor sa se dezica de acesta daca este dominat de durerea unui cui intrat in talpa... thinking
Nu mai are pe moment (pana la edificarea asupra perspectivelor) nici o pasiune pentru acel sport.

Este doar o inselare provizorie. Ei bine la unii, sau la multi chiar, aceasta lipsa de prespectiva dureaza intreaga viata.

| SilentRain a răspuns:

Al naibii de lunga, deja ma simt bătrână, vin probleme de peste tot

| aXy99 a răspuns:

Mi se pare foarte scurta.

| Dalmore a răspuns:

Nu e lunga cand ti-o traiesti, din contra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se pare la fel.Pai are un sfârsit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a părut

| TheCrusader a răspuns:

E logaritmica, deci nu.