| anonim_4396 a întrebat:

O femeie pe care o cunosc nu m-a salutat, apoi după ce a reintrat in încăpere, s-a oprit si a salutat. Nu știu daca pe mine, dar parca am simțit ca pe mine ma salută. (cum suna asta rolling on the floor cica am simțit)
In fine, eu am privit înainte evitând sa o privesc si sa ma fac ca ploua.
Nu de alta, ca as fi salutat-o, desi ea nu a salutat. (știu ca trebuie ca un bărbat sa salute primul) dar cand trece cineva, evident ca el sau ea, trebuie sa salute sau sa faca un semn.

Oarecum mi-a părut rău, dar m-am si simțit prost. Ma întreb de ce nu ma salută? In timp ce pe altul care stătea chiar langa mine l-a salutat.
Am fost la ei, le-am dus ceva carti, fructe. Dar nu asta e cel mai important.
Nu stiu ce sa zic. Chiar m-am simțit oribil. Așteptam ca măcar sa privească inspre mine sa o salut, dar nu.
E jignitor. Am si părăsit încăperea după câteva minute.
Nu ca as fi setos sau flamand după atenție, dar de ce ignoranța asta? I-am făcut ceva?

In vară, la fel, am salutat-o și nu a spus ABSOLUT NIMIC.
Eu o admir, o respect si ma doare când vad ca e atât de nesimțită.

Ce ziceți, nu ar trebui sa imi fac un blog? rolling on the floor în fiecare zi mi se întâmplă cel puțin o pățanie de genu'. Uneori amuzantă, alteori n-o înțeleg nici eu rolling on the floor

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Poate nu stiu eu regulile de salut dar eu asa am invatat ca daca o femeie intra undeva indiferent unde barbatul trebuie s-o salute primul.Eu de asta ma tin.Numai daca respectivul e seful meu numai atunci salut eu prima.

| asmodeus10 a răspuns:

Probabil persoana respectiva s-a certat cu cineva din familia ta si de aceea te ignora si pe tine sau nu i-a convenit un gest care l-ai facut alta data cand ai fost pe la persoana acasa cine stie altfel nu vad de ce sa nu te salute.
Cat despre blog nu e o idee rea gaseste si tu un site dedicat jurnalurilor si fa-ti cont acolo sigur o sa ai succes sau pe Facebook postezi acolo cate o intamplare pe zi si o vad toti prietenii tai si iti mai ramane si amintire in cronologie.

| anonim_4396 explică (pentru asmodeus10):

rolling on the floor hai ca nu e rău. Acum cu toate poveștile astea nefericite, crezi că aș avea succes. Eu nu cred.
Nu stiu de ce se poarta asa. Dar una știu. Ca de-acum înainte nu o s-o admir.
Pe soră-mea când a întâlnit-o a mers si a sărutat-o.
De aia nu e bine să crezi ca dacă tu placi o persoana te place neapărat și ea. Mai bine omu să-și vadă de drum si de-ale lui.
Altfel, dacă pui peste tot suflet si ei nici macar nu se uita la tine, atunci te va durea.
Am învățat acum.
Noapte bună