| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Nu vrau sa spuneti ca sunt foarte superstitioasa sau chestii din astea. Sa va spun despre ce este vorba...Astazi cand am venit de la scoala cu cativa pasi in fata mea a trecut o pisica neagra prin fata mea. Este ceva de rau?
Si vreau sa mentionez ca si azi- noapte am visat ca mi-a murit cineva din familie. Ce credeti despre lucrurile astea?

4 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

M-ai exact cine? Bunic, bunica...
Cand visezi ca-ti moare cineva din familie cam asa se intampla eu am visat tot ca mi-a murit cineva si avlasem ca chiar murise, mai ales daca acea persoana e internata la spital si e in coma.

| AleXis_9687 a răspuns:

Eu cred in chestia cu pisica neagra...se zice ca aduce ghinion...

| Maryana15 a răspuns:

Si eu cred ca pisica neagra aduce ghinion cand iti taie calea, dar trebuie sa pasesti 3 pasi inapoi si nu mai ai ghinion...am auzit si eu.

| Quagmire a răspuns:

OMG si eu patesc asa in fiecare zi cand vin de la scoala.
Un soarece de culoare neagra imi taie calea, la ce scoala mergi? ce sanse sunt ca soricelul meu sa intalneasca pisicuta ta? =p~