| MeisterSchnitzel a întrebat:

Numai eu sunt uimit de cât poate iubi o mamă?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De aceea exista si versurile : "
Un parinte poate creste 7, 8 copii sau 10. Dar 10 copii cu minte nu poate tine-un parinte"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți vedea aerul? Atât de mult își iubește copii o mamă cât săte lase fără aer incondiționată fără nicio limită asupra copiilor săi își poate iubi cu Adevărat da cu Adevărat mama copii săi. Iubirea Adevărată a unei mame nu se poate cântări nu se poate aduna nu se poate măsura atâta de multă iubirea are o mamă pentru copii săi și poate dărui o mamă pentru copii...

Dumnezeul și Mama este ce-a care de viață cu Adevărat. Nu basme și Minciuni alor "oamenii" bolnavi minalti și frustrați bolnavi mintali...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea lui Dumnezeu poate fi comporta cu a unui muritor.
Unele mame își pot abandona copiii, ii pot molesta, neglija, dar Dumnezeu iubește necondiționat și mereu ne poartă de grijă.

1 Corinteni 13:4-8
"Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate, dragostea nu pizmuiește, dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie, nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândește la rău, nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr, acoperă totul, crede totul, nădăjduiește totul, suferă totul. Dragostea nu va pieri niciodată."

| Lupic?27 a răspuns:

Eu am fost uimit sa vad ca poate sa nasca un tata!

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupic?27):

Ei haide, nu poate exista așa ceva!

| MeisterSchnitzel explică (pentru Lidia09):

Nici nu există, sunt visele bolnave ale unor ideologi rupți de realitate.

| Miruna333 a răspuns:

Mama, tata. Depinde si de persoana, nu toti

| EestiSodalane a răspuns:

Da, numai tu

| ILoveBlackCats a răspuns:

Se pare ca da.

| Lupic?27 a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

Vai, cat cinism, nu ai copii? sau copii tai sun pisicile?

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru Lupic?27):

Nu, nu am copii, o am ca exemplu pe mama. Si nu, nu sunt pisicile, stai linistit happy. Nu sunt uimita deoarece observ in viata de zi cu zi, si m-am obisnuit cu faptul ca mamele isi iubesc copiii cel mai mult