| Ana7807820 a întrebat:

O intrebare mai tarzie:
Daca ne-am folosi creierul 100%, ce am putea realiza? Am regreta ca traim sau nu?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

100% utilizare a creierului poate insemna :

-o sensibilitate enorma a senimentelor primite si transmise
-realizarea unor tehnologii pe care le vedem imposibile
-capatarea unor puteri si manipularea lor dupa bunul plac
-cel mai probabil am atinge nemurirea daca am ajunge la acest procent
-telepatia va fi accesibila oricui
-lumi nevazute ar putea fi accesibile (orice dimensiune in afara de cea 3D- cea standard)
-un posibil control a ceea ce se afla un Univers (planete, resurse etc)
-aflarea sigura a originilor noastre (Daca exista Dumnezeul biblic care a creat totul)
-odata cu acest potential atins am putea disparea ca si rasa sau sa se intareasca din ce in ce mai mult legaturile intre noi (sa colaboram)
-am deveni niste zei
-am putea crea dupa bunul plac noi fiinte vii ori prin mutatii genetice sau direct iesite din "ou"
-bineinteles ca putem sa ne intelegem pe deplin corpul cum functioneaza.

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

O man, iar te contrzic. Idee ca ne folosim numai 10% sau dracu stie cat % din creier este un mit eronat.
Noi ne folosim tot creierul este impartit pe sectoare si fiecare sector este responsabil de ceva :vorbire, memorare, etc

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus cat la % ne folosim de creier, am spus ca nu il folosim pe tot. Da, fiecare este responsabil de ceva, nu neg, dar mare parte nu este folosita, ci asteapta sa se trezeasca.

| StrongHeart a răspuns:

Poate am construi piramide ca cele din egipt.

| christine99 a răspuns:

Ne folosim 100% din creier si acum, nu tot creierul inseamna capacitatea de inteligenta, sunt parti responsabile de vizual, temperatura, senzatii, sentimente, amintire etc.

| Swetlly122 a răspuns:

Cum ne putem folosi creierul