| bettysk8 a întrebat:

Atunci cand iti este confiscat telefonul ti se scade si nota la purtare? Avand in vedere ca este prima abatere a mea si ca au fost si alte 8 telefoane confiscate din clasa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai pentru atata nu cred ca o sa-ti scada nota la purtare, eventual o sa-ti dea o observatie individuala si aceasta nu atrage scaderea notei la purtare. Doar celelalte sanctiuni atrag scaderea notei.
Totul depinde de regulamentul intern al scolii. In Regulamentul de organizare si functionare a unitatilor din invatamantul preuniversitar este interzisa doar folosirea telefoanelor in timpul orelor si nu detinerea lor. S-ar putea ca in regulamentul intern al scolii sa fie interzisa si introducerea telefoanelor in scoala.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

In functie de politica scolii in care inveti; nu cred insa ca-ti va scade nota la purtare, nu-ti mai face griji pentru un lucru minor.