| luciannicolae95wow a întrebat:

O sã va spun niște calități propri, si vreau sã-mi spuneți ce profil de băiat sunt. Vreau mai mult păreri de la fetehappy. Așa să incepem; am simtul umorului la maxim(pana la o limita), respectos, sincer,deschis la nou, nu injur mai deloc si mai ales in preajma unei fete, iubesc muzica pop-rock- si in ce a ce priveste relatia cu o fata; pun foarte mult accent pe ostenitate si respect reciproc, nu suport să mă iei de prost, sa-mi vorbesti urat, cu o fata sunt protector, îi dau o stare de siguranta, surpind intotdeauna partenera, o fac sa se simta speciala. Am spus cam multe, voi ce spuneți? happy

47 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Si ce incerci sa faci/dovedesti, postand chestia asta?

| RAY a răspuns:

Asta nu atrage fizic o fata

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

De ce este numai fizicul important? Sa nu exageram... Nici o fata nu vrea de sot un Tom Cruise nebun, fara caracter, nesincer, care nu respecta etc. etc. Nu uita: cu timpul frumusețea fizica dispare, dar cea sufleteasca e eterna! Apoi, cum era Cocosatul de la Notre Dame? Numai bine!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Sa fim seriosi prima impresie este aspectul fizic, faza cu frumustea dispare dar uratenia dispare? macar un om frumos daca se intretine va ramane frumos unul care nu e frumos mereu va fi pe minus, de astfel de vrajeli sunt obisnuit de multi anii, nu conteaza fizicul ray doar sufletul, astea sunt basme feminime de asta sunteti topite dupa barbati frumosi

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Depinde despre cine vorbim... Gandeste-te bine la toate aspectele! Tu ai o problema pe tema asta si pana la un punct te inteleg, dar total nu! Poti fi super dragut in prima sapt. dupa casatorie, apoi ai un accident si cine stie cum ramai... Ce sa fac? Dau divorț ca esti in minus la frumusețe? Fii serios! Sufletul va fi mereu pe primul loc pentru cineva care stie ce-i iubirea adevărată! Povesti de 1 an sau câteva luni sunt sătulă. Mai bine unul fara muschi, dar cu suflet magic, decat un prost frumos!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Caro astea sunt vrajeli feminime atat, iubirea nu apare daca nu exista atractie fizica, nu am chef sa ma contrazic cu tine, adevarul il stim amandoi, vrajeli de astea le am citit de multe ori

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

Degeaba ai fizic daca esti o persoana plictisitoare. fetelor nu le pasa atat de mult de aspectul fizic al baietilor(sunt exceptii, bineinteles), dar sa nu dea nici in cealalta extrema. conteaza mai mult caracterul si increderea in propria persoana, zic eu. acum depinde si in ce anturaje esti, exista fete care se "indragostesc"de cineva si doar din cauza felului cum se imbraca, exista fete care nu cauta decat o relatie de forma si vor pune accent numai pe fizic, ca sa aiba cu ce sa se afiseze in public

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

Alte povesti, banuiesc ca esti fata, basmele feminime continua, ce castigi ca imi spui asta? astea sunt vrajeli feminime nici macar tu nu le crezi, baiatul ala frumos asa timid cum e are o sansa mai mare ca ala glumet care e clovon dar nu emite atractie fizica, iubire in lipsa atractiei fizice nu exista

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Hai sa nu ne mai contrazicem atat! Cand vei fi pana peste cap îndrăgostit, imi scrii tu si-mi spui. Femeile au un alt sistem de valori in ceea ce-i priveste pe barbati, iar cand sunt îndrăgostite universul lor e altul!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Te cred,voi sunteti detectoare de suflete,alegeti numa baieti urati,baieti frumosi,draguti sunt singuri toti,nu exista alt sistem de valorii,exista markeri genetici care ne fac sa ne atraga sexul opus,chesti care sunt involuntare, inconstiente, cand vezi un baiat care te atrage tu constient nu tu ai ales asta, nu exista sisteme de valorii, nu noi alegem ca cine sa ne atraga face parte din ceea ce mostenit genetic, iubirea apare ca urmare a atractiei fizice ca doar nu o sa te deguste persoana iubita

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

Da, si eu ce am zis? eu una din proprie experienta iti spun ca mi-a placut de baieti care nu erau nici frumosi si nici urati, dar care aveau incredere in ei sau pur si simplu erau pe aceeasi lungime de unda cu mine. sau, m-am simtit atrasa fizic de o persoana inainte sa o cunosc, dar dupa ce am cunoscut-o mi s-a parut respingatoare si a disparut chiar si atractia fizica

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

Hai sa gandim rational, tu ai dat sansa acelor baieti care te au atras fizic sa i cunosti, dar cuiva care te respinge fizic nu ai da nimic, logic ca ala frumos va avea sansa sa gaseasca o fata chiar daca e badaran rau de tot pentru ca e frumos dar ala care e respingator fizic nu va avea sansa asta

| luciannicolae95wow explică (pentru RAY):

Va certati degeaba, ma plictiseam, si am spus sa intreb ceva, voi incepeti cu fizicu si nu stiu ce... laughing))))

| RAY a răspuns (pentru luciannicolae95wow):

Dezbatem chesti existentiale ale speciei umane -reproducerea care are la baza atractia fizica, fara asta nu am fi existat ca specie

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Pot sa-ti zic sincer ca poti sa fii super cool fizic si sa nu-mi trebuiesti, daca ai un caracter urat, esti badaran, needucat etc. etc. Fizicul nu e totul!

| luciannicolae95wow explică (pentru Caro34):

Asta am vrut eu sa spun, si au sarit toti in cap... happy

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Te inteleg, stim amandoi ca glumesti acum

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

Ti-am zis: personalitatea conteaza in aceeasi masura cu fizicul. tu probabil ai avut un sir de esecuri si ai fost respins in repetate randuri si ai ramas blocat pe impresia asta

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

Minciuna ca sa fie adevarata trebuie repetata des ca sa nu o uitam, adevarul trebuie spus o data ca e adevar

| Caro34 a răspuns (pentru RAY):

Ray, am avut o prietena care s-a îndrăgostit de un tip dupa o convorbire telefonica! M-a chinuit 6 luni sa i-l caut printre studentii mei de la Universitate, dupa ceva prenume, fiindcă voia neapărat sa-l cunoască! Mi-a dat ceva detalii minime. Am innebunit cautand un Daniel prin registrele secretariatului. O chemam la fiecare curs când aveam un Daniel in sala ca poate, poate se încheie problema si sunt linistita. Dupa 6 luni ciudate, dar si amuzante, am dat, in final, de cel mult dorit insa crede-ma ca vocea super de la telefon avea un corp anemic, ochi stinsi, nasul plin de puncte negre etc. de care nici in 100 de ani nu-i dadea sansele de reproducere, despre care tu vorbeai! S-a cuplat cu prietena mea cu toate ca avea o tipa (in 2 sapt. a fost treaba incheiata cu ex.) si a facut 2 ani sala cu un specialist, mergea la cosmetica de 2 ori pe sapt. si daca l-ai vedea azi cum arata, nu-l mai recunosti. Intre timp s-au si casatorit si ne distram inca, cand ne spune, ce "cool" arata acum cativa ani... Femeia nu e ca barbatul... ea are al 6-lea simt si ala nu o inseala, daca vrea ceva! Si ea nu e singurul caz!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Realy tu chiar crezi ca o sa te citesc si o sa cred,da dragele mele detectoare de suflete asa e nu conteaza fizicul,toate fetele care mi-au spus inainte de ma vedea ca sunt o persoana inteligenta,baiat cuminte,bun, credul, prostavan care crede in iubire feminima, glumet e toate astea nu au facut upgrade de soft, serios chiar isi pierzi timpul, stim amandoi ca e vrajeala, sanatate multa

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

Doar fiindca il spui tu, nu inseamna ca e adevar. si e cam ciudat sa generalizezi si sa reduci jumatate de populatie la o simpla impresie de a ta

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

Oamenii multi cred in minciuni de asta majoritatea ar ucide daca ar auzi adevarul, omul traieste in ipocrizie si se complace cu minciuna,ipocrizia care i calauzeste zilele, ce nu e adevarat? ca aspectul fizic conteaza,ca prima impresie este aspectul fizic,daca pe tine te atrage sufletul omului tu esti unicata nu noi majoritatea, majoritatea ne alegem partenerul pe baza atractiei fizice, daca ar conta personalitatea jumatate cat aspectul fizic nu ar exista zona prieteniei, de ce tineti baieti acolo? de ce va plac badboys? eu te rog sa fi sincera cand vorbesti cu mine, fara vrajeli eu va cunosc foarte bine

| suntsuper a răspuns (pentru RAY):

Majoritatea celor din friendzone sunt baieti care se ofera pe tava. iti zic foarte sincer ca nu ma impresioneaza cu nimic un baiat oricat de bine ar arata, daca mi se pune pe tava din prima. mi s-ar parea doar disperare si l-as crede un fraier. o persoana care arata mediocru dar stie cum sa se comporte ca sa se faca "vrut" e mult mai atractiva decat exemplul dat mai devreme, si in multe cazuri mi s-a intamplat sa am crush pe unii baieti si dupa ce ii cunosc sa imi treaca de tot, asta din cauza felului cum se comportau.

mi s-ar parea respingator un fizic urat la fel cum mi s-ar parea respingatoare o personalitate urata, si eu cred ca fara sa fie si atractie si intelegere, nu iese nimic. doar cu una din ele, nu dureaza relatiile si se ajunge la inselat, certuri etc

| RAY a răspuns (pentru suntsuper):

Fi serioasa baieti din zona aia nu emit atractie fizica

| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti virgin. Nu o lua ca o jignire. Daca nu esti, cu atit mai bine. Pune accent pe increderea in sine. Nu aroganta. Fetelor care au ceva in cap le plac baietii care au planuri de viitor pe care le urmeaza decisi si nu astia care penduleaza ca o frunza in vint. Astea cu surprinsul si facutul sa se simta speciala merg o luna-doua. Pentru ele e important sa stie ca au pe cine se baza si alaturi de cine sa isi faca planuri de viitor si sa traga amindoi in aceeasi directie. Bine, cum ziceam... alea normale. Parasutele si pitzipoancele nu se iau in discutie.

| Freya1 a răspuns:

Nici nu te consideri perfect laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

E nu. A zis " am spus destule " nu " am spus tot ", deci sa nu te mire daca ar credea si asta.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai si tu dreptate deci gen "Am spus destule incat sa iti dai seama ca sunt perfect" laughing

| mentholinks a răspuns:

Prietena ta ce spune despre tine? A, stai, nu ai.

| WaterDrop a răspuns:

Nu am idee ce este "ostenitate"-a dar nu te vad bine.

| luciannicolae95wow explică (pentru WaterDrop):

O greseala de gramatica, stai linistit laughing)))

| HazelEyes77 a răspuns:

Baiatul perfect as spune... fetelor le plac baietii rai nu apreciaza adevaratele calitati. Treaba lor.

| RAY a răspuns (pentru HazelEyes77):

Ai perfecta dreptate, baieti cuminti, de casa, seriosi, sinceri resping sexul opus

| Falconcap a răspuns (pentru RAY):

Presupun ca tu ai avut la inceput impresia ca o fata doar poate sa iubeasca dupa caracter si apoi te-ai inselat amarnic, iar de atunci te-ai radicalizat la celalalt pol, in acelasi fel in care de exemplu ateii raman atei din cauza radicalismului religios, cand sunt constienti ca si ateismul nu este onest intelectual. nu ai iesit din faza asta pentru ca experienta a fost prea urata. ori prea multe greentexts pe 4chan.

amice, conteaza ambele, si nu la fel de mult, ci in functie de persoana cu care esti. tu, cel care este cu acea persoana, trebuie sa ajungi sa o cunosti, si sa intelegi in primul rand ca o relatie are nevoie de ambele, atractie si caracter. dar na, de ce sa te chinui cu asta cand doar poti asuma ca femeia e multumita cu ce ii dai si sa nu te interesezi mai mult, ca dar deh, tu esti barbatul. apoi cand ai surpriza, e femeia de vina. ca "baietii rai", cum tot ii mentionezi, isi acopera si ei un gol. ei nu pot intretine relatii de lunga durata, dar nu pot nici fara femei de altfel. au nevoie de ele pentru ca si ei de asemenea depind de ele, pentru ca prin ele isi hranesc orgoliul si isi acorda valoare. si tu nu esti niciun baiat bun, ca te-am vazut pe TPU dandu-te la o tipa de pe aici. imi pare mie ca mai curand esti tu complexat, de aici si extremismul si misoginismul tau.pare mai mult ca ti-e ciuda pe altii, in loc sa iti vezi de treaba ta, cum ar trebui. o fata nu e intr-o relatie ca sa iti admire tie povestile si intelectul. sunt foarte bune, atata timp cat ii oferi si aventura. trebuie sa pui de la tine si trupeste si sufleteste. ori tu nu realizezi ca atunci cand intra atractia la mijloc si lucrurile ca si "te iubesc" suna chiar usor penibile si prea "gingase". trebuie sa mai si simti, sa mai si te bucuri de moment. ce vrei cand iti **** femeia sa ii vorbesti de kant sau despre lumea ideilor? invata sa treci peste esec si nu mai privi lumea prin prisma unui complexat. poate o sa inveti ceva

| RAY a răspuns (pentru Falconcap):

Daca as scrie in limba germana ti-as da dreptate sincer,scriu in limba romana, eu una scriu tu alta intelegi, trebuie sa scriu in alta limba ca sa intelegi mai bine, eu nu sunt radical nici misogin,extremist,nici dogmatic nici religios si da nu sunt ateu din caua din cauza radicalismului religios,eu am afirmat in limba romana ca prima impresie este ASPECTUL FIZIC, personalitatea,inteligenta,caracterul,statul social nu pot crea atractie fizica, daca nu esti de acord cu afirmatia mea e treaba ta,nu trebuie sa fi de acord cu ia,de fiecare data cand mi-am pus ipoteza la test de fiecare data a fost validata,in orice domeniu fie ca e online,offline pot sti daca o persoana are noroc la sexul opus pe baza ipotezei mele,mai tare e faptul ca fetele imi spun asta,am incercat sa fiu cu un baiat avea caracter,inteligenta dar nu ma atragea fizic,pentru ca nu asa a evoluat omul, in doar cateva secunde putem sti daca x ne atrage sau nu fizic da apoi daca ne atrage i dam o sansa sa o cunoastem atunci conteaza personalitatea, inteligenta, statul social, dar in lipsa atractiei fizice nu exista iubire, tu ma poti contrazice ai dreptul, adevarul e adevar fie ca il negam sau nu

| RAY a răspuns (pentru Falconcap):

Ca te-am vazut pe TPU dandu-te la o tipa de pe aici.
deci tu spui ca sa nu ma dau la fete? sa devin homosexual? a vorbi cu o fata nu inseamna ca filtrezi cu ea
si extremismul si misoginismul tau.pare mai mult ca ti-e ciuda pe altii,
pe cine imi este mie ciuda ca sunt curios?
Extremist? pe ce teorii sau idei? pe naiba daca as fi nu as afirma ca absolut tot ce scriu poate fi invalidat daca exista dovezi, te obliga cineva sa ma crezi
misogin? eu care consider ca femeile sunt mai inteligente ca barbati iar barbati ca sunt o eroare genetica sunt misogin super, ca am scris ca numai am incredere in sexul nu ma face misogin, misogin inseamna altceva, ceea ce eu nu sunt, daca eram de mult eram banat pe TPU

| Falconcap a răspuns (pentru RAY):

Din tot ce am citit am ajuns la concluzia ca erai complexat pentru ca: afirmi ca determinismul (adnul feromonii sau chestiile pe care nu le controlam decid de cine suntem atrasi) este adevarul. apoi totusi spui ca fetele sunt atrase de "baietii rai". asta ar insemna ca baietii rai aparent sunt foarte inzestrati genetic, iar asta e foarrw departe de adevar. stii de ce au succes "baietii rai"? din cauza ca femeile care se simt private sau deprivate sexual ori emotional intr-o relatie se duc la ei, caci ei profita de slabiciunile astea pentru a avea parte de ceea ce doresc ei. nu e vorba de niciun determinism aici. doar de faptul ca partenerii nu sunt conectati deloc cu femeia, si de multe ori nici macar nu ajung sa afle ce ii place. iar femeile vor pe cineva care sa le inteleaga(cum toti de altfel o facem). crezi ca femeile nu pot merge dupa ce "nu au acasa"? da e imoral, dar si lipsa dr comunicatie in relatie, care de multe ori e datorit de lipsa de interes ori doar nestiinta partenerului, e cauza. dar mai curand dam vina pe determinism

| RAY a răspuns (pentru Falconcap):

In fapt lucrurile nu stau chiar asa,barbati mai masculini au mai mult testeron decat alti ceea ce determina un comportament mai agresiv,violent,mai masculin,se stie faptul ca acest hormon este resposabil cu violenta si agresivitatea ceea ce da atrage femeile,explicatia e simpla,omul asa a evoluat ca culegator si vanator,acel vanatori erau agresivi si violenti dar si isteti,de asta sunt atrase pentru ca aia au dus specia mai departe, barbati inalti, musculosi, isteti, fata masculina lata atrag femeile in fapt inaltimea este egala cu nr partenerelor unui barbat in multe cazuri, viata nu era usoara deloc din 5 nasteri 2 abia supravetuiau, azi toti 5 supravetuiesc, genele conteaza, valoarea genelor sta in aspectul nostru fizic, de asta si ca barbat te intimideaza unu de 1, 85 cand se uita la tine ca ne stim conducatori involuntar

| Caro34 a răspuns:

Este ceva ce nu ma mulțumește: "nu injur mai deloc" (înseamnă ca totusi injuri, dar nu tot timpul!), apoi nu-s convinsa... insa dacă ai fost drăguț și ai scris atât, fii linistit ca pe cineva sigur vei gasi, care sa-ti manance sufletul si nervii! happy Numai bine!

| luciannicolae95wow explică (pentru Caro34):

Stai linistit, am o fata, doar ca voiam sa aprind putin spiretele cu intreabarea asta. happy nu e greu sa faci niste persoane sa se paruiasca aici laughing)))

| Caro34 a răspuns (pentru luciannicolae95wow):

Nu ne paruim, ci dezbatem o problemă, daca tot e scrisa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca esti modest)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că eşti penibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ostenitate" vine de la oştean, onest sau ostil?
Vreau sa-mi spun parerea, vreau sa te inteleg. Ajuta-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poponar

| Ascension a răspuns:

Nu trebuie sa te etichetezi pentru a dovedi ceva, esti tu, esti ok oricum ai fi.