| Meme10Memu a întrebat:

Oamenii sunt atrasi de oameni fericiti, impliniti care in ciuda unor probleme reusesc sa prospere din ce in ce mai mult?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, imagineazati si tu sa ai un sef de trib care se plange toata ziua ca o sa va mance lupi noaptea, tu ai avea incredere in asemenea om?

| Meme10Memu explică (pentru RAY):

Nu as avea incredere. Un om bogat cu fata trista, la fel, e un ratat social.

| RAY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ai prejudecati aiurea

4 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Pentru ca sunt un exemplu. Un om care mosteneste o avere nu inseamna nimic, dar unul ce o face de la 0 e un om interesant, iar oamenii se inspira, devin optimisti cand vad ca exista astfel de oameni.

| Meme10Memu explică (pentru Plato):

Inspira speranta celor saraci oamenii care de la zero ajung bogati.