| Pamanteanul a întrebat:

O iubesc și m-aș apleca la picioarele ei ca să fie cu mine din nou, dacă as merge cu flori la ea și m-aș apleca la picioarele ei și m-aș pune în genunchi sa plâng credeți ca m-ar accepta persoana iubita sa fiu cu ea din nou?

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! V-ati despartit dintr-un anume motiv si bine ar fi sa accepti acest lucru. Daca faci ceea ce spui aici, o sa te injosesti. Daca tu chiar crezi ca poti avea o noua sansa, vorbeste cu ea iar daca nu vrea, accepta lucrul acesta si mergi mai departe.

| Ofiintă a răspuns:

Gestul tău denotă disperare.
A iubi pe cineva și a fi obsedat de persoana respectivă sunt chestiuni distincte.
Dacă este să o iubești pe fata respectivă, asa cum insinuezi că o faci, în acel caz, ai respecta decizia persoanei respective.
Problema nu este la ea, ci la tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu chiar... ca asta este ce crezi tu ca ar vrea ea, insa... ce vrea ea probabil este altceva (chiar daca nu o cunosc).

Poate ea sau altcineva ar vrea pe cineva care nu ar face lucrurile descrise de tine (:

| Invictusman a răspuns:

La cine te referi? La silentrain? Sau alta fata?
Oricare ar fi lasă în urma trecutul, cautati de lucru nu știu sau încearcă sa o uiți sa cunoști pe altcineva.
Userul acela spunea ca ești troll, eu nu știu ce ai dar trecutul e mort, tu nu mai exiști pentru acea persoana, ești tânăr cauta alta fata

| Pamanteanul explică (pentru Invictusman):

Poftim? Cum nu mai exist? Atunci mai bine m-aș sinucide. Cum nu mai exist.

| Invictusman a răspuns (pentru Pamanteanul):

Frate mi-o murit mama, și tatăl, acum am aflat ca soră-mea are cancer la pancreas ce ai vrea sa ma dau bătut și sa ma sinucid? Mai puternic mau făcut aceste pierderi.
Drimmi zicea ca ești troll și eu îl cam cred happy nu ai cum la 28 de ani sa fi asa de cringe, ne trollezi pe aici. Ești tânăr man cauta un job mai ușor și o sa ai bani sa le inviti în oraș, cu ce le inviti? Îți permiți? Daca nu ai un job nu ai cum sa scoți o fata în oraș, ce ii iei apa plata? Cauta ceva de lucru și o sa vezi ca o sa ai o alta percepție asupra vieții, cauta sa te realizezi financiar sa vezi ce bine o sa te simți când faci banul tău și prețuiești banii, te autoeduci dacă lucrezi, cunoști persoane noi, poate întâlnești și perechea acolo.
Tu te plângi toată ziua ca o fetita ala zicea ca ești troll ce sa mai credem acum ca vorbesti serios sau ne trollezi?

| Pamanteanul explică (pentru Invictusman):

Vorbesc chiar serios sa ști.

| isemilia a răspuns:

Nu. Daca te iubea venea inapoi, dar din moment ce nu ati reusit sa treceti peste dificultati nu o va face. Maxim din mila, insa la prima problema va fi o noua despartire, daca nu schimbati amandoi ceva la voi.

| morfeo a răspuns:

Dragostea din mila e egal cu zero. La prima cearta daca pleaca iar ce faci? Ii pupi iar picioarele?

| Morbid a răspuns:

Da poti sa faci asta in minte ta da in real nici intr-un caz. Singura la care poti sa te apleci e aia care iti creste copii, in rest nu.