| anonim_4396 a întrebat:

Oare ce înseamnă visul în care aflasem că mama murise. Eu plângeam în vis, pentru mine era sfârșitul lumii si chiar ar fi daca Doamne ferește ar muri.

Va rog să-mi spuneți dacă știți.
L-am visat săptămâna trecută însă n-am avut cu cine să-l împărtășesc, si na, pentru unii e motiv de ras.

Ceea ce este pe google va rog sa nu-mi mai scrieți (le-am consultat deja). Vreau părerea cuiva care poate chiar a avut un astfel de vis.

A fost de-a dreptul șocant.
Dar da, m-am liniștit pe mine însumi când m-am făcut sa cred ca "ii va muri moartea".

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este doar un vis si atat happy Subconstientul tau lucreaza non-stop. Toti murim pana la urma, dar acesta este pur si simplu un vis si nu o sa insemne absolut nimic pentru cele ce o sa ureze. Doar daca iei tu decizii pe baza acestuia.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

O da, eu încerc să-l radiez din mintea mea, insa cand meditez mai ales dupa miezul nopții, devin tulburat.
Sper sa fie asa cum zici... (y)

| Denisaregina a răspuns:

Normal se spune ca i-a murit moartea, adica nu moare acum. Oricum nu-ti fa griji, mama ta nu va muri! Insa aceste vise pot avea legatura cu starea ta actuala, cu viata ta, cu intamplarile prin care treci sau desigur cu gandurile si sentimentele tale. Toate acestea pot duce la multe vise care se expima prin moduri diferite. Se intelege prin vis ca inseamna "experienta" din timpul somnului. Visul este astfel o forma speciala de constiinta. In timp ce corpul este in mare parte odihnit (observat din exterior) se pot experimenta multe visuri.

| anonim_4396 explică (pentru Denisaregina):

Au într-adevăr legătură cu starea mea actuala. Sper sa fie cum zici.