| spiagia a întrebat:

Oameni buni oare chiar sa fie gramatica asta amarata asa grea? Cum este posibil ca 70% din cei care posteaza intrebari pe acest site sa comita greseli gramaticale, oare chiar atunci cand scrii intrebarea nu suna ciudat? Eu recunosc ca nu mi-a placut gramatica sub nici o forma dar am invatat sa ma corectez acolo unde am gresit dar se pare ca sunt unii care progreseaza din greselile pe care continua sa le faca. Sper sa nu fiu inteles gresit dar hai sa scriem si sa citim corect romaneste.Numai bine la toti.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea rau, daca-ti cade pe picior ti-l rupe laughing
Apropo
1. asa de grea (nu asa grea)
2. multe virgule uitate, dar nu mai spun pe unde, sunt prea multe
3. Numai bine tuturor (nu numai bine la toti)
4. Daca arati cu degetul, incearca sa fii tu insuti un exemplu, altfel devii ridicol.

1 răspuns:
| stealthb a răspuns:

Te-ai facut de cacao... te-ai facut de cacao! Eu recunosc ca sunt varza cu limba romana si n-as fii (sau fi?!) recunoscut greselile tale niciodata... dar te-a facut Sensei.BRO de cacao big time!smug