| AndreeaEmanuela a întrebat:

Și ieri seară și în seara asta mi.am visat iubitul. Ieri seară am visat că eram cu el în casă și am văzut o umbra ciudată, m.am speriat și am ieșit afară ca să mă duc în corpul celălalt al casei. Când am ieșit la una dintre intrări era o pisică neagră care se uita la mine. Am intrat în corpul celălalt și apoi pisica a venit și stătea la ușă, aștept ca eu să deschid ușa. Mă gândisem că pisica avea legături cu umbra aceea și am deschis ușa, pisica a făcut câțiva pași înapoi, apoi eu am chemat.o până a venit la mine, am luat.o în brațe și am tras de ea până i.am rupt gâtul, murise.
Iar aseară am visat că eram cu iubitul meu și îmi povestea că fosta lui iubită vedea pe ecranul televizorului membrii ai familiei lui pe care i.a nu.i văzuse/cunoscuse niciodată.
Îmi puteți spune de ce visez lucruri de astea?!?

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Este doar un vis, visele nu au legătură cu realitatea. Sunt persoane care trec pe lângă noi pe stradă şi nu ne mai reamintim cum arată. Dar, în subconştientul nostru acel chip rămâne imprimat chiar dacă noi am uitat cum arată. Putem să visăm un criminal care poartă chipul unui necunoscut care a trecut mai demult pe lângă noi pe stradă. Noi susţinem că nu am văzut niciodată acea persoană din vis, dar de fapt am uitat cum arată. Este uimitor creierul uman, atâta mister.
Nimeni nu îţi poate spune concret de ce visezi lucrurile astea. Poate ai avut o perioadă de stres sau te-ai speriat de ceva. Emoţiile acelea sunt transmise în creier şi creierul le transformă în vise.

| T0T a răspuns:

Subconstientul tau produce lucrurile pe care le visezi. Visul nu influenteaza in nici un fel realitatea ci realitatea influenteaza visul.

PS: Fata din poza e destul de draguta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca cineva încearcă sa intervină in relatia voastră. Umbra semnificând o fata sau un băiat. Dar cel mai sigur, o fata. Fi precauta. Ai grija sa nu-l pierzi.

| Cucolea_Iulian_1996 a răspuns:

Asa e o poveste crepy pasta