| Blackwoman27 a întrebat:

O sa-mi fie greu sa ma transfer de la industrie textila si pielarie la filologie? (acelasi liceu) sau stiinte sociale (alt liceu)?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este mai usor de realizat un transfer in cadrul aceleiasi institutii scolare decat unul intre doua scoli --- aceasta, pentru ca, in primul caz, ai nevoie de aprobarea unui singur Consiliu de administratie, iar in al doilea caz, ai nevoie de aprobare de la doua Consilii( unul de la scoala primitoare, celalalt de la scoala de la care pleci).

Despre conditiile unui transfer te poti informa daca citesti in R.O.F.U.I.P- Transferul elevilor :http://liceulbogdanvoda.files.wordpress.com/......rofuip.pdf

| Blamely a răspuns:

Dacă te transferi în același liceu, e ușor.

Întrebări recente