| Psycho43u a întrebat:

Oamenii destepti oare se ocupa in permanenta numai cu lucruri utile? Gen fara filme fotbal?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oamenii deștepți au hobby-uri. Colecționează rahaturi sau practică sporturi, deci fac lucruri neproductive, inutile, doar de dragul recreerii.
Oamenii mai puțin inteligenți fac doar lucrurile de bază, utile.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e treabă cu tine? Crezi că dacă te uiți la ceva la tv devii brusc deștept sau ești prost daca te uiți la fotbal?

| Psycho43u explică (pentru suntserios):

Pai nu esti prost daca te uiti la fotbal dar eram curios daca oamenii cu iq mare se uita la filme sau fotbal sau muncesc 24 din 24.

| Drimmero a răspuns (pentru Psycho43u):

Oamenii cu iq mare nu muncesc non-stop, oamenii destepti stiu sa profite de timpul liber, sa munceasca cat mai putin si sa isi vada de pasiunile lor. Oamenii cu IQ mare in primul rand nu pun astfel de intrebari existentiale.

| Psycho43u explică (pentru Drimmero):

Nu stiu oricum nu am iq mare, sunt mediu asa ziceau niste terapeuti.eu doar am intrebat.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. Noi oamenii destepti ne mai uitam si la fotbal uneori. Si noi suntem oameni pana la urma

| AdioTPU a răspuns:

Oamenii deștepți pot sa asculte manele, să danseze pe mese și să se destrăbăleze atunci când sunt cu prietenii in timpul liber. Au și eu nevoie de putina diversitate, nu crezi?