| adryna a întrebat:

Cum depasiti depresiile?

Răspuns Câştigător
| sashaap532 a răspuns:

De obicei daca se incepe,dureaza mult; trebuie sa te imbraci mai solid, sa ai grija de tine,sa te gindesti in sine ca esti cel mai perfect; sa astepti o zi cu soare,sa iesi si sa te plimbi undeva, in parc spre exemplu, sa te asezi pe scaun si sa mamimci cipsuri sau altceva, sa iti pui castile cu muzica potrivita sufletului tau si pur si simplu sa te uiti mai des in ochii oamenilor necunoscuti; sa te gindesti in primul rind ca nu esti unicul care retraiest o depresie sau un lant de depresii. Inima se zbate mai puternic, esti mai sintimental sau sensibil, dar asta esti adevaratul tu, care trebuie sa imbibe fericire, fiindca este o stea cu o inima arzatoare.

9 răspunsuri:
| DeEAஐ a răspuns:

La psihologhappy

| DeEAஐ a răspuns:

Bai katalin ala sau cum l-o fi chemand popa in scaldatoare e penibil rau de tot!

| Levana a răspuns:

În urmă cu o lună am fost în cea mai oribilă depresie ever, pe motivul unei iubiri platonice neîmplinite. Cam stupid.
În afara faptului că m-am descărcat foarte mult, am scris foarte, foarte mult, am ascultat muzică ( Placebo, Nickelback) care m-a scos oarecum din stările alea, am şi avut aproape de mine doi prieteni foarte buni care m-au susţinut. Altfel clacam, şi era urât.

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Nu am depresii, trăiesc pe un norişor cu prietena mea, iarbă verde alea alea totul bine!

| Katalin02 a răspuns:

Bai **** cineva sa-i stearga contul lu asta, ca pune numai intrebari din astea tampite.

| Katalin02 a răspuns:

Bai frate va rog eu sa-i inchida cineva contul lu asta, ca deja pune niste intrebari penibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu greu...mie cel mai usor imi este cand ma descarc. Cei mai de incredere ar fi parintii. Sa nu ai incredere in toti "prietenii" tai ca te poti certa cu ei si cine stie unde se ajunge. Parintii te vor sustine mereu. Si plansul ajuta...cateodata asa e cel mai bine.

| Dudă a răspuns:

Alerg mai repede ca ele.

| BMWm6SPORT a răspuns:

Bai catalin 02 nu mai comenta atat mai bine sterge-ti tu contul ca nici nu stii sa vorbesti frumos