| HuskyBoy99 a întrebat:

O intrebare de logica pentru voi:Un cioban are o oaieun lup si o varza si trebuie sa le duca cu barca pe malul opus fara sa se manance intre ele daca sunt lasate singure.In barca incape doar cate un animal! Funda la raspunsul corect!

Răspuns Câştigător
| Deliutz_5354 a răspuns:

Ma intai duce oaia, dupa se intoarce ia lupul si vine inapoi cu oaia inapoi, dupa ia varza si dupa oaia! fundita?

4 răspunsuri:
| blablablablabla a răspuns:

Mai intai duce oaia, apoi varza, apoi lupul

| blablablablabla a răspuns:

Ma intai duce oaia, dupa se intoarce ia lupul si vine inapoi cu oaia inapoi, dupa ia varza si dupa oaia

| blablablablabla a răspuns:

Scuze al doilea raspuns de al meu era bun am gresit ca vorbeam cu cineva in timp ce scriam raspunsul

| LucyAngel a răspuns:

Mai intai oaia; apoi varza; apoi lupul.