| anonim_4396 a întrebat:

Oare cati bani se investesc in mizerii de emisiuni ca Survivor si ce profit au? Aproximativ. Am auzit ca numai jador lua 5000 de euro pe saptamana ca sa fie acolo

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu are profit, o asemenea emisiune se închide. Profitul rezultă din reclamele difuzate pe parcursul emisiunii. Cei ce dau reclame plătesc în funcție de audiență, până la 1000 Euro minutul. Calculează.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La emisiuni cu audienta mare 1 Minut de emisiune valoreaza mii de euro. Emisiunile reflecta interesele publicului larg. Daca oamenii sunt prosti.
Nu ma uit la tv de 10 ani.