| MistarGoGu a întrebat:

Oare CAT De " serioasa " mai este industria de modelling *( fotomodele )? Verificați o agenție daca va duceți copilul / adolescent acolo? Va da impresia ca s-a transformat in PARAVAN pentru activitati dubioase?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu a fost niciodata serioasa, ca de acolo se pot scoate bani foarte multi, fara sa faca ei nimic, fiindca toti tinerii se duc si se inscriu, platesc sute de euro, apoi fac poze pentru portofolii, alte sute de euro si in final ajung un numar pe o lista a companiei d emodeling, din care 90% nu sunt niciodata selectati pentru nimic.
Nu mi-as duce niciodata copilul la o agentie de acest fel, am preferat ceva mai "normal" si mai serios.

| MistarGoGu explică (pentru Violleta2022):

Banii dati pe " cursuri " si poze sa fie cea mai mare paguba! SA nu ajungă " sclave " sexuale in cusca de lux pentru tot felul de maniaci din industria de fashion *( ca sunt destui )!
Eu NU cred ca o tânăra primeste SACI de bani doar ca se fataie 2 ore pe un podium sa prezinte niste țoale... ce au ele asa " deosebit "? Sunt pe lumea asta fete mult mai frumoase! Unora de la selectie li se " sugerează " discret ca pe langa prezentări vor mai presta si " alte " activitati... se intelege ce anume *( dame de companie pentru clienti de LUX )!

| MistarGoGu explică (pentru Violleta2022):

Cele " alese " se consideră NOROCOASE si accepta tacit asemenea practici *( dame de companie la evenimente cu VIP -uri din lumea media, sportiva sau politica ) cine stie poate agață si ele un " tătuc " de tipul Batranel Columbeanu dar cu mai multi €€€€ -in buzunare si asa si-au rezolvat viața!