| nucunoscnustiuggh a întrebat:

Nu vi se pare o tampenie faptul ca la scoala elevii au multa libertate adica practic poti sa bati colegi profesori si iti scade o amarata de nota la purtare, ar trebui la prima abatere amenda la parinti acasa de peste 5000lei a doua oara exmatriculat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai, ia o pauza de la nervi, ca faci atac de inima.
Nu uita, sunt copii cei de la scoala, care gresc si are acum invata din greseli, de aceea se apeleaza la note, nu la amenzi.

| dullcat a răspuns:

Daca odraslele sunt intr-atat de nesimtite, crezi ca parintii vor avea bani sa plateasca amenda? Eu tind sa cred ca nu, deoarece este o legatura stransa intre mediul de provenineta si situatia financiara precara.