| Mosotti a întrebat:

Oare cine decide cand ne nastem, in ce epoca ne nastem? Adica de ex eu, am deschis ochii in 1978, de ce n-am deschis in 1940? Sau de ce nu era sa-i deschid peste 200 ani?

Adica sa fiu constient de mine atunci cumva, nu stiu sa explic.
Adica sa fiu unu din oamenii din 1940, sa fi fost acolo, constient acolo cum sunt acum aici.
Sau dracu stie ce inseamna cand zic eu, poate ma exprim gresit, altcineva care sa fie constient in epoca aia.
Aici e dificil sa explic la ce ma refer.

Sau cine decide daca deschid ochii in casa de chirpici de peste drum la niste amarati, sau in vila de alaturi la bogatasi.
Aici pot sa explic putin, adica sa fiu in corpul aluia bogat si sa il vad din afara pe ala sarac, nu invers, sa fiu in corpul saracului si sa-l vad peste drum pe bogat.

E exact cum il vad eu pe vecinul, sa facem schimb de corpuri, sa fiu constient in corpul lui, si sa-l vad pe celalalt (pe mine de acum), din postura aluia.

Ce chestii ciudate si enigmatice.

370 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Intrebarea ta nu e in sine pusa bine ca sa aiba un raspuns. Dar din ce inteleg, nimeni, sansa. Dupa ar trebui sa te intrebi ce insemni tu. Dar tu biologic au facut parintii tai, tu ca si EU, suma informatiilor stranse de tine pana acum

| Mosotti explică (pentru Emazio):

Pai am zis ca nu pot explica asa bine ce vreau sa spun, de fapt cum ai pune intrebarea, nu prea stim raspunsul, dar pareri dam.
Pai sunt ca si alalalt de peste drum care s-a nascut in alta famile de fapt. Doar ca s-a nimerit ca din corpul meu sa percep lumea din jur, si nu din corpul aluia.

Informatii am strans toti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Erai și atunci în 1940, Doar că atunci con-știența ta era infornație înfășurată în ADN-ul ȘI ARN-ul bunicilor și părinților tăi. Și vei fi și peste 200 de ani, dacăo să ai umași, doar că atunci vei fi înfășurat în ADN-ul și ARN-ul strănepoților tăi.
Sau cine decide daca deschid ochii in casa de chirpici de peste drum la niste amarati, sau in vila de alaturi la bogatasi.
Banca Mondială.
E exact cum il vad eu pe vecinul, sa facem schimb de corpuri, sa fiu constient in corpul lui, si sa-l vad pe celalalt (pe mine de acum), din postura aluia.
Schimb de corpuri nu poți face. Poți face schimb de emoții, e-moții, care se numește compasiune, adică con-pasiune adică să suferiți și să vă bucurați împreună. Asta face oamenii de 5 milioane de ani, de aceea au evoluat mai mult ca alte specii. Au trăit împreună.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Da, in ADN eram, dar nu de asta era vb. De ce n-am fost eu ala din ADN care era in 1890?! Adica cum s-a nimerit acum.
Adica Mosotti al carui ADN era impachetat in bunici, parinti din 1900, in 1940 nu ar fi stiut de forum, de calculatoare, iar acum cand exista, nu mai eram.
Stiu ca suna aiurea si ca poate nu ai inteles la ce ma refer pentru ca nu pot eu sa spun mai limpede ce vreau sa spun, nu ca n-ai intelege tu.

Schimb de emotii da, asta se poate face, ai dreptate. Da, au trait impreuna ca era necesar, si asa s-au dezvoltat abilitatile astea emotionale, sa fie o legatura intre ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce nu m-ai născut la 48,
De ce nu te-ai grăbit cu mine, mamă,
Cu aerul meu de profet mort, copt,
Mai fi văzut pe coridoare-n ramă.
(Adrian Păunescu).

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Mda, ce sa zic, eu imi pun intrebarea de ce nu m-am nascut unde trebuie, cand trebuie si cum trebuie.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Ai auzit expresia asta la credincioși? Totul este înscris în cartea vieții.
Astfel, și dta ca și noi toțim suntem urmașii a două celule, care când se mâncau una pe alta acum un miliard de ani, au decis ca în loc să se consume reciproc, să pună de nașterea unui copil, care să aibă genele de la amândoi. Așa a apărut un bunic al tău, și așa mai departe. Ești rudă cu ciupercile și cu florile albastre. Să fii fericit că ai venit pe lume acum. Acum e vremea ta, și trece repede. Faci, nu faci, vremea amorului trece. Succesuri.

| Mosotti explică (pentru sadrian46):

Nu sunt deloc fericit ca am venit pe lume, ca nu am fost sanatos.

| relian a răspuns:

Cineva alege, dar nu tu laughing din pacate pentru tine nu alegi tu unde si ce urmeza sa te nasti, adica sclav sau soldat.

Ma gandeam acum la albine, am mai spus cuiva chestia asta.Albinele au un sistem dinainte stabilit,nimeni nu alege nimic,ma refer la nivel de individ,nu alegea o albina ce sa faca,ce job sa aiba etc.
Poate ca asa se intampla si la noi oamenii,cineva ne traseaza directivele dinainte sa ne nastem laughing
La albine exista un consiliu care stabilesc cate albine sa se nasca si ce vor face,deci odata nascute alea cum sa zic se nasc deja cu job laughing iti dai sama ce rahat de sistem laughing mi se pare dictatorial, dar se pare le asigura supravietuirea, altfel banui car fi haos intr-un stup.

Chestii ciudate, dar banui ca se aplica pentru fiecare specie diferit.
Si cand auzi pe cate unia, vai ar trebuie sa fim ca albinele laughing pai cred ca asta ar spune un politician daca ar sti cum functioneaza sistemul albineleor, ar f minunat pentru politicieni sa aiba un asa sistem.
Te nasti sclav si mori sclav laughing aia da viata

| Mosotti explică (pentru relian):

Cred ca ai inteles ce am intrebat, nici eu nu stiu sa explic bine.

Nu e vb ce alegi tu ca albina sau nu, ci in ce postura te nasti, la albine nu e prea relevant, se hotaraste cate se nasc, insa nu se stie in ce corp deschide ochii anume albina, daca in regina sau in sclav.
Pai da, adica mie mi s-a trasat sa ma nasc intr-un om care deschide ochii intr-un apartament de rand intr-o familie de rand, n-am deschis ochii in palatul din Anglia de la regina si rege, asta zic.

Oricum, f tare faza asta, cine o trasa destinu.

| Mădă0611 a răspuns:

In "Life on Earth", realizat de David Attenborough, era vorba despre pene si blana, ca intai a fos pana, apoi firul de par, nu mai stiu formularea, era ceva gen "firul de par nu era disponibil", asa ca imi imaginez ca pana are elementele chimice asezate cumva, si firul de par le are pe aceleasi, cu ceva in plus. Era greu pentru natura sa faca din "nimic" fie de par, asa ca a facut pana, apoi parul. Mno, asa e si cu noi. Tu nu puteai sa te nasti mai repede sau mai tarziu pentru ca parintii tai nu s-au nascut mai repede sau mai tarziu, pentru ca parintii lor nu s-au nascut mai repede sau mai tarziu. Cat despre bogatie sau saracie, noroc sau ghinion, e vorba de munca, de curaj. Africanii care acum traiesc in America au o viata buna in comparatie cu cei ramasi in Africa. Am vazut un filmulet in care unei fetite mici i se ofereau tot felul de dulciuri, si le impingea din fata ei, iar cand i s-a oferit un castron cu brocoli, a inceput sa manance cu pofta. Cand vezi un copil gras, bolnav, ti-e mila, dar e lenea si prostia parintilor, asa ca ar trebui lasat sa plateasca. Daca parintii sunt lenesi, tu n-ai cum sa ai ce au copiii care au parinti harnici. Sau daca unii sunt curajosi si fura, sa zicem, tu n-ai cum sa ai ce au ei daca parintii tai au fost fricosi.

| Mosotti explică (pentru Mădă0611):

Nu, era vorba ca un eu poate iesi din orice parinti in orice epoca! Cam la asta ma refer. Eu nu trebuia sa fie doar acum zic eu.

Cu bogatia e vb de munca pe draci, sunt generatii care au mostenit fabrici, cladiri, afaceri, etc, nasc copii, si aia traiesc f bine. Si doar primii parinti au muncit.
Insa si daca parintii muncesc, aia au ceva dat de la natura, nu ca-s harnici si ceilalti nu, au inteligenta peste medie si descurcareala in afaceri sau la furat.

Ceilalti oameni nu sunt lenesi, atat pot ei sa faca sa munceasca ca orice om de rand pe un salariu.
Dar interesant cum pot sa am ghinion sa ma nasc la amarati, si cum pot avea noroc sa ma nasc dincolo, acolo era smecherezu.
Dar tot de ghinion e vorba.

Plus ca lenea e boala de fapt, oamenii aia nici nu-s de vina, ca un om sanatos la cap, nu e lenes de la sine, nu poate fi lenes nici sa vrea, deci nu trebuie sa plateasca nimic pentru ceva ce nu au ei vina.
S-au nascut cu un creier defect care-i imping la lene, zic de cei ce-s lenesi.

| Emma30555 a răspuns:

Poate Dumnezeu. Poate exista reincarnare și trăiești și în alte timpuri dar nu ții minte. Poate e doar natura, care o face la nimereala.

| Mosotti explică (pentru Emma30555):

Pai daca ar fi existat dumnezeu, nici n-as mai fi intrebat, ca era clar. Insa stiind clar cum e cu religia, cine a facut-o si de ce, se taie optiunea asta.
Si asta e adevarat, o face natura la nimereala, insa era interesant mecanismul, adica si cum fiecare constienta sau sinele ala ajunge in corp, si asa mai departe.
Daca exista asa, si nu e altceva, ca nu stim.

Si cu reincarnarea poate fi o posibilitate. Adica acelasi eu in n corpuri si timpuri.

| Mirel4412 a răspuns:

Astea sunt niste intrebari filozofice, fiecafe cu parerea lui. Eu cred ca Dumnezeu joaca un rol in toate astea, numai el decide ce si cum. Leon Danaila, un medic celebru in Romania care a introdus prima oara microscopul la noi pe timpul comunismului, a crescut intr-o familie saraca, el a spus ca parintii lui au plans cand a plecat la facultate( fiind singurul admis dintre ceilalti studenti care aveau si bani), nu pentru ca erau fericiti pentru el, ci ca nu avea cine sa mai ajute la muncile campului happy. Deci saracia poate sa fie si o motivatie, cand vezi cat de greu e, ai mai multa empatie, asta nu e caz general, unii saraci cand dau de bani uita prin ce au trecut si ca atunci si-ar fi dorit ca cineva da le dea o paine.

| Mosotti explică (pentru Mirel4412):

Dumnezu cam sti ca nu exista, a fost inventat de smecheri, si religia, ca sa nu contesti imparatul, de acolo a pornit tot, sa zici ca a fost pus de dumnezeu, adica pe unu sa traga pe spatele tau pana nu mai poti, el sa huzureasca, si tu sa tragi.
Ca daca stiam ca exista, nu mai puneam intrebarea, ca era clar ca el ar fi decis.

Parintii aia erau niste tampiti, un parinte adevarat se bucura cand copilul lor se duce la studii sa iasa om in viata, nu sa ramana tractorist la sapa. Si munceau ei asa cum puteau dar sa fie copilul bine in viata.

Empatie ai sau n-ai, nu depinde de bani, depinde de educatie si genetica.
Aia care erau saraci aveau o empatie fortata ca nu aveau incotro, dar real nu aveau, si cand au dat de bani erau ei reali, nu ca erau ok inainte.
Asa ca aia e. Un om cu empatie naturala, asa va ramane mereu, ca efectiv nu poate fi altfel.

| Meme10Meme a răspuns:

Ce dracu', 300 de răspunsuri

| Dorotheea21 a răspuns:

Inainte sa spun 'nu stiu' vreau sa vad daca ti'am inteles intrebarea.winking
De ce tu, acesta de acum cu sinele pe care il ai existi acum si aici, si nu ai existat in 1700, in Brazilia. tongue
De ce te'ai nascut in 1978 din mama si tatal tau actuali, si nu te'ai nascut in 1781, avandu'i parinti pe Ludovic al xvi'lea si pe Maria Antoaneta, dar avand sinele lui Mosotti.
Nu ai fi fost tu, acest Mosotti, care isi pune aceste intrebari.
Poate ca cineva care cunoaste foarte bine mecanismele constiintei, ale sinelui si eu'lui va putea sa iti raspunda, eu nu stiu.Nu stiu daca o decide cineva, nu cred ca exista nici macar cuvant pentru acest lucru, nici destin, sansa, soarta sau altceva nu se potrivesc ca raspuns.

| Mosotti explică (pentru Dorotheea21):

Ai prins ideea f bine, dar si eu am explicat ieri mai binisor, e vb de spiritul, sufletul (Asa zise) unde aterizeaza.

Dar sa nu luam cazul mai greu si anume epoci diferite, luam cazul mai usor cand ma nasc in aceiasi zi cu altul, doar ca unul din noi va vedea lumea si tot din corpul copilului familiei bogate, iar altul din corpul copilului fam sarace.

Si cine face sa fiu eu ala bogatu sau tot eu alalalt.

Normal ca dai doar o parere, ca nu stie nimeni precis raspunsul.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Ce frumos ai sucit'o! laughing
Special nu am vrut sa includ sufletul in sirul constiinta, Eu intern, sine, pentru ca stiu ca esti ateu si respect credinta fiecaruia, daca nu este nesimtit.
Tu ai spus acum suflet, pentru ca altfel nu poti sa explici.
Cand ai spus suflet, l'ai implicat pe Dumnezeu, acesta decide unde si cand rasari, o explicatie stiintifica nu exista.

| Mosotti explică (pentru Dorotheea21):

Cum adica am sucit-o?
Nu l-am implicat pe dumnezeu deloc, am zis suflet la sinele ala sau cum s-o numi, atata tot, nu ma refeream la sufletul ala legat de dumnezeu, ca oricum si ala daca ar fi, nu e legat de nimic, stiind care e chestia cu iluzia numita religie. Aia e doar o banuiala, o presupunere a lor, ca de aratat cine draci a aratat ca te duci pe lumea lumilor dupa ce crapi?
Nimeni.

S-a intors cineva sa zica "ba astia, e bine ma aici, sau baaa, am ajuns in iad, mama ce nasol e"? Nici vorba.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu exista notiunea de suflet nelegat de divinitate, cand spui suflet, spui religie iar reincarnarea este tot o conceptie religioasa. Amesteci termeni stiintifici cu religiosi si doresti sa iasa ceva stiintific? happy
Nu exista stiinta care sa iti raspunda la aceasta intrebare si cred ca nu exista nici cuvant pentru fenomenul pe care l'ai descris, destin, sansa, soarta, intamplare, nu sunt suficiente si nu se refera oricum la ce doresti tu. tongue

| Mosotti explică (pentru Dorotheea21):

Nu, le-am desprins de dumnezeu eu de la mine putere, pentru ca poate fi chiar o chestie stiintifica si asta, sau medicala.
Pot fi niste fenomene stiintifice pana la urma fara nici o legatura cu iluziile si altele de genul.

Adica daca exista si s-o putea demonstra vreodata, e chestie concreta si gata.
Asa cum explici mecanismul inteligentei, sau procesul de invatare.

Lipit de religie e doar Isus care ar fi fiul lui dumniezo ala, biblia si altele de genul, adica chestii ce nu pot proveni din altceva (teoretic, real sunt toate facute de oameni).

| DonEduardo a răspuns:

Nu iti inteleg intrebarea.

| Mosotti explică (pentru DonEduardo):

Am si zis ca imi e f dificil sa explic ce gandesc, e si normal ca nu intelegi, ca nici mie nu pot sa-mi explic ca lumea.

Ideea era ca tu esti pe palier cu vecinu. Cum se intampla ca tu sa fi constient in corpul X si sa il vezi pe vecin ca fiind altul.
Si cum se intampla invers, sa fi tu in corpul vecinului si sa-l vezi pe celalalt din afara, acel tu. posibil sa fie in orice corp, adica sa fi tu vecinu, sa fi constient de tine in corpul ala! Nu leg corpul de eu-l meu, de eu sau tu.

Mai exact ce decide ca acel tu (eu) sa se duca in care corp!
Adica sa fi tu (eu) in corpul X, sau sa fi tu (eu) in alt corp.
Dat fiind ca, corpul 1 se naste fizic in fam vecinului, si corpul 2 in familia celuilalt.

Poate acum m-am exprimat mai clar putin.
Mai exact asa zis sufletul cutare in ce corp aterizeaza. Ca practic corpurile fizice sunt cam la fel, difera mai mult figura.

Ca daca faci schimb de suflete sau e-uri, sau cum se numeste esenta constientei noastre, o sa fi acelasi tu in corpul aluia! O sa vezi lumea din ochii lui, ala o sa fie corpul tau.
Adica ca si cum pui creieru tau in orice alt corp!

E ca si cum tu vei sta intr-o masina ruginita, te chinui cu ea, mergi greu cu ea.
Si celalalt sta intr-o masina buna si se va bucura de ea, si tu il vezi din masina ta nasoala.
Daca faceti schimb, o sa fi acelasi tu dar in masina buna, si o sa-l vezi pe ala din afara.

| DonEduardo a răspuns (pentru Mosotti):

Aa, ok. Ei bine, sa stii ca nu esti primul care se intreaba.

| Mosotti explică (pentru DonEduardo):

Sincer? Nu stiu daca altcineva si-a pus exact intrebarea mea.

| geoconda a răspuns:

Wow. Si oamenii mari se gandesc la asa ceva?! Păi, nu stiu, poate că noi trăim mereu, dar în alte personalități, in alte corpuri, si nu ne amintim niciodată ce a fost. Adică poate ca am mai avut vieți dar logic ca Dumnezeu a făcut o resetare in lobii creierului nostru.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai de ce domne sa nu se gandeasca si oamenii mari la asa ceva?

Ete a facut dumnezeu, sti ca el nu exista? Nu sti.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Există, domnule!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si cum demonstrezi domne? Ca eu iti pot demonstra ca nu exista.

1 - Istoria si faptele (pe care tu nu le sti), spun ca notiunea de dumnezeu a fost inventata de bogatii lumii ca sa nu contesti imparatul, adica te asupreau aia si tu nu trebuia sa zici ca nu iti place, asa, stiind ca e pus de dumnezeu, taceai, de acolo a inceput religia si altele.

In biblie daca te uiti la Romani 13, ai sa vezi acolo ca te indeamna sa platesti taxele la bogatasi si sa nuuu comentezi, ca e normal asa.
Nu zice nicaieri "sa traiasca si omul bine, ca doar munceste".
Adica tu munceai ca prostu, plateai taxe la imparati ca ei sa o duca in lux si tu nu beneficiai de nimic din taxele date.

Deci se leaga logica.

2 - Si pe dumnezeu ala cine l-a facut?! Si pe ala care l-a facut, cine l-a facut? Si asa ajungi ca n-are sens. Ca doar nu l-a facut natura ca pe noi, ca daca-l facea natura nu ar fi avut acele puteri. Pe langa ca nu avea atata energie sa faca el tot universul, distantele-s asa uriase ca ar muri dracu daca s-ar deplasa dintr-un loc in altul.

3 - Daca era, nu mai era atata suferinta aici pe pamant, atatia copii bolnavi, atata suferinta, ca daca te uiti cate problema are omul si cat de prost e construit, ai sa vezi ca un inginer destept ca asa zis-ul dumnezeu, nu avea cum sa faca asa o porcarie.

Un mic exemplu de aberatie, daca iti cad dintii nu mai cresc altii, pai omu trebuie sa manance nu?! Ce face daca nu-i mai are? Daca faci tu omul, nu e posibil sa faci tembelia asta, cum au cazut din n cauze, trebuie sa creasca altii in mod normal.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

O să vă spun doar, cu toată stima și respectul, dați-vă cu reveneală! Trebuie doar sa crezi in Dumnezeu, fata el, nimic nu ar fi! Deci, ati citit biblia! Nimeni nu are răspunsuri la întrebări! Daca dati vede ceva greu, spuneti :,, Da doamne să nu..." Sau cand e ceva important spui:,, Dòamne ajuta". Fiecare cu teoriile lui! Dar de drăcuit de ce drăcuim? Dŕacu exista sau ce?!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

N-am cu ce reveneala sa-mi dau ca realitatea e numa una.

Uite tu crezi in dumnezeu, de ce nu-l face dumnezeu pe tipul ala sa moara dupa tine?! Na!
Sa sufere, sa te caute in genunchi, poftim. Dat fiind ca el ti-a facut tie rau. Ca tu ai vrea sa se indrag de tine.
Deci, cucu.

Nu pot crede aiurea in ceva ce nu e demonstrat ca exista.
Eu daca spun acu ca-s multimilardar, si zic doar sa crezi, ma crezi?
Nu ai vrea si tu sa afli daca, chiar asa e?! E doar un exemplu.

Sau daca-ti zic ca am 20 ani si sunt fat frumos de mor toate dupa mine, ma crezi? Crezi asa la suprafata, dar dubii ai, o sa crezi cu adevarat cand o sa vezi ca asa e.

Cand e ceva nasol nu zic decat ca ma gandesc la cum sa rezolv problema, iar daca nu se rezolva, o luam cum e si gata, nu zic nici un doamne, mai degraba zic costele ajuta-ma, ca am un vecin costel, si cand e o problema ma ajuta, sau eu pe el.
Asta macar costelica asta face ceva pe bune, demonstreaza ca ma ajuta.

Biblia nu am citit-o, ci am citit esenta ei, nu umplutura. Adica prostii sa munceasca din greu, si smecherii sa stea in palate si noi sa nu zicem nimic, sa zicem ca e normal.
Ca si poruncile alea care sunt bune, insa tot in interesul lor erau date.

Ca sa nu furi, pai de la cine furai? De la bogati, ca de la vecinu tot amarat lipit, nu aveai ce fura.
Si tot asa.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dumnezeu iti da ce crede că e mai bine pentru tine si de asta poate el nu e bun pentru mine, nu este sa fie el. Eu cred în Dumnezeu, tocmai asta este si greul. Ca să crezi, într-o lume in care nu crede. Nu oricine poate. Este un subiect amănunțit, greu de explicat si nu am timp si nici nu ma intereseaza. Credeți ce vreti!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mda, poate nu e bun pentru tine el, dar nu era normal sa suferi, adica nu trebuia sa se ajunga sa dai de el, aici e aici, asta n-a fost bine pentru tine, si s-a intamplat.
Bine pentru tine era sa nu dai de el asa in mod natural, iar asta nu s-a intamplat, daca tot nu e pentru tine. Bine, si eu cred acelasi lucru, ca nu e potrivit pentru tine mai ales varsta e o mica problema.

Si el isi vede de treaba lui cu altele, cine stie cu cate o vorbi, precis nu cu 2-3. Asta cred ca are un harem si poate nu stia una de alta.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, așa e

| Mosotti explică (pentru geoconda):

El sa-si gaseasca una de 19-22 ani ca el, si sa faca rel cu aia, nu sa stea dupa astea mici aiurea.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă mă iubea cu adevărat, si imi demonstra, nu conta varsta, il acceptam pana la urma. Dacă el chiar vedea ceva bun in mine, mă aștepta 3 ani, sau cat era nevoie. Dar nu a fost să fie.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Adevaru e ca da, nu ar mai conta varsta, intre mama si tata era diferenta de 9 ani si era f bine de exemplu.

Acuma si tu, sa astepti 3 ani, e greu, dar nu era nevoie, ca faceai relatie cu el de acum, ca daca ambii va placeati mult, nu mai ziceai tu de varsta.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Poate mai asteptam, adică nu vreau sa renunț asa usor la copilărie. Ma putea aștepta, dar el a vrut doar o consolare, a vrut pe cineva care sa il înțeleagă. Asta este, am acceptat si poate daca o sa mai vină, nu stiu daca o sa mai fiu așa,, permisivă". Adică imi spui ca ma placi ca ce?! Stiu, stiu, am inteles rostul. Dar nu mai are rost sa scriu si sa imi pierd timpul pe tru nimicuri

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai ce putea sa zica ca sa il asculti? Trebuia sa zica ca te place, altfel n-ai mai fi stat de vh cu el asa aiurra.

Bine ca ai inteles ce a vrut.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda. Tot viata tristă am.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

N-ar mai trebui, ar trebui sa-ti vezi de alte pasiuni, sa te bucuri de ele, de prietene, de plimbari, etc, nu se invarte viata in jurul unui tampit, ce naiba.

Adica de fapt zic ca si tine, da cu ceva reveneala, ca la tine chiar e cazul.

Si vor f n baieti pe care sa-i placi f mult si care sa te placa, vei gasi curand chiar.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

În horoscopul meu scrie ca nu voi avea parte, si nici nu vreau! Doamne! O sa-mi dau cu reveneală, dar băiatul ăsta mi-a dat el mai întâi. Mi-a arătat de fapt realitatea si ca Fetii Frumosi călare pe cai albi nu exista

| Mosotti explică (pentru geoconda):

O sa ai parte, stai linistita. Problema va fi urmatoare, tu vei fi atrasa (cum e si normal), de baieti atractivi, si in general astia sunt cam nesimtiti, dar sigur, nu toti, sunt si destui okey.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asta-seara când eram în stația de autobuz, mi se păru că îl vazui pe el, Adică semăna cu el din poze, stii, dar era cam scund, cam cât mine, poate si eu eram mai înaltă ca el, dar nu sunt sigura. Adică el in poze pare înalt, mai dezvoltat
Ce văzui eu era un băț, un de ala amărât, prăpădit. Si se dete jos, se uită de ceva, mi se păru că și claxona dar nu stiu pe cine și se duse în mașină și porni la drum dar nu era masina lui, era alta, și nu știu DACĂ FU EL! POATE AVUSEI EU VREO IMAGINATIE SAU FANTEZIE. Dar, oricum, acum gandesc asa, ca am momente in care imi schimb diametral părerile: relațiile din ziua de azi nu mai tin, oamenii au prea multe șmecherii pe ei, sunt prea,, sanki", plus că nu apreciaza nimeni valorile tale ca om. Si daca fu el, de ce nu se baga in seama cu mine, ca tot zicea ca el nu se lasă până nu se vede o data cu mine, si acum, ca ii cer atenție prin like uri si alea nu mă bagă în seamă, dar nici nu am nevoie! laughing

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

După mult timp in care am suferit si draci si laci si bla bla bla, am început să îmi revin cat de cat. El, după ce îmi vazu story ul adică povestea de pe Facebook, imi trimise un mesaj ca de obicei cu textul,, ce faci?" Scris si cu litere mici ca s-a luat după mine, ca daca nu scriam eu așa, nu scria nici el. În fine, trecu 10 minute Și eu nu ii raspunsei, si șterse mesajul. Nu aveam de gand sa ii raspund pentru că asta înseamnă să sufăr iar. Si ce greu mi-a fost... Acum, asta a ramas intre noi, doar prieteni pe Facebook. Sper să nu i mai răspund vreodata. ACUM AS FI LUAT O DE LA CAP DACA II RASPUNDEAM. adică după ce s-a săturat el de taina cu altele si dupa ce si a adus aminte de mine, nu ca l ar interesa pe el ce fac eu, scrie si el asa la Vrajeala, să se ducă. Dacă era om, avea mult de castigat cu mine, dar daca asa face... să steie la locul lui. Sper să nu îmi mai scrie. Deci, am mai citit eu povestea unei fete" ca tot asa vb cu el, după iar o tacere, si ea suferea enorm, stiu ce inseamna, după el iar a in eput sa i scrie și tot asa. Ei fac asta doar ca să își flateze ego-ul, sa se simtă în centrul atenției, și pleacă, daca vede acum ca nu i am raspuns, probabil imi va scrie mai mult, ma va suna, până iar ii dau atentie si pleaca. Duca-se

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu stim daca el era, nu o sa stim niciodata daca ai avut o iluzie sau nu.
Si te cam contrazici:
"ii cer atenție prin like uri si alea nu mă bagă în seamă, dar nici nu am nevoie! Pai daca nu ai nevoie de ce ii mai ceri atentia?!

Normal ca nu da doi bani pe valoarea ta ca om, asta ii e caracterul, de aia ma mir ce ti-a casunat pe unu din asta.
Duca-se dar tot la el ta gandesti, haha.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Acum iar o luam si mi zise ca ce fac si ștearsă mesajul, ii zisei daca fu din greseala si zise ca da, după ii spusei ca il sterg de la prieteni ca să nu mai aibă ocazia să greșească si zise ca vorbim după ce termină el munca, ii spusei ca nu avem ce vorbi si a zis "bine ". (Dacă încep acum sa vb cu el, iar o sa prind sentimente si iar sufar

| Mosotti explică (pentru geoconda):

"Dacă încep acum sa vb cu el, iar o sa prind sentimente si iar sufar".

Pai de cateva zile ti-am zis asta si tu parca tot nu ai inteles.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu am înțeles. Ii zisei ca nu avem ce vorbi, si imi zise,, fata rea ce esti", vezi încearcă iar sa ma atragă si sa ma lase iar după. Chiar nu am nevoie de asa ceva. Ca să îi răspund la asta? Ii spun,, mai bine să fiu eu rea decât să fie alții cu mine ", sau,, viata m-a făcut să fiu asa" sau,, sun rea cu cine merita" sau,, asa trebuie să fiu" care? Replyyy

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Eu ti-am zis ce am avut de zis, vad ca tu tot te bagi in seama cu el, faci ce vrei.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ii spun,, du-te bă"

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi nu vreau nici sa nu i răspund asa,,, Adică să îi răspund, dar nu stiuuu DOAMNE CE VIATA AAAAMMMM

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Am zis faci ce crezi ca degeaba am cam vorbit am impresia.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu am vorbit degeaba! Ce să îi răspund la,, Față rea ce ești". Stiu ca vorbeste cu altele si asta ma enervează. Până acum de ce nu mi-a scris?! Că nu sunt importantă.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Am vb degeaba pentru ca tu in loc sa rupi legatura cu el si gata, tu...tot faci tampenii.
Nici nu conteaza cum raspunde si ce sa-i raspunzi, cont sa il scoti de la prieteni blockare si atat.
Daca nu faci asta, am vb degeaba.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă îl scot, va înțelege că sunt geloasă și că nu l-am considerat un prieten, ca l am considerat mai mult de atât, si va înțelege că eu chiar am suferit si eu nu vreau ca el sa stie asta. Îi răspund, frumos toate bune si frumoase, nu mă mai intind la taină cu el, că nu merită, dar o sa ma comport frumos pentru că până la urma asta sunt eu si nu e nevoie sa imi dezvolt latura răutăcioasă prin asemena oameni. O să îi răspund,, mersi" pentru ce fata rea esti, si stiu ca nu o să avem nimic niciodată.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si asta e o strategie, insa si daca-l scoti, se poate intelege ca nu mai vrei sa ai de a face cu el si gata.
Si pana la urma ce conteaza ce crede el?! Cont sa scapi de el si atat.

Dar merge si cum zici tu, insa sa nu suferi mai tare, sa nu se intinda la vb si sa nu poti sa rezisti sa nu raspunzi, etc, etc, zic si eu, na.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ce o fi, o fi. poate daca se întinde sa i mai dau o șansă deși oamenii nu merită! Oricum stiu ca nu se poate nimic intre noi

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ii zisei,, mersi" si zise,, bine, cu plăcere"

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Bine faptul ca ai zis mersi e okey, nu e problema.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Acum se baga in seama cu mine,, cică imi zise ce mai faci? Ii zic scurt si la obiect,, bine "

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Se tot baga în seamă cu mine, mă întreba de 3 ori ce mai fac, dar ii spun scurt si la obiect ca,, bine" el zise ca e bine de mine. După iar ma întreba ce fac. Ce vrea omul asta nu înțeleg?! Vrea sa il intreb si eu ce face, vrea iar sa se plânga, să se simtă inteles so iar dispare

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si de ce te mai intereseaza ce vrea?!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Vorbi acum cu el, ca prieteni, se tot plânge că are probleme de sanatate, si ce sa i fac eu?! Imi zise ca m-a vazut ieri in oras, si doamne si eu am impresia ca l am văzut și inseamna ca m-a vazut. Si eram si nemachiata, of! laughing dar ma intrebare daca am treaba si daca ma lasa, i zisei ca da, si gata

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Eu te intrebasem de ce te intereseaza ce vrea? Nu ai raspuns la intrebare, ca asta e important, faptul ca te-a vazut nu inseamna nimic.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu... e ciudat. Si cand esti îndrăgostit deraiezi rau de tot, dar după ras vine si plâns. Oricum, nu mă văd într o relație cu el, e prea scund happy e cu 10 cm mai înalt ca mine

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si daca e cu 10 cm mai inalt ce? E f bine, multi se cupleaza desi au aceiasi inaltime cu ele. De ce vrei mai inalt?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Eu, dezvoltată, ca nu am 50 de kg si nici 60, sa ma afișeze cu un terchea bercea?! În fine, nu zic asta despre el. Cică a vrut să vorbească cu mine ieri, dar s-a gândit ca poate nu vreau eu. Si bine a făcut. Oricum, m as rușina toată. Mai vorbiram acum putin, dar în subconștientul meu stiu prin ce am trecut, si nu mai pun sentimente. Realitatea bate filmul. Viata de fapt. Si imi baga iar mincunele,, cu esti super frumoasă nu stiu ce. Pana cand ar obține ce vrea, adică... stiti la ce ma refer si gata, după bye bye, este urata. Dar oricum nu se poate ajunge acolo in veci!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Stiu ce urmărește el, dar nu pot sa cred ca ar crede asa ceva despre mine, adică crede că mă poate vrăji. Doar cu vorbele, si cam atat. Adică,. vad ca incearca sa se apropie iar de mine. Ba pleacă, ba vine. Oricum, la început eram înnebunita după el, cand am văzut în realitate ce si cum, mi-am dat cu reveneală instantaneu. Dacă mă intreaba iar ce fac? Adică eu cred ca e un joc de al lui, vrea să il consoleze cineva si dupa iar ma uita. Stăm în mediul rural, dacă ajuta cu ceva

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Pana acum cateva zile nu m-a băgat în seamă. Nu stiu de ce mi-a trimis iar mesaj, : ori că mi-a văzut story ul si si a adus aminte ca exist, ori nu stiu. Cine stie cu cate a vorbit el zilele astea si vine si imi spune si mie iar că,, ba, chiar esti super frumoasa " ( și?) Că el cand m-a vazut alaltă-ieri a vrut să vină să vb, dar nu a venit și atunci de ce mi-a dat tocmai ieri mesajul si nu alalta ieri seara? Pentru ca el are,, treaba" și vorbeste cu tine doar când are el chef și nevoie si pentru că nici nu îl interesează de mine, ca nici nu se uita la story decat dupa vreo 15 ore. Asa e, aseară trebuia sa spun scurt si la obiect so să nu mă întind iar la vorba, dar asa sunt eu si trebuie sa inteleg ca trebuie sa nu mai prind sentimente. Îi răspund la mesaje, dar...
Copacul in pod si podul in aer. Acum vad ca si asa nu îmi mai scrie, e ocupat, si revine deseară cred. Vad ca nu mai răspundeți la mesaje, am inteles esența mesajelor dvs. Mulțumesc pentru sfaturi!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mda, deci acum il vezi terchea berchea doar ca e mai inalt cu 10 cm ca tine, f interesant.
Deci vezi? Te indrag de el ca avea figura misto, dar cand ai vazut celelalte, ti-a trecut, e normal ca se intampla.

E bine ca ti-ai dat cu reveneala, bravo. Adica bravo ca nu te mai atrage fizic.

Urmareste ce ai constatat si tu, sa te sexeze si dupa aia cand se satura, vorba ta, "e urata".
Daca te intreaba ce faci poti raspunde ca orice om normal si atat.

Raspund la orice mesaj insa cand nu mai raspund am plecat sa fac alte treburi si nu mai sunt la calculator, cum vin, cum raspund.
De obicei cam incepand cu ora 18 sunt aici pana pe la 21 si ceva.
Dar sunt si in alta perioada din cand in cand a zilei.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dam. Vad ca nu mai imi scrie, oricum, ma atrage dar nu chiar asa de mult. Adică eu par prea mare pe lângă el, am nevoie de cineva mai mare ca figura, dar nu asta e problema ci sufletul, dar la el nici sufletul ni prea il avantajează. Vb cu o tonă de căpuși, da l in colo. Sanki, daca imi mai da deseară mesaj, cred ca nu o să i răspund, ce zici?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai problema la tine e ca nu-l mai placi fizic, de acolo porneste, il mai placi dar nu asa mult, nu e neaparat sufletul, ala e pe locul doi.

Sufletul chiar nu-l avantajeaza, nu prea are asa ceva.

Pai nu stiu, daca vrei ii raspunzi asa doar ca om, daca nu vrei nu ii raspunzi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Tot mai exista ceva sentimente. Dar, il vad activ, nu zice nimic. Și ieri cred că mi-a trimis mesaj doar că am mai pun si eu un story si de acolo si ar fi adus aminte de mine, dar asa, la cate conversatii cred ca are si are, numai de mine nu o fi dat. Deci, dacă nu postez sau ceva care sa i apara pe pagina, nu mai existhappy asta e, incerc sa nu mă mai atașez de oameni

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Ai dreptate, la cate o avea si cu cate o vorbi, poate se si incurca in ele, de nu mai stie ce si cum.

Insa trebuie sa porneasca si de la el, sa-ti dea si el mesaje, sa te caute, nu doar tu sa te strofoci sa-ti dea atentie.

Incerci sa nu te mai atasezi insa sufletu tau asa e, e mai bun, mai emotional.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da așa e sufletul meu, si nu e bine. O să încerc sa nu mai fiu activa pe pagina, adică să Nu mai postez nimic timp de 1 săptămână sau ceva, si sa vad daca imi mai da mesaj atunci. La cate fete are în lista si alea pun postari, povești, până le vede pe ale mele. ca cu cate o vorbi, nici nu stie ce si cum. In fine

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Poti fi activa dar sa nu vb cu el, sa postezi oriunde altundeva, si fa sa nu mai vada nimic din ce postezi tu. Pe ce retea postezi? Dar si daca vede, nu conteaza.

Ce treaba are ce postezi tu oriunde altundeva cu el?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ati inteles. Vreau sa nu mai. postez ca să văd dacă el imi da mesaj din propria inițiativă fără să mă vadă pe pagina lui. Vreau sa vad daca ma cauta si daca ma cauta cred ca din plictiseala

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aaa, acum am inteles, mda, fa asa, sa vedem ce se intampla.

Ma duc la TV, nu voi mai fi la calc, vin maine dupamiaza, sa nu te miri ca nu mai raspund, de fapt sti ca ti-am zis ieri de ce la un moment dat nu mai raspund, dar cum apar cum raspund.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ok.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Adica, daca ma place asa mult, frate, se vedea! Dar atata timp cat el.ma întreba,  ce mai faci?",, mai" inseamna ca stie si el ca nu mi-a mai scris de mult timp, si asta intreaba ca nu are ce sa faca nu ca simte el ceva pentru mine. Auzi a vrut să vină să vorbim dar  s-a gândit că poate nu vreau, hai ma, ma lasi? Nu m-a mai intrebat acum și e activ, nici la story nu se uita la mine. El chiar nu are sentimente pentru mine, deci... doar pentru frumusețe a mai schimbat 2 vorbe cu mine. In rest... vorbeste asa ca să se simtă si el in centrul atentiei ca nu i da nimeni si la mine o are. El nu simte nimic pentru mine, chiar nimic, si daca el imi scrie eu ma gandesc la el, dar el la mine? O joacă pentru toți. Oricum, stie poate ca nu ajunge nicăieri.  Nici eu nu ma mai atașeze de oameni, pentru că se schimbă de la o zi la alta.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca se vedea daca te placea asa mult pe bune.
Pai eu ti-am zis ca el nu are treaba cu tine, daca zice un cuvant doua, asta nu inseamna mare lucru, asa o face cu toate.

Si da, stie ca nu ajunge nicaieri, asta ti-am zis, poate si de asta nu te baga in seama.
Acuma oricat te-ar place, daca tu l-ai tot respins, ce ai mai vrea? Asta ti-am mai zis.

Asa gaseste alta tot frumusica ca si tine care vrea ceva cu el.

Atentia ta e adevarat, poate nu o are de la celelalte, desi daca il place una, o sa-i dea si aia atentie.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Si daca i da aia, e clar pierdut. Mi-ar fi plăcut să fim prieteni si sa stam asa pentru câțiva ani, si dupa sa fie totul ca intr o relatie, dar nu se poate pentru că în dragoste nu se fac compromisuri doar dacă e adevarata si el daca doar vrea un pic de atenție sau ceva legat de s*x, e clar. Parca nu îmi vine să îi dau cu piciorul dar nici sa il las. Eu nu vreau să fac pașii, el vreau sa ii faca si vad ca nu mai face. Adica când îl vor întreba altele de ce mi-a dat mie adorurui cand va, o să zică despre mine cum mi-a zis si el despre altele, ca eram prieteni si ca eu il plăceam pe el si nu vreau sa raman asa data uitarii, adică mi se pare ireal si ciudat sa il las in urma. El e activ, nu zice nimic, la cate are... Dacă eu nu ii zic nimic si vede că nu dau nici un semn, zice ca el de ce sa mai faca, daca ii dau zice după ca sunt disperată si ca vreau ceva cu el. Cum as da o, nu e bine!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si de ce ar face doar el pas si nu si tu?! La o adica zic.

Pai ori vrei ceva cu el ori nu? Pe undeva te deranjeaza ca nu iti da atentie, pe de alta nu vrei nimic cu el, se bate cap in cap chestia asta.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

O avea treabă, cine știe. Dar sunt din liceu fete muuuult mai frumoase ca mine, si pe ele le urmărește. Adica, si colegei mele îi dădea mesaje multe.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Asta cu frumusetea e relativa, ti-am mai zis, ca si tu esti frumoasa in felul tau, esti genul lui sau nu, sau o alta frumoasa e genul lui sau nu.

Ca daca nu ii placeai, nu te mai baga in seama de la inceput.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, dar ma gandesc ca in realitate nu l-am mai atras, adică nu am corpul perfect, daca înțelegi. După ce vad, ca e activ într-una, ca e un prefăcut care nu stie ce vrea de la Viata, sau cine stie cu cine o conversa... ma intreaba,, ce mai faci", ca pe o prietenă. Adică, na nu stiu. Si mie imi place sa vorbim dar chestia asta nu poate tine pentru el o grămadă de timp, el are si el nevoile lui si nu sta după mine. Odată si odata o să învețe definitiv cu mesajele si eu o sa plâng crying( cîți acum horoscopul pentru iulie si zice si la zodia mea si a lui ca o sa ne despărțim de cineva si chestii. Mda, nu îmi scrie nimic, si daca o face o face seara, cam pe la 22. Eu o sa i răspund ca si cum nimic nu s-a intamplat, dar se va plictisi odata sa vada ca eu nu am sentimente pentru el si eu de fapt...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai eu ce ti-am zis de o saptamana? Zici acum ca si cum nu ai inteles ce am zis.

Ti-am zis de la inceput ca s-a plictisit sa stea dupa tine daca nu obtine ce doreste, si cauta in alta parte ce nu ia de la tine.

El stie f bine ce vrea de la viata, nu mai vrea cu tine care tot l-ai refuzat.

Nu trebuie sa ai corp perfect, rar oameni sa aiba corp perfect, sa fi cat de cat frumoasa, atat, ajunge, majoritatea fetelor asa sunt.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi și ce vrea frate de la Viata?! Daca a zis ca ma place să stea naiba după mine. De unde stie el ce simt eu, m-a intrebat vreodata?! Nu stie ce vrea! Si daca ar fi fost sa fim o relație adevărată, si serioasă, pe parcurs si ar fi dat seama ca nu asta e ceea ce vrea, ca vrea să trăiască viața, să aibă aventuri adica

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai de ce sa stea dupa tine 7000 ani? Sa se roage de tine? Nu vrei, aia e, chiar daca te placea.

Si daca vrea aventura sau nu, e tot una, l-ai refuzat de n ori.
Si omul e satul sa stea dupa tine pentru orice fel de relatie, fie aventura, fie serioasa relatie.

De ce nu s-ar duce la alta care-l vrea?! Si e la fel de frumoasa poate si o place la fel ca pe tine, e f smplu, si ea il place si accepta cu el fie aventura chiar.

Ca si daca face o aventura, se simte si ea f bine, deci nu are ce pierde, ca doar nu doar el se simte bine sa zici ca ea se sacrifica, deci cum o dai, asta e.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi aventurile nu ti le plănuiești. Mie poate nu îmi convine să am vreo aventură și după daca lui nu i mai convine de mine?! Doamne, despre ce vorbim, stiu ca am părinți stricti si nu as face nimic fără ca ei să știe, nu sunt chiar asa de stricti, dar macar pana in a 11 a sa nu am. iubit, acum sunt a 9 a. Stiu ca el nu ma asteapta domneeee si asta ma omoaraaaaa. Ca e și acum activ, fir ar al naibaaaa. De viataaaaa ca mi-a dat lumea peste cap de 2 luni zi de zi. Si daca s ar duce la alta, m ar uita, si sa fie doar o aventură între ei, după s ar despărți si ar veni iar la mine cu cate un mesaj, cu,, ce mai faci"

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

E prea mare, ce mai. Eu visez la o iubire ca in povesti, comunicare, care lasa de dorit, atenții, jocuri, etc, specifice vârstei mele, iar el vrea doar o tavaleala   dar de la E mine nu poate obține. Într-adevăr ma mai gandesc la el, dar cam atat. O sa-mi treaca mie. El poate deja a fost în pat cu una de când a venit din străinătate, dar nu mă interesează. Si atunci, sa nu îmi mai scrie deloc

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mai vb cu el si acum ca imi dete el mesaj ca i reacționari eu la o poză, dar asa nu îmi dadea, chestii, el imi zice sa il pup, sa ne vedem, dar eu sunt ca el nu simte chestiile astea, adică i dau vreun mesaj si se uită după vreo 1 ora si e activ. Dar, are el altele. Seara mereu se plimba cu masina, mai agață si el. Vad ca imi da si inimi, dar simt ca e prefăcut, că nu i pasa, ca daca eu pun sentimente el își bate joc. În fine, las lucrurile sa curgă asa cum sunt. Mi se pare prefăcut, vrea parca sa il cuceresc eu pe el. De ce nu se uita la mesajele mele? Nu il mai atrag? Adică, ma consideră o prietenă? Sau ma place, dar doar ca amică.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Orice om vrea iubire si restul nu doar la varsta ta, asa ca ce vrei tu e foarte normal, si la 40 ani vrem tot asta la o adica, ca e frumos sa fi iubit si sa iubesti la orice varsta.

Mda, vrea cam tavaleala, bine, nu ca nu te-ai simti si tu bine, insa nu vrei asta.

Pai na, daca daca ai reactionat la poza, e politicos si diplomat chiar daca nu ii pasa, iti scrie ceva acolo.
Nu se uita la mesaje ca nu il intereseaza, de aia.
Si da, te poate considera o amica asa mai vaga, daca tot iti mai da un raspuns scurt.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Si daca imi scrie doar când i reacționeze nu din capul lui, sau când imi vede mie story ul Si imi spune despre problemele lui, imi trimite inimioara, încă speră ceva de la mine, și eu cred ca nu mă mai place ca la început, adică la început chiar ma cauta si era mort după mine, acum? Mda, inteleg. Dar totusi ce rezulta din comportamentul lui?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Te poate considera asa ca o amica, si pastreaza legatura la minim, ca daca va avea nevoie sa se planga de ceva, stie ca ar avea unde, si asta e posibil.

Eu ti-am mai zis de n ori, chiar daca te placea, tu l-ai refuzat tot de n ori, si atunci? A renuntat la tine ca si partenera, ce era sa faca?! Cauta alta pe care sa o placa la fel de mult, de ce ar casuna pe tine in prostie?! Nu esti unica fata pe care o poate place!
De ce te miri, nu inteleg.

Si comportamentul lui acum nu mai are legatura cu o rel de iubire, are leg doar ca o amicitie mai slaba ori pur si simplu din politete, ori ca sa aiba mai tarziu unde sa-si spuna problemele, deci tine loc de buna ziua, e baiat destept.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Si de ce mă pune să îl pup, sau imi da inimioare?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Asa de amuzament, cum zic eu, va pup, fara legatura cu altceva.
Ca daca nu renunta la tine discuta ca inainte, era atent, iti dadea atentie, era altceva.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asa este, nici el la 22 de ani nu stie ce inseamna iubirea, dragostea adevărată. Pentru că iubirea nu inseamna clipele frumoase de la începutul unei relații, inseamna ca indiferent ca cate probleme ati avut, ambii parteneri au trecut peste si au avut independența profesională și emoțională. Un exemplu: ne dorim un cățeluș doar pentru frumusețea lui, dar nu il iubim cu adevărat. Il iubim cu adevărat doar dupa un anumit timp, când am avut grija de el, i-am dat de mâncare, si a venit un moment în care credeam ca il pierdem, ca s-a îmbolnăvit, dar printr o minune si a revenit, abia atunci ne dam seama ca il iubim cu adevărat. Dar acest baiat caută doar o joacă, o experiență. Și nu am cum sa il judec. Eu, ca adolescenta sufăr pentru ca e normal, pe tru ca aceste stări trec, pentru că pot sa ma schimb de la 1 zi la alta sau de la o săptămână la alta. El va știi cu adevărat ce vrea abia după vârsta de 35, 35+ si poate nici atunci, dar pana atunci el vrea experientă, vrea să vadă ce si cum, sa vada mai multe exemplare si sa guste mai multe fructe. Adică pentru mine ar fi fost prima relatie, dar e ciudat sa te casatoresti cu cel din prima relatie pentru că nu cunosti alte suprafețe.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Ai dreptate, aia inseamna iubirea, ce zici tu.

Poate cauta iubire si intelege ce e si mai devreme, nu doar dupa 35 ani.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Poate caută iubirea aia pe care am descris-o eu, dar nu va rămâne cu ea toată viața nimic nu e pentru totdeauna, si nu cu mine. Adică mă place asa, gata, nu ii mai prezint acel interes ca prima dată, adică vede că i răspund lamesae si ce zice, ca a ajuns unde voia oarecum, imi spune vorbe ca stie ca nu vreau relatie, dar totusi imi spune vorbe ca si cum am fi într-una, și nu numai place, pentru că așa se comporta cu toate, le spune,, te iubesc" am văzut eu, si l am întrebat de ce mai de mult si a zis ca asa glumeau ei. Deci, eu il plac, as fi vrut ceva mai mult, dar e complicat după toate romanele pe care le am mărturisit aici. E o luptă pierdută. As fi vrut ca doar pe mine să mă idrolatizeze, dar...

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu cum sa spun, dar genul asta de băieți, mai bombardieri cu anturaj de asta de ****, caută o iubita doar asa ca să fie, ďoar cu vorba si poate cu un status pe Facebook, doar sa se laude, ia uite ba am agatat-o pe aia, sau, whatever, dar în concluzie, nu vor ceva serios, băiatul ăsta vorbeste cu mine ca o amică, nu trebuie să am eu pretenția să îmi scrie el. Nu are inițiativa. Am vb cu el si mi-a zis la un moment dat că dacă am fost la nunta aici in satul meu, deci de unde stie el de nunta, ca el sta departe, si eu i-am zis ca nu, ca sunt răcită si chiar asa e, si cand esti răcit nu mai ai chef de nimic, si dupa mi-a zis ca si el e răcit, si ca avem ceva in comun, ca suntem raciti amândoi, își am mai zis ca era prea departe de mine nunta aia si el a zis ca asa e, ca era putin departe, dar de unde stie el unde stau eu?!? Așa vorbeste cu toate, nu e una mai presus, nu frate, le tratează la fel, filtreaza, deci nu ai cu cine. El vrea doar aventuri sa zică si el ca,, e luat"

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Sumt asa: câteodată as vrea să îi scriu, dar stiu ca pentru el e o joacă si ca asa vorbeste cu toate, câteodată as vrea să îl șterg să nu mai aud de el. Eu tot o să mă uit pe profilul lui dar, sper sa ma abțin si sa nu i reacționez la poze ca atunci iar probabil imi va da mesaje, si el nu da asa din capul lui, doar dacă îl zgândări. Nu stiu ce pot simti peste o saptamana de exemplu, de nevorbit cu el, el o să mă întrebe poate când o să îmi ducă dorul ma gandesc, dar mai spre finalul săptămânii, si o sa ma întrebe ce fac, iar eu daca nu i răspund asta e, sau daca isi face el scenarii, ca atunci o să se gândească ma da de ce nu răspunde, nu stiu ce, si atunci, ori o să rupă legatura cu mine, ori, nu stiu. Dar dacă îi răspund el va sti ca sunt acolo, sunt acolo unde are el nevoie. Adevarat ca eu nu stiu ce vreau, e si normal, la vârsta mea adolescentina,  dar e foarte greu frate. Sa simti opusul la ceea ce ai gândit ieri sau nu stiu.  O să îl las asa in seen, sa vada ce  a pierdut si dupa daca i răspund el iar o sa fie indiferent, dar ce ma ca pentru el nu conteaza, ei vor o relație doar de titlu asa, nu ca să se implice și nu știu ce, asa alea 3 de ce l au lasat pentru alții?!  Dacă o tărăgănez tot asa cu mesaje, el o să se plictisească, si asa trebuie eu să bag arma secretă, adică indiferenta, timp de vreo 2 saptamani, dupa iar ii reacționez si tot asa.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

In general e cum zici, iubirea la el nu o sa o aiba pentru totdeauna, si sincer putini o au pentru totdeauna, de ce, se stie f bine.

Va iubi si el dar inca nu i-a venit momentu, asta ti-am mai zis, nu a aparut fata care sa-i place f tare, ca altfel era terminat. E derbedeu ca na, a dat de fete la care nu prea simte cine stie ce, nu ca nu e capabil sa iubeasca.

Aaa vezi? Abia acum ai pomenit de arma secreta numita indiferenta, pai cam aia trebuia sa faci de la inceput, eu ti-am zis, insa na, nu simteai asta.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ei, da, asa se pare happy

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mi-a mai scris, și mă contrazic singură că atunci când îmi va scrie iar ceva  eu nu știu ce să fac, dacă nu îi răspund, am citit într-un material că se simte ca si cum persoana aia nu ține la tine, si chiar asa e, este dureros sa trimiți cuiva mesaj si sa nu răspundă, pe de-o parte, dar pe de altă parte, am văzut un material cum că indiferenta atrage si că prin asa ceva îi arăți persoanei respective ca te pierde si sa încerce să te păstreze cumva  să te prețuiască mai mult. Deci, cum aș dă-o nu e bine. Dacă îmi va da mesaj, nu stiu cum sa reacționez. Că dacă îi răspund crede că sunt la picioarele lui, că nu sunt supărată ca nu mi-a scris. Dar stiu ca el nu e de mine, ca are Vrajeala de aia ieftină și mna, nu stiu doamne, ce o-i vrea?! Acum daca ma apuc sa scriu iar polemice, iar o sa vad in depresie, pentru că gelozia este o boala, si pentru ce ma frământ eu, cand lui nici nu îi pasă, după cum am zis, are multe posibilitati. În fine, o să mă detașez usor cu gândul...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Baga arma tare numita indiferenta! Cat mai stai pana sa o bagi?
Asa, sa te deatasezi cu gandu si cu tot.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dar uite ca nu prea pot sa o bag, arma asta, pentru că el detașează de mine si isi pierde interesul, si eu mai dau in viata de momente grele, cum am dat si azi si mereu și pic depresiv, si parca am nevoie sa vorbesc cu cineva, dar stiu ca se foloseste de mine, doar asa. In fine

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Fix când mă găsesc în ipostaza asta de sunt tare, nu raspund, eu sunt totul, eu nu stiu ce, vin probleme in viata, exact atunci vin, si ma simt iar depresivă si am nevoie de cineva. Cred ca cel mai bine ar fi să răspund, semn că sunt educată, și nu neapărat, dar mna, e de joasă speță sa nu răspunzi, si viata le întoarce pe toate înapoi la tine, si stiu ca nu se poate intre noi, dar acolo, când are el nevoie de vreun sfat sau de vreo vorba, o să fiu acolo, doar eu pentru el, el pentru mine nu, pentru că nu vreau eu, pentru ca eu daca ma simt prost, ascult pe cineva, ajut pe acel cineva, chiar dacă nu sunt eu bine, si uite asa fac bine pe altii poate, nu contez eu, mă bucur macar sa ajut pe altii chiar dacă în adâncul sufletului sunt frântă. Înțelegi? Că viața te dărâma privat de bombardieri ai fi. Mi ar plăcea acum sa imi scrie, să se destainuie, sa il ascult ( mi-a mai mulțumit el o dată că am vorbit cu el cand nimeni nu il intelegea) și mna vorbesc il inteleg dar în limita bunului simt. Adica' sa ma respecte

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai zici ca nu poti folosi indiferenta, dar eu te intreb, el e unicu om cu care poti vorbi?! N-ai si tu priereni, prietene, rude ceva?! Adica cu cine sa vorbesti? Cu tampitul asta te gasisi? Care il doare undeva de tine.

Tu tot il placi tare, aici e problema, nu vrei dar asa simti, si asta nu te lasa sa fi indiferenta.
Nu conteaza ca pari sau nu educata in fata lui, nici nu conteaza cum pari in fata lui, el nu trebuie sa insemne nimic pentru tine.

Iti pasa ce impresie are un om de tine cand acela merita si conteaza pentru tine, altfel nu.
Eu cu asa persoane nici nu vreau sa fiu educat, ii f in gura rapid cand dau de din astia, ca asa merita.
Sunt educat cu un om educat.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu, Nu am prieteni rude cu care sa vorbesc, sunt singura si e al dracu de greu. El este activ acum, ii reactionai si la i poza, dar vad ca Nu imi scrie mesaj, ori nu văzu, ori e supărat, ori are pe altcineva, deși asta nu ar fi problema mea că doar nu vreau nimic cu el, si un un and nu vrea, calalalt va cauta in alta parte, asa e, dar acum daca tot il ascult si inteleg si intr o zi il vad cu alta, iar nu o să îmi cada bine. Mama, asta e viata baaaai, mă sinucarid, m-am plicatisit de viata.Stiu ca il doare undeva de mine, dar... Nu stiu. Acum sunt eu intr o situație tensionată si caut atenție. A fost educat cu mine, oarecum, adică nu m-a jignit sa imi spuna proasta, sau ceva de genul, dar tot ce am scris aici au fost gândurile.mele, nu pot să spun daca el a simțit asta chiar. Adică, acum de ce nu îmi scrie, și doar i reacționari la poza, asta e...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Am inteles, daca nu ai cu cine sa vb, e de inteles de ce vrei totusi sa vb cu el.
Pai cum esti singura, tata, mama n-ai?!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Am decat mama, dar nu pot sa vorbesc asa, orice. Și în plus, eu i-am dat reacție la poza, dar nu mi-a scris, ii bag scuza aia deși nu are rost ca ba e plecat ca, stii, el face ture de noapte, ba nu stiu ce, si nu mi-a scris, când aveam eu nevoie ( foloseste aia cu : Eu m-am invatat ca dupa ce i reacționez la poza, el imi da mesaj, si acum nu mi-a mai dat. E tactica aia cu indiferență, o cunosc) semn ca eu sunt oarecum la picioarele lui, si cand are el nevoie eu sunt acolo, dar invers? Stiu ca am spus aseară ca nu trebuie să fie cineva pentru mine, Dar dacă sunt asa moale, lumea mă ia peste picior si nu e bine pentru mine. Nu mi-a scris aseară, ei bine, daca o face,, când are el chef și timp liber,, atunci nu mai am eu

| Mosotti explică (pentru geoconda):

A, deci mama, tata probabil ori nu mai e, ori e divortat, e o situatie mai nasoala.
Dar de ce nu ai prietene?! Nu te-ai inteles cu nici o colega de la liceu? Ca majoritatea au amici, amice la 14-15 ani.

Normal ca stie ca esti la picioarele lui, s-a prins ca mori dupa el cum s-ar spune.
Si da, daca esti asa moale, isi bat altii joc de tine.
Bine, nenorocitii fac asta, ca un om care e om nu face asa chiar daca esti moale.

Sa vedem... daca cand are el chef nu mai ai tu timp, nu pare ca ai aplica chestia asta, tu ai o slabiciune pentru el.
Ca il placi ca baiat, ca nu ai cu vine vorbi, nu poti sa intrerupi total orice contact cu el, asa cum ai si zis "nu am cu cine vorbi...".

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Au divorțat părinții mei, si nu il cunosc pe el, nici nu vreau. Am și eu, dar nu pot sa ma deschid in totalitate în fața lor, am.nevoie de mai mult. De fapt in fata nimănui nu ma pot deschide cu adevărat. Da, Păi mi-a mai spus mai de mult când vorbeam tot asa, politicos cu el, a zis ca încet încet încep eu să prind drag de el. Dar m-a, s-a înșelat teoretic, dar practic, nu. Mă provocati acum sa nu ii raspund?! Da, da. Oricum, am spus că i-am dat un semn, sa înceapă el conversatia cu mine, dar nu a făcut o si acum cand imi scrie, o să i scriu dar peste 24 h

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Inseamna ca aia nu-s prieteni daca nu te poti deschide mai mult in fata lor, de ex eu cu cei trei prieteni ai mei suntem f apropiati si ne deschidem total unul cu altul.

Eu am dat doar o parere, tu faci cum crezi, ii raspunzi sau nu.
Daca tie ti-e bine sa ii raspunzi, fa asa!
Eu am zis sa nu ii raspunzi crezand ca o sa-ti fie mai bine asa, sa nu mai te tina in joc si sa suferi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Așa e. Și dacă tot ii raspund, vorbim ce vorbim, dar el nu simte nimic, până când găsește pe una care îl vrea, fie pentru ceva serios, fie nu, si uite asa ma da uitarii, daca nu s-a intamplat asta deja. Consider că,, e luat" acum, in urma reactionarii mele la care el nu a reacționat cu sms inapoi

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca iti face bine sa vb cu el si doar cand vrea, e okey si asa. Nu e nici o problema.

Totul a pornit ca l-ai refuzat de n ori.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cum a pornit? De ce a pot it ca l am refuzat eu? Eu știu că un baiat trebuie să lupte! Pe vremuri se lupta, neică, acum daca vrea aia bine daca nu i ar bine, facem si noi doar sa fie. Oricum, eu trec prin situații tensionate acum, sunt 0, sunt la pământ, nu mai pot, imi vine sa imi iau si viata, si nu, nu pentru el, pentru problemele din viata mea, pentru școală mai exact, imi fac foarte multe griji cu școală. Și vad ca el nu mi-a mai scris, ma simt demoralizata, dar când fusei azi in microbuz, o haită de băieții de prin zona lui de acolo, erau si vorbeau, nu le mai tăcea gura, dar si ce vorbeau... doamne ia ma, ca de abia asteptai să se dea jos. Si cred eu ca asa comportament are si el. Nu mai găsești, domne baiat calumea in lumea asta mare. Doamne, cum ma simt sad

| Mosotti explică (pentru geoconda):

De ce sa lupte doar el? Tu ce faci? Lasa ca lupta altele pentru el, care-l plac cu adevarat.

Cand te place si placi pe cineva, vine atractia de la sine dar reciproc, nu sa se roage de tine el ca baiat, ce-i asta?
Si uite consecinta, are alte 10 care-l plac si nu au pretentia sa se roage el de ele.

Nu are sens sa-ti iei viata pentru scoala, ce probleme ai la scoala?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cu băncile, cu statul in banci sunt terorizată. Am in clasa unele foarte tari in gura, trebuie să faci doar precum vor ele. Eu fac mereu din gura, nu sunt vreo de aia, sunt timidă, și eu stau in prima banca si m-am săturat, ca sunt si înaltă și tot ele nu văd de mine si eu ma stresez enorm de mult. Plâng, foarte mult, de nu mai pot. Nu stiu de ce mă consum din nimicuri. Si la anul vor sa păstrăm locurile. Si eu sunt în a 9 a, sa stau 4 ani in prima banca!? Că să vadă ele la tabla eu trebuie să stau aplecată, adică cocosata si am căpătat de un an de zile probleme cu spatele, ma doar exagerat de tare pentru 15 ani, nu mă pot apleca, mi se pun junghiuri. Si ele sar pe mine, ca eu nu mai vreau in prima banca si de asta mă stresez ca stiu ce se va întâmpla ca se vor lua de mine și viata e foarte grea

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asa e! Să lupte altele pentru el! O să își aducă aminte de mine când își va da seama ca nu ii va merge cu altele care sunt pe interes.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai muta-te intr-o banca mai in spate ca esti mai inalta, si sa vina cele mai mici in fata, e simplu. Normal ca daca nu vad de tine, e o problema.

Vin la voi sa predau matematica, sa vezi ce liniste e, la mine n-ar sufla unu.

Altele nu-s pe interes, daca arata bine, o sa-l placa pe bune, pe interes sunt alea cu unii neatractivi doar. Nu e chiar asa cum crezi tu, ori fi si pe interes, dar nu cred ca e milionar ca sa aiba ce interes sa aiba alea.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Sunteți profesor de matematică?! Nu pot sa ma mult mai în spate, pentru că sunt ori țări în gură și fug toți de prima banca ca de dracu, nu mă înțeleg cu ei, nu am unde sa ma mut si ei vor sa păstrăm băncile asa timp de 4 ani?! E bine si in prima banca, dar sunt prea mare, prea inalta pentru prima banca. Nu, Nu e milionar,, dar acum e venit din străinătate, are bani, până iar se duce sa faca alții. Alea stau cu el din milă, va spun eu, până când găsesc alții mai cu bani. Mi a zis el ca l au lasat pentru alții cu bmw

| Mosotti explică (pentru geoconda):

De informatica, pot preda informatica la o adica, am fac de informatica, am zis ca idee de mate.

Nu ai dirigintele sau diriginta mai capabil, altfel ii muta unde vroia ea sau el, nu e dupa elevi.
Sunt papa lapte profii tai. Vai de noi.
Spuneai problema si gata, ei i-as fi mutat imediat, ca doar nu e dupa ei.

Si daca faceau gura, ii scoteam la tabla si stiam ce sa le dau ca la anul sa nu mai fie in clasa aia, e simplu, doar proful, diriga sa se impuna putin.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Degeaba, ca nu e după profesori, e după copii, in viziunea lor, și în us, după ar prinde necaz pe mine. Parca vad in vara mesaje pe grupul clasei, ca,, noi ne păstrăm. locurile nu me intereseaza", asa este in invatamantul liceal... in fine, băiatul acela vad ca Nu imi scrie, gata, s-a rupt lanțul de iubire si a inceput a rugini. În fine, dar dvs. SUNTETU profesor de TIC?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu sunt, as putea fi profesor.

Ete nu e dupa profesori? Aaaoleeeu...

Daca tu zici ca alea stau din mila cu el, ce sa zic, nu cred, de ce ar sta din mila?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ca să treacă timpul, ca daca nu ai relatie in ziua de azi, esti un papă lapte. Acum o sa dorm. În legătură cu băncile, voi avea mereu o teroare, de mica am avut, si pentru le care nici măcar nu stau la ore, mai vor sa stea si prin spatele clasei. Bine nici eu nu vreau in spate, vreau in a 2 a, a 3 a banca, dar eu tot in a 2 a am stat și s au mutat ce s au mutat până când am picat in prima. Și îmi e frică de ei, imi e frica de copii

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si daca nu are relatie ce? Nu e obligat sa aiba relatie nici ele nici el. Si fara relatie si cu, e acelasi lucru, e bine oricum, nu se fac relatiile la comanda.

E bine sa stai in prima banca ca vezi bine la tabla, esti mai atenta.

Nu are de ce sa-ti fie frica, da-le dracu, fi si tu a dracu cu ele, si aia e.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda păi nu merge așa. Dacă eu sunt mai timidă, deși n ar trebui...ele sunt în gașcă, și e, una contra lor, 15?
În fine. Legat de relațiile ăluia, nu prea mă interesează, a eu știu oricum ca nu puteam avea ceva din cauza ca eu sunt prea mica, si a trebuit el sa vina acum., dar asa, imi doream sa vorbeasca cu mine prin mesaje, asa, dar, numai. Si nu pot sa spun ca se gândește la mine. Adică nu i am atras cu nimic atentia sa i raman in minte. Si eu am inceput sa nu mă mai gândesc asa de mult la el, dar tot o fac, mai puțin. Înainte o făceam insistent din cauza TIMPULUI LIBER EXAGERAT de care dobândeam. Dar el, cu treburi cu alea, i s-a luat repede de mine. Este activ și totuși nu zice nimic. Încep să cred că bărbații sunt niște roboți, ca sunt din piatra, ca nu au suflet. El Chiar a renuntat?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu prea trebuie sa fi timida dar asta e, si daca tu esti una si ele-s 15 ce? Fi mai tare ca ele! Pana la urma aia e, cont care e mai tare, nu cati sunt? Cat mai diplomat rezolvat si aia e, tu iti vezi de treaba ta, le ignori si aia e.

Sa se duca in prima banca atunci, si asa merge, pai ori aia ori aia, ori nu vad la tabla, ori vad!

E bine ca te gandesti mai putin la el, asta conteaza.
Nu sunt barbatii roboti toti, nu inseamna ca daca unu e asa, toti sunt la fel.
Poate el o fi renuntat, nu stiu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda. Mai întâi în vorba cu unul, asta e cam neh, adică nu e îndrăgostit de mine sau ceva, Dar în comparație cu băiatul cel vechi, a vorbit mai puțin, adică, cu ala avem ce vorbi așa, era mai mult suspans. As vrea acum sa i reacționez la o postare sa imi scrie și el, dar, nu mai sunt interesanta pentru el, adică e liceul plin de fete si mna, are de unde lua. Dar nu i mai reacționez, că, faza e că el m-a uitat. Si nici la povestea mea nu s-a uitat. În final rămâi doar tu cu tine, nimeni nu îți este alături...și băieți ăștia din satul lui si, si el, sunt asa cam permisivi cu oricine, adică degeaba au relatie si chestii daca ei dau cu palma peste fund alteia, sunt asa prea deschisi cu oricine. Eh, dracul sa il ia si pe asta. Ca m-am trezit la realitate

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cu băiatul ăsta nou, vorbi așa tare, îl luai cam tare și de aia nu mai încercă el, mă făcu și ciudată și nebună, dar asta e, frate, așa sunt eu. Păi mă făcu pentru că îi spun totul direct și nu sunt ascunsă, nu sunt falsă ca altele care le dau unii mesaje și se prefac și ele că vorbesc frumos până când le auzi în realitate ce vocabular de șparle au. Bine, cu băiatul cel vechi, am fost mai sentimentală,  dar și el a fost cât de cât, și pe el l-am luat  cam tare din prima, dar mna. Băieții ăstia,  când vor o relație sau să încerce ceva cu tine, vor sărutări,  chestii de cuplu, și eu la 15 ani, nemaîncercând și normal ca nu sunt pregatita, o  să vină și la mine timpul, dar nu acum, peste vreo 5 ani. Oricum, băiatul ăsta de mi-a frânt mie inima, nici nu mă mai cunoaste. Cand vorbi eu cu asta nou, parca uitai de calalalt,  adică, nu mai fusei chiar ca inainte. Asa si el, m-a uitat prin intermediul altora. Și mai văzui eu un material din întâmplare, cu o vrăjitoare sau nu stiu, ghica carti de tarot si ma uitai, si scria acolo ca să nu mă pun eu cu oameni ca băiatul ăsta vechi că sunt oameni de evitat, ca sunt foarte egoiști și numai pentru ei, si din ce vad si eu că nu îmi mai scrie, tind sa cred ca asa si este. Acum, ce o fi, o fi. Eu nu ii mai dau nici un semn. Ori, i-o fi arzând si lui atunci de relatie si si-a dat seama acum cam ce inseamna aia relatie. O să îl apuce pe el iar flama, după ce își termină treaba probabil, ca cine stie ce treaba o avea, că nu prea e asa activ ca inainte, având bani, ma gandesc ca face ceva pe la casa, sau se plimba toată ziua. În fine, daca ținea la mine, găsea timp să îmi scrie. Ma gandesc, oare greșesc eu cu ceva? L-am îndepărtat eu?! Cum fac să îl apropii

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Bine ca te-ai trezit la realitate, asta e un pas bun.
Relatie fara pupaturi si imbratisari si altele, nu exista, normal ca si baietii asta vor, dar si fetele, in afara de tine. Tu esti mai diferita.

Si daca ele au 15 ani si n-au trecut prin asta, o sa treaca acum, totul are un inceput, nu asteapta neaparat pana la 20 ani, si nu e neaparat sa se duca cu baieti mari, se duc si cu astia de seama lor sau maxim mai mari cu 1-2 ani.

L-ai indepartat ca l-ai tot refuzat, de aia, tu vroiai sa se roage de tine, e uite ca el nu face asa, si e si normal sa nu faca.
Nu zic ca e sfant el, dar l-ai refuzat de n ori si asta e, omul ce vrei sa faca?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Domnule, nu înțelegeți greșit! Nu sunt aeriană, nu sunt psihopată, deși! Și normal că și eu vreau, dar nu de la vârsta asta, ce s-ar alege de mine?! Eu știu ce s-ar alege! Și de aceea. Poate și eu, dar să mă vrea cu adevărat băiatul acela, pentru ceea ce sunt, nu pentru altceva. Și nu, nu neapărat la 20 vreau, dar pe la 17-18 în colo. Mai zicea domnul nostri de religie, că dacă vrem să vedem dacă ne iubeste cu adevarat să îi punem condiția ca să nu avem nici o atingere până la cununie, si ala Dacă te vrea cu adevărat, o să accepte, daca nu, e de lăsat. Bineînțeles că eu nu pot sa ii cer asta băiatului ca ar fi stupid, doamne! Dar mna, daca nu a putut să stea fără să îmi scrie, ori a vorbit cu altele si degeaba spune el ca nu a vorbit, că e firesc la oricine, nu? Uite eu nu vorbesc! Și de asta nu pot sa îl uit! Dar el a făcut-o! Îl las asa fara sa mai vorbim, daca imi scrie, o să îi răspund, dar eu nu ii mai dau nici un semn, sper. Nu l-am refuzat total, i-am dat inimioare, alea alea, dar el vrea si normal sarutari, plimbări cu masina. Si daca ar fi asa, iti dai seama ca lumea vorbeste prin sat, și a bunicii mei m ar certa. Ar mai fi putut răbda si el un an, 2, să fiu mai mare, dar, acum, asta e, sa se ducă la altele, daca nu a făcut o încă, si eu tot îmi fac griji ca proasta. Ca il vad activvvvvv si nu mă bagă în seamaaaaaaa. Adică, să conversam doar, nimic mai mult, ca nu pot omule, nu vreau, si e normal sa plece la alta. Ce vreau eu e sa se rezume la conversatii, restul mai tarziu, dar, asta era posibil doar dacă avea si el 17, 18 ani, dar

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu, eu am inteles f bine, n-am inteles nimic gresit, tu l-ai refuzat in mare parte, nu conteaza ca nu total, nu zic ca ai facut rau, daca ai simtit asta, bine ai facut, dar doar ti-am explicat de ce nu ii mai pasa de tine acum, se limiteaza strict la unele mesaje asa simple din cand in cand.

Gandesti f bine ca la varsta asta nu prea e cazul, insa multi au relatii si la 15 ani si este okey, nu amesteca viata personala cu invatatul si restul.

De ce te-ar astepta 1 ani doi?! Dar eu ti-am mai zis, poate iubi la fel de mult, poate place la fel de mult pe alta care accepta acum.
Nu esti unica de care i-ar place mult, asa ca aia este, deci de ce sa stea dupa tine?

Poate place la fel 5 fete da? Si de ce n-ar alege pe una disponibila? Ca oricum, se simte la fel de bine ca si cu tine si sufleteste si cum vrei tu.
E destept si nu casuna pe tine in prostie, ca nu are sens.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Faza e că nu am simțit asta, ca orice adolescent simt și eu mai mult, dar nu pot, pentru că mi-aș încălca,, dreptul să fiu auzita" adică să devin cineva si știu că dacă o iau pe cai greșite, acolo raman.
Nu am cum să nu le amestec! Așa e, nu mă mai zbat nici eu cu gândurile. Voia sortii, frate! Amin!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

As fi vrut mai mult de la el. Dar asa e, sa vad ca cineva ma refuza, as înceta si eu sau poate ca nu, as sta pe capul.lui., dar mna. Si se limitează? Mai bine să se limiteze pentru toată viața. Dacă ultima discuție cu el a fost duminica, am vorbit frumos, nu ne-am certat, dar el, acum... daca se limitează cum spuneti dvs... Nu prea sta nici activ, semn că e ocupat, si e semn si aia cu tarotul că să evităm acesti oameni, de ce? Am spus în alt material. Dar dacă tine la mine, găsea el o secundă în 5 zile și pentru,, frumoasa lui", eh, o da el de greu iar. Vad ca omul asta e doar pentru el, sa ii fie numai lui bine. Si cand da de greu, vrea alinarea, intelegere, tot pentru el, si dupa pa pa, nu mai esti bun

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca nu ai simtit, n-ai facut, asta e.

De ce nu s-ar limita? Daca nu ai vrut, aia e, el a vrut, tu nu. Nici nu conteaza de ce ai refuzat, cont ca ai refuzat, pentru el atat conteaza.
Nu ai inteles, poate tine la alte 10 la fel, si sa fie frumoasa lui. Deci? De ce ar gasi o secunda in 5 zile?

Aia e, omu isi urmareste interesul pentru el.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, interesul... și dacă,, se limitează", de ce ar mai trebui eu să îi răspund, adică care sunt avantajele și dezavantajele? Și dacă-mi mai scrie, deși nu cred, de ce ar mai face-o, dacă vede că e refuzat, și care ar trebui să fie atitudinea mea? Cum să îi răspund? Să vadă că sunt cam supărată...adică, să nu mă mai întind la taină? Îi răspund sec?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai tu vreau sa-i raspunzi, de ce, tu stii.
El mai tine loc de buna ziua sa se mai planga uneori, poate de aia iti mai scrie.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda, si sa imi dea sperante...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu, sa te bage in seama ca sa aiba loc de buna ziua la o adica.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi da, să aibă el loc, să îi fie tot lui bine. Puțini oameni se sacrifică pentru binele altora, putin i oameni se pun pe al 2 lea lor, mereu, aia sunt eu! Și lasa loc de bună ziua, după care pleacă iar. Dar, asa e, în realitate nu sunt ca pe Facebook, so cred ca nu mi-ar fi placut versiunea din realitate. El Chiar s-a ținut de mine, mă sună, imi dădea mesaje, si ce frumos era! Nu pot sa il urăsc ca am simțit emoții frumoase când vorbeam. Dar, acum, i am tot zis ca prieteni, prieteni, și din pacate, a înțeles!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cred că de 2 luni vorbim aici, atâtea gânduri ale mele, atâtea mesaje lungi și eu tot nu am înțeles, pentru că n-am simțit. Atâtea bătăi de cap și el e doar un om simplu care nu merită nici un gram din atenția mea! Acum distribuie pe Facebook, glume  despre iubire, că tu și eu când nu știu ce, și era o poză cu 2 într-un butoi, cei 2 neavând haine dar nu se vedea că era butoiul.  Și da, asta înseamnă pentru el. Distribuie pentru cine chestiile astea? A vorbit cu mine până acum 1 săptămână și gata are pe alta pentru care distribuie așa ceva?! Semn că, deși a trecut un timp scurt, gândul lui este acela de a face ceva cu fata aceea, știți dvs. ce! Dacă-mi scrie, ce să fac? Spuneți clar, nu mai spuneți că să fac ce vreau, că nu știu ce vreau! Deși e ciudat că eu poate încă sper, că peste câțiva ani, dar nu. El are nevoie acum! Și, mai bine să nu îmi mai scrie, dar dacă o face? Îl las în seen! M-a făcut foarte mult să sufăr!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Astuia când i se pune pata pe o fata, nu o lasa, de asta si pierde, cred eu. Nu vă avea niciodată o relație de lungă durată cu cineva. Mi a spus că cea mai lungă relatie a lui a fost de 6 luni,  și stiti ce inseamna asta? NU! inseamna că 6 luni este perioada maximă in care un om se poate preface, acesta este termenul, și dupa încep  să-și arate adevărata față, cine sunt ei mai exact. La începutul relației e firesc ca totul să fie lapte si miere, dar un om nu se poate preface la infinit. Și  vad ca urmărește pe toate rețelele de social, tik tok, snapchat, Instagram, Facebook, telegram, twiter,  whhap , etc, unele fete chiar drăguțe si cand ma uit la ele, am in gand ca eu nu sunt bună, că ele chiar sunt foarte peste mine, si da, il atrag. Dar oricum acesta, nu isi va gasi dragostea, or sa se despartă candva, din cauza ca tratează cu atâta indolență. E și el șmecher fira-l-al dracului! Crede că le poate avea pe toate, hm... Ce să fac eu daca imi scrieeeeee? Si nu, nu fac ce vreau

| Mosotti explică (pentru geoconda):

"El Chiar s-a ținut de mine, mă sună, imi dădea mesaje, si ce frumos era".
Pai si atunci cine e de vina?! El ca se tinea da tine sau tu ca nu nu si nu?
De ce ai pretentia tot la el?! Ca nu inteleg.
Pana la urma omu a renuntat si aia e.

Si nu e normal sa se puna nici unul pe locul doi, trebuie ambii sa se simta pe acelasi loc unu, ca daca se plac reciproc, or sa simta reciproc sa discute, sa se intalneasca, si deci nu e nici un sacrificiu pentru nici unul.
Daca ajunge unu sa se puna pe locul doi, atunci nu e in ordine clar.
Tu te-ai pus pe locul doi in acest caz, nu el.
Tu l-ai tot refuzat.
Repet, nu zic ca ai facut rau daca asa ai vrut, zic doar de ce e situatia asa.

Si acum pe ce loc vrei sa te puna?! Normal ca pe locu 7, nu 2.

Daca iti scrie faci cum simti tu sa faci.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Așa e, a renunțat! Domnule, pentru mine este un sacrificiu enorm. daca ar află ai mei..., de fapt mami stie, ca ii spun orice. Ea zice ca să vorbesc, dar ea nu stie ca eu după ma atașez, si ei nu îi spun că sufăr. Dar se vede oricum in comportamentul meu...
Da, cum simt eu, si dupa sufăr indiferent ce aleg să fac

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si e normal ca a renuntat in conditiile astea.
Pai trebuie sa-i zici mamei ca te atasezi, ca altfel nu stie ce sa-ti zica.
Dar precis gandeste ca mine, si ar zice sa rupi leg cu el.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

sad si mai am o teorie, că vara nu prea iti arde de relații, decat iarna, adică când este mai frig afara, dar nu poti purta conversatii vară pe căldura mare, între orele nu stiu 12:00, și 18:00

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Ne arde de relatii oricand, nu conteaz anotimpul.
Poti purta conversatii pe orice vreme daca simti ca iti place sa faci asta, si ai si cu cine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mereu. Eu, sa fiu intr o stare proasta, coplesita de căldură, pai să vezi cum fac

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Frateee dar ma enervează ca nu mă bagă în seamă, am pus naiba vreo 3 postari, povești ca să se uite si nimic, si cand vad ca le dă like si ador la astea din satul meu, mooor, cine stie ce o fi vorbit si cu alea, il stiu toate si toti, nu mai pot asa cevaaaa, asta mi-a făcut farmece ce dracu, ca numai la el ma gandesc

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu esti coplesita de caldura daca ai aer conditionat acasa.

De ce sa te enerveze ca nu te baga in seama cand tu l-ai refuzat de n ori?! Ti-am mai zis, nu vezi ca de la tine a pornit.
Indragostit-o, haha.
Frumoasa varsta 15 ani. Eu cand aveam 15 ani, eram clasa 9-a.

Nu ti-a facut nici un farmec, mori dupa moaca lui, frumuseeeeel, e dulce, asa-i? Recunoaste, nu o mai da cotita.

Ca daca nu arata deloc atractiv la figura, degeaba iti vorbea frumos, ca nu aveai nici o treaba, poate cel mult erai amica cu el si atat, fara sa simti altele.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Deci nu pot sa spun ca asta e iubire, adică nu il iubesc, sunt doar atașată, una e iubire, alta este atașarea. Si eu sunt în clasa a 9 a. Da, da, recunosc, nu mă ascund, ca daca nu îmi plăcea, nu o mai lungeam. El acum daca nu îmi mai scrie, ce sa ii fac, asta este, nu stie ce pierdeee!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca nu il iubesti de ce esti moarta dupa el?! Ca daca e doar atasament, nu simteai asa.
Ce treaba are atasamentul cu "ma uit la poza lui si ma indragostesc mai tare"? Deci te atrage fizic.

Nu pierde nimic, ce sa piarda? Pierde pe cineva care din start nu l-a vrut, nu il deranjeaza asta.
Si sunt altele la fel ca tine, deci aia e.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

A trecut faza aia cu,, mă uit la poza lui". Nu cred ca sunt alte fete la fel ca mine. Pe zi ce trece, mă uimește prostia omenească si de ce creații a lăsat Domnul pe Pămant! Acum vad, ca nu voi avea În viața mea o relație, pentru că băieții sunt prea scârboși, vor doar sa f*** cat mai multe, și după le lasă, nenorociții! Bine, că evident mie nu mi s-a întâmplat, doamne fereste, dar cam asta e realitatea din exteriorul fantasticului. Ăsta acum chiar mă pierde, și nu ar merita el una ca mine, adică... pe bune acum, am standarde mult mai ridicate, ăsta e un prost care are și el fata putin drăguță si gata, vai, sunt moartă după el, ba nu, nu e asa. Pana la urma.a tot el m-a cautat, m-a vrut, acum il vreau eu, el nu ma mai vrea, dar nu mai e mult si nu il mai vreau nici eu, si dupa vom vedea ce ca fi! Băieții ăstia! Si mie imi este și așa, adică as vrea o relatie cu cineva începător, adică asta a mai avut 3 fete, si vorbeste si cu astea din satul meu, iti dai seama. Ce a făcut și cu alea 3, au făcut ei, mai multe. si asta imi e greu de acceptat. În fine, nu e de mine si punct. Dar il tot vad activ acolo, și nici sa il sterg nu imi convine

| Mosotti explică (pentru geoconda):

O fi trecut aia ca te uiti la poza lui, dar deja esti in limba dupa el asa cum ai zis-o de fapt.

De ce sa nu fie alte fete ca tine? Doar nu esti unicat, sunt destule ca tine, dar si destule de proasta calitate, e adevarat.

O sa ai relatie, iti zic eu. Nu toti baietii sunt asa, ti-am mai zis, dar da, multi sunt asa, e adevarat.

Si oricum nu o sa stii care e serios sau nu, ca toti se poarta f frumos la inceput, si aia care vor relatie serioasa, si aia care nu vor, deci e la noroc aici.

Pai acolo trebuie sa ajungi, sa nu-l mai vrei tu.
Nu stim ce a facut cu alea trei, si daca a facut, aia e.
Dar de ce te deranjeaza asa tare ca a facut cu alea trei ce a facut?!

E activ ca aia e, e normal sa fie activ.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu știu mă, uite acum de exemplu, îl urăsc, dar mai târziu pe la 14:00 iar mă cuprinde starea aia. Lui chiar nu îi pasă și nu îi păsa de mine! Măcar puteta să aibă putin respect ca i-am fost eu alături si prin mesaje când era plecat. Se întoarce ea roată! Pai mai multe sunt de proasta calitate, bineînțeles că eu sunt unicat si fiecare om e unicat în felul lui. O fi găsit la alta ce nu a găsit la mine. Ce e al meu, o fi pus deoparte. Nu sunt chiar în limba după el, si ce expresie e asta?! A fost doar o atracție fizica, si atat. Dacă vad ca lui nu i pasa si nu mă mai place, si normal ca incep sa imi iau talpasita. Adică, dacă s-ar găsi acum după o săptămână să îmi scrie, ce denotă asta? Că nu mă mai place, gata, asta a fost. Oricum eram supărați si nervoși unul pe altul, dar tot am vorbit frumos unul cu celalalt, dar de fapt noi eram.
E, atunci daca e la noroc, o să le vorbesc eu urat, sa nu vorbesc frumos, ca să le văd adevărată fată.
Doamne, cât scriu aici pentru un pămpălău și nici nu merită, atatea gânduri.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aici ai dreptate, ca om trebuia sa aiba un respect, bine ai zis, eu in locul lui ramaneam amic cu tine si iti dadeam atentie, chiar fara legatura cu o relatie, cu tu la asta te referi.
Nu gata, n-ai vrut, sa te arunce la gunoi.
Hai, nu mai avea treaba cu o relatie asa cum am zis, si nu avea rost sa stea dupa tine pentru relatie, dar ca amic putea ramane.

Asa se mai zice cand esti mort dupa cineva, ca tu ai zis "sunt moarta dupa el", este egal cu "sunt in limba dupa el", ca sa stii expresia.

Asa e, sunt multe fete de proasta calitate.
Iti iei talpasita dar uite ca tot mai ai gand la el.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da da, nu relatie oficială, ca poate peste 4 ani, o puteam oficializa, dar să vorbim asa. Dar ce rost avea sa aiba gagica si sa vb cu mine?! Nici asa... eu de fapt cred ca voiam atenție fără să existe ceva, Dar sa nu aiba pe cineva, sa stea singur. Si asta e cam nasol si imposibil. Păi eu cred ca el crede că am rămas amici, si asta mi-a si cerut la început în primele saptamani ca a vazut ca nu vreau si a spus că măcar ca amici să vorbim, dar amici amici, până când unul dintre noi se îndrăgostește si aia cred ca am fost eu.normal ca mai am gând la el, ca nu se poate vindeca sufletul in asa timp scurt

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Băi, ăsta distribui niște postari, si ii reactionai si eu asa imi dea mesaj si nu îmi deteeee! Ce om toxic! Doamneee mai bine de nu exista! M-am săturat să îmi schimb parerile mereu, si sa traiesc in minciună. Offff! El stie ca eu m-am invatat ca daca ii reacționez la poza, sa imi dea mesaj el, si acum stie ca m-am așteptat, dar nu imi da! Ce tactica e asta?! Aia cu indiferență atrage?! Dŕacu sa il ia să moară odata ca nu mai pot

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asadar, tipul care ti-a picat cu tronc (virtual) iti trimite cele mai incitante mesaje. Apoi, brusc, nu mai auzi nimic (de la el si despre el). Cateva zile mai tarziu, iti trimite din nou mesaje pline de interes. Apoi… nimic! Comunicarea cu el este foarte amuzanta, dar total inconsistenta si inconsecventa. Te bucuri mereu cand ai vesti de la el, ba uneori vorbeste chiar de o potentiala relatie. Pacat insa ca nu se materializeaza nimic niciodata! Daca ii raspunzi la mesaje, dar observi ca demersul tau nu duce nicaieri, iti recomandam sa nu mai faci asta! Inconsecventa lui este dovada faptului ca nu e de fapt interesat sa te cunoasca mai bine. Un barbat care este interesat de o relatie vrea sa te vada in persoana pentru a afla mai multe despre tine. Asa ca nu te lasa pacalita de „trimitatorul de mesaje', care nu face niciodata pasul de a te invita la o intalnire. ""

Ce găsi pe net. Este un nesimțit asta, a căutat doar suport emotional de la mine, NU VREA NIMIC MAI MULT DE LA MINE SI PENTRU CA STIE CA NU VA PRIMI

,, nu stie ce sa faca" Acesta este un semn evident că îi pasă, dar este speriat. Într-o zi este iubitor, grijuliu și adorabil, iar în ziua următoare este distant. Pare că se duce o bătălie în interiorul lui. O să te includă sau nu în viața sa? Îți trimite semnale mixte și nu știi cum să reacționezi. Îl vei părăsi pentru că ai impresia că nu îi pasă sau vei rămâne alături de el până când își va da seama că merită să investească timp și efort în relația cu tine? Totul depinde de tine."

Ce să mai cred... daca el nu îmi trimise mesaj... e clar ca a găsit pe alta si eu in loc sa imi trăiesc viața, stau sa ma gandesc

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Atata timp cat sunteti amici, nu conteaza ca are alta gagica, ce leg are? Ce treaba are amicitia cu gagicile lui? Nici una.
Daca ti-a zis sa fiti amici, apai fiti daca si tu vrei.

Ca te-ai indragostit, asta e problema ta.
Si daca vrei atentie chiar daca nu e nimic intre voi, ramaneti amici si gata, dar fara alte pretentii.

Chestia ca, cu indiferenta castiga, e o prostie, daca are in cap, ca, cu asta castiga, n-are minte.

Mda, sufletu nu se vindeca repede, ai dreptate, dar in timp va trece.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mai vreau nimic cu omul asta. Am început să îl urăsc sa sa imi fie scârba de el.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Eee, pai asa, sa incepi sa te detasezi de el, ca mai mult rau iti face.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ma evită chiar mult, îl am la prieteni, dar e că și cum nu l-as avea. Eu cred în zodii, si el e zodia leu, leii sunt f orgoliosi, aroganți, îi urăsc pe lei de mai de mult, aceștia sunt mereu înconjurați de femei si daca pun ochii pe una, nu le place să fie refuzați, asa si dupa mine, a vazut de 3 luni ca mna, nu ii dădeam impresia ca il vreau, si dupa un timp am inceput sa ii vorbesc frumos. El consideră că lupta lui s-a încheiat, ca a castigat ce a dorit, ca m-a cucerit. Ei vor mereu prade noi, alea pica in capcana si dupa pleacă. Si pot afirma chestia asta. Chiar nu mai da nici un semn, putea frate macar sa spuna ca gata nu mai vreau sa mai vorbesc cu tine, sau nu stiu, dar nu asa, sa ma evite.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Exact ce ti-am zis eu, nu i-a convenit ca l-ai refuzat!
Te-a cucerit, aia e, 1-0 pentru el.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda. E prost

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mda, pana la urma ar fi trebuit sa te aprecieze totusi daca ai suflet bun.
Si am zis, chiar daca nu i-a iesit ca iubita, putea sa ramana amic cu tine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi asta spun, el crede că a rămas. Si de aia nu mă mai bagă în seamă. Cred

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu prea mai stă el activ, nu stiu ce vrea să dovedească, sau are asa multa treaba, ca nu e activ de 8 ore. Nu stiu, chiar dacă prun toate stările prin care m-a făcut să trec, eu tot ma gandesc la el. Si stiu ca e de la timp. Dar el se gândește la mine sau e u rorbot cu baterii?! Sima gandesc ca el cand o sa imi mai scrie, daca o va face, eu ori ar trebui să nu îi răspund, dandu-i lui parerea ori ca sunt nesimtita si materialistă ca el nu are bani si asa, ori ca nu m-a mai băgat în seamă si e normal sa fiu asa, ori ca am pe altcineva sau daca ii raspund ii voi da iMpresia ca eu nu am avut nimic si ca nu m-a afectat cu nimic această tăcere monstruasa si timpurie a lui si ca nu îmi păsa de el, dar eu de fapt fiind sfasiata, iar atunci ma va crede că sunt la cheremul lui si ca stie ca mereu voi fi acolo, deci imi va putea face orice ca eu tot ii raspund. Deci, am spus doar strategic aici, dar fiecare tema abordată de mine aici are mai multe detalii, si nu îmi vin acum. Deci ce ar trebui să fac?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai daca te considera amica, vorbea cu tine, nu asa.

Pai si asa e, iti face orice si tu tot o sa-i raspunzi, stie asta.

Faci cum simti tu sa faci.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Amicii pot vorbi si doar odată pe an.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aia nu mai sunt amici daca vb odata pe an, ce naiba! Vorbesc mai des, pai doar daca te intreaba ce mai faci, ce mai zici si tot e de mult mai multe ori decat odata pe an.

Cel putin asa cred eu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Degeaba îi găsesc eu scuza că este ocupat de nu mi-a mai scris. NU! Este doar un semn clar că nu este foarte interesat de mine. Dar ar vrea să mă păstreze prin preajmă (mai ales dacă eu accept) pentru că i-aș fi convenabilă. Dar eu nu îmi doresc asta, să fiu doar o variantă.
Dorește doar să îi umplu ocazional timpul până va avea o relație serioasă în viața lui și atunci eu poate că aș prinde sentimente mult mai puternice, și îmi va reaminti că suntem doar amici.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai o varianta ai fost cam de la inceput aia este, nu ai ce face.
Si cam asa, e posibil sa vrea sa ii ocupi timpul ocazional, si cand o da de ce vrea, sa zica "suntem amici".

Si aia si ziceam, daca era amic, era interesat de tine ca amic.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Și că nu e interesat de mine deloc, cum se numeste?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Se numeste ca nu esti nimic pentru el, nici iubita, nici amica, e clar.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Să se ducă spre HELL laughing

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pana se duce el, te duci tu spre hell de doru lui, hehe.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Hehe, dar am spus domnule ca mă schimb foarte des si in momentul de față chiar mă doare în cot de el. Nu stiu mâine, sau poimâine dar acum, cu toată nehotararea ce mă înconjoară si ademeneste preacunoscutul meu caracter oscilator, spun cu toată sinceritatea ca nu îmi mai pasă!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Hmmm, ce zici tu e una, ce simti e alta, de aia nu vrei sa-l scoti de la prieteni? Ca te doare in cot?!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

De prea multă indiferență nu îl scot, că nu merită sacrificiul degetului meu de a apasă pe acel buton. Chiar, de indiferenta nu il scot si poate de invidie putin, chiar nu ma mai intereseaza. Daca ma interesa, cum era la început, îl țineam in block, deblock, block, deblock, dar acum, nu mai vad rostul... Nu merita

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Oare din indiferenta nu-l scoti?! Hmm..., poate asa vrei sa crezi doar sa iti gasesti motive sa nu-l scoti si sa nu recunosti ca inca ai gandul la el.
Am zis poate, nu sigur.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, de ce să mint, mă mai gândesc la el, dar degeaba. Am spus, necesită timp și lucrurile pentru care mă îngrijorez acum, peste un an nu vor mai conta. Îl las pe el să văd dacă mai acționează într-un fel

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu stim ce va fi peste un an!
De aia nu-l scoti tu, nu ca din indiferenta, tu speri sa-ti mai scrie.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu știu ce să mai sper. Oricum, îl cunosc acum, și ce poate face și nu o să mai reacționeze la fel. Gata, șansa aia a pierdut-o

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu stiu daca el o vede ca pe o sansa si ca a pierdut o sansa.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Stiu. Ca el e cel mai important pentru el, are prea multă încredere de sine

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai si multi sunt asa, vor ce e mai important pentru ei.
Pai are prea multa incredere in sine ca isi permite, chiar e bazat omul.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Pe ce este bazat, domnule al cărui nume nu il stiu?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

E bazat ca in primul rand arata bine, si deci poate avea multe fete cand doreste, deci e normal sa aiba incredere in sine.
Mai stie sa se si comporte cand vrea el si cand are interesul, deci e f okey.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Să fie. Mie daca imi mai scrie, il las sa astepte 2 zile, iar în cazul în care anulează mesajul, sau ii da ștergere, nu mă interesează. Dacă după 2 zile nu se simte, il mai las încă 2 zile, daca tot asa o tine cu indiferență și nu continuă să îmi trimită o mie de mesaje, il uit de tot, dar dacă îl las sa astepte si el o să tăbare cu mesaje pe mine ii spun,, Nu fac de 2 ori aceeași greseala" si pac, i-am dat block. Si nu il mai adaug niciodată. Poate daca vrea să vină să mă vadă fata in fata, imi stie programul, poate ca nu il va interesa ca il blochez eu, si aia e, (dar acum imi vine altceva in cap, ca poate daca nu as fi facut asa oare ce se intampla si mda cam atat de complicată sunt) Desi am făcut greșeala de a i răspunde de nenumarate ori, dar ma face sa sufăr enorm, sau poate eu si gândurile mele ma aduc in starea asta. Să se ducă neică de unde a venit. Dar cred ca nu îmi mai scrie el,,, la ce bine arată". Nu vi-l imaginați vreun ken, e unu, muncit, rablagit, cu vorbele la el cand vrea, dar i se ia repede. Am citit povești de ale oamenilor ca sunt îndrăgostiți chiar de 6 ani de același dobitoc, si mna, sper sa nu fie la fel. In fiecare faza a zilei eu vreau sa actioneza altcumva cu el, si am păreri diferite in diferite momente. Odata zic ca hai ma sa ii raspund ca suntem doar amici, ca să nu mă creadă nesimtita, sau mna, nu stiu, o ***, pentru că fetele bune cand refuza, sunt facute ***, si zic sa i răspund pentru ce a fost, ca am zâmbit când ne dădeam mesaje, că am și glumit. Etc, odata zic invers, ca da l dracu, ca ce mi-a făcut el mie, ca sufăr enorm și ca nu mă mai pot concentra la nimic din cauza lui ca e mereu în gândul meu si nu stiu cum dracu face să fie acolo. Deci, ma contrazic singură. Si cate planuri de atac fac eu aici, si el cine stie ce dracu o face, ca eu cred ca m-a uitat complet. Sau dacă îmi mai da mesaj, sa il iau la mișto? Macar sa ne certam dracu ca lumea! daca e! Eu vreau doar sa ma blocheze el, mai bine. M-am tot rugat de el sa ma blocheze dar nu a vrut. Si am insistat si vedeam ce furios e când zicea ca nu. In fine, nu stiu ce așteaptă el, dar eu, niciodată nu o să îi scriu.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca il uiti cu adevarat, il vei sterge de la prieteni tocmai sa nu mai auzi de el deloc, atat timp cat nu o faci, e clar ca te amagesti ca il uiti si asa mai departe.
Tu nu vezi ca tot la el te gandesti? Si te tot joci, cu sa-i raspunzi cutare, ca, cutare, si asa mai departe.

Asta e adevarul, ca iti place sau nu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi stiu si recunosc ca asta e adevarul. Dar dacă l-as sterge, tot la el m-as gândi, ba chiar și mai mult. Plus ca am alte conturi fake si tot ajung la el. Pe tru ca trebuie să fie ceva care sa ma blocheze cu adevărat că să nu îl.mai pot vedea, altfel nu sunt stăpână pe mine. Asa ca ce e de facut e sa il.las acolo, ma gandesc la el si am atat, cam degeaba, dar imi fac griji mereu nu pentru el, ci pentru mine ca ma gandesc la el si nu inteleg de ce

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai aia e, atat timp cat ai gandu la el, aia este, nu se schimba nimic.
Ti-am explicat de ce te gandesti la el, nu stiu de ce nu intelegi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Pot să mai intreb odata de ce? happy raspuns mai pe varsta de 15 ani

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai simplu, esti moarta dupa el, tu o zisesei de fapt, de aia.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu mai spuneți. Făceți-mă să îl uit și nu îmi mai amintiți de astea că iar mă retrogredez la Cupidon

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu am cum sa te fac sa-l uiti, aia e, o sa treaca in timp. Pai ce sa-ti reamintesc, ca oricum asa e, reamintirea e cand ai uitat ceva, dar nu ai cum sa uiti ceva ce e evident acum, deci nu am ce sa reamintesc.
Si ai intrebat, ti-am raspuns.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Merci beaucoup!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aaasa, asta e treaba.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

happy

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ce să mai... după cum mi s-a descris, acum nu-l mai recunosc, este la fel și mai rău că alții. Nu i-a mers cu mine, mă, și o vrea vreo aventură, și gata renunță. Dacă după 3 luni de zile cu mesaje aproape în fiecare zi, el nu îmi duce lipsa (dar n-are cum s-o ducă, fiindcă are pe altele cu care s-o înlocuiască) atunci, ce să mai! Nici la story nu se uită, nici like-uri nu-mi dă, dar e supărat pe mine? Căci ultima oară am vorbit frumos, acum 2 săptămâni și de atunci, eu i-am tot dat semne că să-mi scrie, dar n-a făcut-o. Face chestia aia, se victimizează sau pur și simplu s-a săturat să îi pese și eu acum caut motive, oare de ce e așa cu mine? Ar putea să spună, dar prin tăcerea lui... Nu prea mai are ce să explice, căci e clar, dar eu încă nu accept, dar nici eu nu îi spun nimic. Oare o fi dat pe Facebook să ia o pauză din prietenia cu mine, Adică să nu mă mă mai urmărească.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai eu ce ti-am zis? Are pe altele si te-a inlocuit cu ele, pentru ca ele ii ofera ce vrea, si tu nu.
Dar nu vad de ce te miri! Tu te miri ca si cum ai fi unica fata din lume si ca e anormal sa nu iti mai dea atentie.

El iti arata ca il doare undeva de tine, si tu tot insisti cumva. Tacerea lui e raspunsul, ca nu esti importanta pentru el.
Nu stiu ce nu ti-e clar.
A luat o pauza definitiva in prietenia cu tine.

De atata timp ti-a raspuns cumva la problema, si tu tot te miri!
Sau tu te crezi ca ai fi unica fata din lume, si te mira ca te-a abandonat.
Si pana la urma de unde sti ca nu mai gaseste ca tine?! Nici in acest caz nu esti unica care o avea suflet bun. Ca sa stii si asta. Nu esti singura cu suflet bun si de calitate in orasul lui, sau in Romania.

"vai domne nu imi mai da atentie", pai normal, ce, trece imediat la alta.
De aia am zis ca e bazat de bazat omu, are n gagici oricand sa faca ce vrea el.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi mi se pare anormal, tot ce am vb cu el, ce a fost, a uitat asa repede, doamne
Cred ca i se trage de când m-a văzut atunci.
Vorbim mai târziu.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai da, raspunzi si tu cand intri, asa cum fac si eu, ca mesajele raman.

Pai a uitat ce ai vorbit, ca ce a vb cu tine mai vb cu inca 10, deci iar intreb, ce te mira?!
Nu discuta doar cu tine, nu a fost doar cu tine treaba.

Sa iti intre in cap, nu esti unicat pentru el, ce a facut cu tine face cu oricare alta, nu are cum duce lipsa a ce a vb si ce a facut cu tine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asa e. Avusei niște gânduri azi dimineata, dar le uitai. O să îmi vină iar deseară, când sunt mai sentimentală, mult mai melancolica.
Si vad fete carora le daaaa adooor si mie nu. E un fel de Allan la 25 de ani, cu Maitreyi la 16.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mi se pare ca il văzui iar azi când eram la trecere. Se uita la mine timpul ala, eu nu prea văzui cime era, dar mi se păru că seamănă cu el. Era intr O mașină care nu era a lui, nai era nici cea de data trecuta, nici a fratelui său, deci nu stiu daca putea fi el.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Asa asa, e baiat frumusel rau si are acces la foarte multe feteee, si trebuie sa accepti asta, nu ai ce face.
Da ador la cine vrea la cui ii place si de la care se asteapta sa-l placa.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

E prea burlac, e prea distrat, eu știu că nu are ce cauta in viata mea si a inteles si el asta.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

E dreptu lui sa fie burlac si distrat.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Și stângu?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Am vazut un citat,, Să nu te întorci cu aripile vindecare în locul în care ti-au fost rupte" trist, dar adevarat.
Am o intrebare, dvs ce zodie sunteti?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Stangu doar el stie cum e, hahaha.

Pai eu ce ti-am zis? Nu zice bine in citatul ala? Zice foarte bine.
Nu ti-am zis da-l dai dracu adica blocare si scos de la prieteni?! Ce rost are sa stai in relatie (fie si doar cu mesaje din cand in cand), cu cineva care nu da doi bani pe tine? Ca daca stai asa, e posibil sa suferi mai mult si mai mult timp.

Ruperea total a contactului cu el, putea duce la trecere mai rapida a suferintei, si cat mai dureaza, sa fie mai joasa ca intensitate.

Eu sunt varsator ca zodie. Nu mai zis cu dvs ca-s tanar in suflet.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Acum vreau doar să stau singura sa nu vorbesc cu nimeni, au ajuns toți să mă enerveze. Imi vine să vorbit când îl văd si pe ala si cand ma gandesc la el. Am spus de ce nu il sterg, poate va reamintesc deseară când mă gândesc iar ca nu am ce face. Oricum de cele mai multe ori ajung la concluzia că să îi dau ignor, asa fac, dar il las pe Facebook, să îmi vada poveștile daca le vrea să le vadă vreodata, dar... am spus tia e putin asemănătoare cu Eliade si Maytreyi, ceea ce nu îmi place! Ati citit cartea?

Nu contează sufletul, se vede ca sunteti varsator, cunosc bine astrologia. Eu ce zodie credeți că sunt? O să vorbesc cu "dvs." Pentru că Nu pot sa nu.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Bine, daca vrei sa zici cu dvs, e okey.

Nu am citit cartea aia.

Stiu de ce nu il stergi, si ti-am mai zis, ce alte motive zici tu, alea-s doar pretexte, dar la baza sta ca il placi, in jurul la asta se invarte tot.

De unde se vede ca-s varsator?! Explica putin.

Eu as crede ca esti capricorn ca zodie.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

O să vă explic când am timp liber, cel mai probabil deseară, dar eu de ce capricorn?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Bine, abia astept sa-mi explici diseara de ce crezi ca-s varsator.
Am banuit ca esti capricorn, ca astia au sufletul bun, pun suflet in mai orice, sunt familisti convinsi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt balanță

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aha, bun asa ca esti balanta, sa vedem ce ai citit tu la mine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Se vede ca sunteti varsator pentru că v-am cam zapacit de cap cu toate stupizeniile mele si inca nu am încetat după cum se vede, și ati rezistat.
Altruism, putere de anticipație, energie multă și dozată. Aveti si o exigenta maximă ca să zic așa, adică scurt si la obiect nu va caracterizează si nu va dati bătut. Si originalitate in solutii. Se vede ca sunt proprii raspunsurile.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nici nu stiu, oare chiar il plac? Eu cred ca nu. Obsesie. A umblat cu vrăji cred. Pentru el, toate fetele sunt la fel, nu conteaza calitățile pentru el după cum s-a si văzut pentru că nu mă mai cauta si el avea doar un obiectiv pe care toate ființele de gen feminin il au. Eu sunt doar un copil si nu intenționez să mă schimb. Imi place ca sunt foarte nebună ceea ce mă face să sufăr uneori foarte mult, dar asta sunt eu și nu mă simt bine să stiu ca ar sta cineva cu mine care nu mă iubește cu adevărat si nu vreau sa imi suporte nimeni mie ifosele. Mai auzi azi la o prietena, ca a conversat cu un baiat de varsta ei, adică 16, vreo 5 luni, au tot vorbit, si el a devenit indiferent, nu si-au mai vorbit vreo 3 luni, iar după el iar i-a dat mesaj cu,, ce faci bff" si am inteles ca atunci i-a trimis doar ca să îi facă prietena mea lipeala cu una dintre prietenele ei. Dar fata deșteaptă, i-a dat block. Deci, sper că să nu mă mai cauta deloc el pe mine. Adică, să o lase asa, chiar dacă stau mereu cu gândul acolo. O să treacă. Peste un an, voi vedea ca astea sunt grave banalitați, dar să o lase el asa. Oricum, nu prea mai sta activ din ce vad eu, ce o face?! Nu mă interesează. Pun si eu poze, nu îmi dă like, la altele le dă, acum mă urăște sau ce?! Cam asa ceva. Nu ii spun eu nimic ca poate mai stii, imi raspunde gagică să ca... ma pot aștepta. După cum. ziceam imi făceam conturi false și vorbeam cu el, iar el chiar dacă nu mă cunoștea, vorbea cu mine ca si cu cel mai bun prieten, imi zicea tot. Si atunci vorbea si cu mine in acelasi timp, eu i-am zis ca să vorbească cu altele ca eu stiam ca vb, si el a zis ca nu. Dar când colo eu il țineam de pe 4 conturi. S-o fi prins ca sunt eu, dar nu cred. În fine, s-a lăsat cu injuraturi din partea mea dar și a lui pe conturile alea fake

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Am vorbit ieri si cu o alte fata, ca ea cică sta noaptea pe drum până la ora 2, si se aduna acolo băieți și fete din statele îndepărtate. Si ma gandesc ca acest baiat, se duce pe acolo si iese cum e si normal asa cum fac toti tinerii in ziua de azi, se combina prin joculete, prin priviri deocheate si asa se înfiripa samanta iubirii. Mie îmi e necaz, pentru că eu nu am cu cine iesi, aici in satul meu, eu stau cu sora mea mai mica pe la poarta maxim până în 22:00, daca avem cu cine sat, stăm si mai mult.  Imi e ciuda, ca eu nu am fost învățată asa cu grupuri, eu nu stiu ce sunt alea iesiri, habar nu am. Imi e ciuda ca el a plecat si cauta in alta parte unde poate iesi, el nu sta in casa ca mine, e tânăr, își trăiește viața cică si e si normal.As fi vrut să am și eu prieteni cu care să ies, dar nu ma simt asa in largul meu. Mai bine singura?!  Nu are rost sa grăbesc lucrurile, nu-i asa? El a plecat fiindcă vede că nu există cale cu mine. Eu sunt rușinoasă de părinți, nu ar putea veni pe la mine pe la poarta, si nici nu s-ar pune problema, adică nici sa nu discut. Ceva gen cam așa sunt. Si e firesc să fugă. Nu?
Mai vad din întâmplare videoclipuri pe tik tok cum că ce zodie te urăște, si a picat zodia leu, asta e el

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca-s proprii raspunsurile, mele.
Pai nu ne lasam batuti pana murim, eu am zis, si daca dezamagesc 10 oameni, nu generalizez ca toti sunt la fel, poate urmatorul nu ma va mai dezamagi, fie in relatie fie ca amicitie.

Pai il placi, asa se comporta oamenii care plac mult pe cineva, o dau in obsesie, casuna doar pe ala in prostie. Tu nu vezi ca gandul tau e la ce face si ce zice?
Da, aia e fata desteapta foc, i-a dat block aluia care a devenit indiferent, vezi?

Nu e mai bine singura, e normal sa ai prieteni si iubit mai in colo.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi mai încolo... dar Am vorbit ieri si cu o alte fata, ca ea cică sta noaptea pe drum până la ora 2, si se aduna acolo băieți și fete din statele îndepărtate. Si ma gandesc ca acest baiat, se duce pe acolo si iese cum e si normal asa cum fac toti tinerii in ziua de azi, se combina prin joculete, prin priviri deocheate si asa se înfiripa samanta iubirii. Mie îmi e necaz, pentru că eu nu am cu cine iesi, aici in satul meu, eu stau cu sora mea mai mica pe la poarta maxim până în 22:00, daca avem cu cine sat, stăm si mai mult.  Imi e ciuda, ca eu nu am fost învățată asa cu grupuri, eu nu stiu ce sunt alea iesiri, habar nu am. Imi e ciuda ca el a plecat si cauta in alta parte unde poate iesi, el nu sta in casa ca mine, e tânăr, își trăiește viața cică si e si normal.As fi vrut să am și eu prieteni cu care să ies, dar nu ma simt asa in largul meu. Mai bine singura?!  Nu are rost sa grăbesc lucrurile, nu-i asa? El a plecat fiindcă vede că nu există cale cu mine. Eu sunt rușinoasă de părinți, nu ar putea veni pe la mine pe la poarta, si nici nu s-ar pune problema, adică nici sa nu discut. Ceva gen cam așa sunt. Si e firesc să fugă. Nu?

Poate o fi supărat pe mine și așteaptă să îi spun eu ceva. Cică la zodia leu ii place dramatismul si se aprinde din orice. Iar daca te cerți cu el, te va ignora. Se foloseste de tăcere ca sa-mi dea o lecție? Prostii, astea cu zodiacul, dar pot fi oare o variantă? Nu stiu ce sa cred, el e cam prostuț asa,  nu s-ar gândi la asa ceva.
Eu cred ca el e supărat pe mine. Nici eu nu prea pot sa ii scriu prima, sa ii dau eu lui mesaj. Nu are rost, până la urmă, sunt si eu cineva!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu are de ce sa se complice cu tine, se duce cu fete, baieti care ies, care ii sunt usor de abordat, aia e, si care vor sa faca ce vrea el.
Pai daca esti cineva, nu il mai bagi in seama si gata, altfel decazi in ochii lui tot rugandu-te de el cum ar veni, te poate considera un om fara demnitate si respect fata de el insusi.

Adica aia sa nu te duci unde ti-au fost rupte aripile, tu tot acolo te duci in continuu, si daca tot te duci, nu stiu daca au timp sa se mai vindece.

Cu iesitul aia e, zona nu iti permite. Dar sunt multe de facut si acasa, filme, documentare, jocuri, muzica, etc.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da. Ii cam place să controleze. Asa e, el sta mai mult plecat, pe gacicăreala, pe alea, ca nu are ce sa faca acasă. Sta toata ziua și se plimba, dracu stie pe unde. Asa a zis ca nu are ce face acasă.
Dar totusi, sa ii mai reacționeze o dată la vreo postare sa vad daca zice ceva? Că poate, mna, cum îmi spuse cineva aici pe TPU ca el nu.imi scrie ca poate crede el ca eu nu sunt interesată si crede el ca se baga de a sila in seama cu mine, deși am mai făcut asta cu reactionatul de 2 ori săptămână trecuta si nimic. Dar dacă nici acum nu da vreun semn, nu mai frate. Ca imi cam pierd timpul. Dar mă gândesc să îi dau, caci altmiteri dragostea se pierde, bucuria ajunge stearpă, iar unirea noastră viciu...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai daca are pe cine controla, mda, ii place sa controleze, aia e.
F bine ca sta pe gagicareala, ca e placut sa faca asta, e si normal ce face.
Faci cum vrei cu reactionatul la postare, nu stiu ce sa zic, tu tot nu te potolesti cu baiatu asta.

Pai daca ai reactionat si nimic, cineva ala de pe TPU nu a zis corect.
Pai si e f bine sa se piarda dragostea asta care te face sa suferi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Reactionai si nu zise nimic. Ba, eu chiar nu vad ce pierd, aduca nu pierd nimic. Dar ma mai apuca asa melancolia câteodată si ma gandesc ca el o duce bine și eu nu si... Eu nu o să ii mai dau vreun semn. Daca el asa consideră, asa sa fie. Am zis ca na, gândește și el la fel ca mine. (Pentru a înțelege uitati-va la ultima mea intrebare postata aici)"
Nu mai am nevoie acum de asa ceva, asemena caractere josnice si murdare care caută doar aventuri si care vor sa franta suflete curate. Nu mă mai uit in trecut, iar asta înseamnă să nu îmi fie dor de momentele alea frumoase in care eu râdeam, deși imi este. Niciodată, el nu va fi un om, asa cum se considera! Îl las la prieteni, dar il dau pe friendzone, la,, vezi mai putin". Nu merit eu așa ceva!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Am citit ultima ta intrebare, pai aia ai mai intrebat ca ce sa faci in cazul asta, si mai bine ca nu ii mai scrii sa zica ca il vrei in de-a sila.

Sunt multi baieti mai mari care fac ce face asta, nu e unicat el.
Le pacaleste, le promite aia si aia si ailalta, ele cred, pica la pat si apoi adios, insa cum am zis, nu toti sunt asa!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

,,Ciorba reîncălzită nu mai are același gust"
O să îmi treacă și de ăsta, la fel cum mi-a trecut și de ceilalți, doar să mai treacă vreo 3 luni. Bine, caci cu ceilalți nu am schimbat vreo vorba, de asta la acesta durează mai mult.
Am înțeles acum. Nu are rost să îi dau Eu lui mesaj, și să îmi spună că,, nu îi mai pasă de mine", îți dai seama cum m-aș simți?! Poate s
Este greutatea mea o problemă, ca de cand m-a văzut nu prea mai e în flăcări după mine. Oricum, vară asta am de gand sa slăbesc, cu un program. Sunt înaltă, am 1, 70 si 8 kg daca nu am mai spus. Vreau in vara asta sa ajung la 70kg si vii arata foarte bine. Pentru mine, aspectul fizic nu prea conteaza. Oricum, eu sunt frumoasă și acum. Trebuie să știi cum sa te îmbraci.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca nu ai de ce sa-i dai tu mesaj, asa sa faci, sa nu dai sa pici de fraiera.

Deci ai 78 Kg la 1, 7, deci...mda, ai Kg in plus! Si baietilor le plac fetele mai slabe. Nu ai zis ca ai 8 kg in plus.
Pai sa slabesti, sper ca ai ambitie. Si eu am 1, 70 si 69 kg, sunt bine inca.

Conteaza si pentru tine fizicul, cum nu? Ca fizicul lui te-a zapacit, haha, nu mai zice ca nu cont fizicul, poate ca nu iti dai seama ca nu conteaza.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Oamenii zic pe aici, ca el crede că eu nu sunt i teresata de el. Ca numai el sa dea mesaj, nu e bine, ca trebuie sa dau și eu. Poate sa il intreb mâine asa :,, Tot răcit, tot răcit?" Așa la mișto? Să vedem.dar imi e frică ca are pe cineva sau nu stiu. Sau poate daca ii scriu si-o ia în cap? Ce ziceți?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ma gândi mai bine și mi-a zis și mama că nu mai tine el minte ce am vor it noi de răceală acum 2 saptamani, ca vorbea el atunci cu încă 100. Eh, lasă-l naiba

| Mosotti explică (pentru geoconda):

In mod normal daca...va placeti reciproc, ar trebui reciproc sa va scrieti, normal ca poate sa zica ca nu esti interesata de el, si omu nu vrea sa traga de tine, deci oamenii pe aici pot zice bine.

Pentru ca eu am vazut ce e in capul tau "aaa pai sa lupte", si eu ti-am zis, doar el sa lupte? Pai ca ce chestie?

Si daca are pe cineva ce? Daca te place pe tine nu conteaza ca are pe alta, o lasa pe aia la o adica, insa tu nu esti disponibila, si deja cred ca a tras concluzia ca nu il vrei!
Deci cam cum zic colegii de forum de aici. Si asta ti-am zis-o de n ori, ca l-ai tot refuzat.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Pai cum adică dacă are pe cineva, ce?! Păi dacă era cu mine și îi făcea una avansuri, ma lasa si pe mine, nu? Doar că îl plăcea aia, si poate eventual si el. Nu frate, daca iubești pe una stai dracu cu ea oana la capăt indiferent de ce ti ar face. Eu asa as fi, nu i-aș schimba deloc. Da, asa a treia concluzia, ca nu il vreau. Si a plecat! Dar, daca sa ii zic mâine, chestia asta cu,, Tot răcit, tot răcit? " ca să vadă că imi pasa ( că altceva nu stiu ce sa spun) ori o să continuăm să vorbim, eu știu că nu se poate momentan, mai mult, gen sărituri și astea si iar o sa sufăr, nu ca acum nu aș suferi, dar mna. Macar sa stie ca il plac, sau ce ziceți?! Sau poate e diametral opus, poate ca ma urăște. De ce dracu taceeee

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai daca te placea pe tine si atata, nu mai accepta pe alta, sau o lasa pe aia cu care era. Asta daca avea prietena dinainte de a te sti pe tine zic.

Pai i-ai dat de inteles ca nu il vrei, l-ai refuzat, si deci el asta a vazut, ce sa faca? Ti-am mai zis, sa se roage de tine? Ce sens are?

Pai te contrazici, il placi dar l-ai refuzat, nu merge asa.
Daca-l refuzi nu-l placi, daca il placi nu il refuzi, una din doua.
El asa intelege ca trebuie una din doua.

Cam de aia tace, ca nici nu stie ce e cu tine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu avea după cum spunea el. Dar din scurt, din prima săptămână, mi-a spus, fără să mă cunoască, fără să mă întrebe dacă am eu prieten mi-a scris exact asa :,, Vreau sa spun ca tu esti cea mai frumoasa, eu nu sunt chiar asa frumos, dar as vrea să încercăm ceva si poate iese ceva frumos" cam așa. Deci, este mârlan. Iti dai seama la cate le-o mai fi scris?! Eu sa scriu asa, mi-ar fi rusine de cineva, ma spui si tu lucrurile astea după 4 luni macar, dar nu din a 3 a zi, mâncați-aș.
Imi face foarte rau sa il vad activvvv. Ma gandesc sa il sterg, dar nu stiu daca este bine. Ca după crede că am avut ceva cu el si ca nu mi-a convenit ca nu mă bagă în seamă. Dar ma uit mereu pe profilul lui si daca e activ, și recunosc ca am obosit!
Doamne, ce situatie grea! De fapt, vedeti ca eu acum oarecum astept sa imi scrie, și să îi răspund ca si cum nimic nu s-ar fi întâmplat?! Cam asa. Dar nu e bine

Si sa il las sa imi scrie,, ce faci?" Si eu sa ii spun ca,, fac curat in lista de prieteni" si sa mai spuna el atunci ceva si eu ii zic,, si pe tine te sterg". Si atunci daca zice sterge-ma, asa fac, dar o sa imi zică după ca,, ce suflet ai in tine!"

Singura din povestea asta care suferă sunt eu! Lui nu îi pasă. Nici nu prea sta activ! Este nesimtit, știa că dacă i am reactionat, asteptam mesaj, dar nu mi-a dat!
Păi il plac si daca îl plac ce? Că nu se poate mai muuuuult! E o bariera. Bai eu nu inteleg cum dracu am putut eu sa vad in capcana asta a dragostei ba frate ba eu care nu cred în dragoste, asta e ispita. E păcat!
Vorbim aici de filozofie, ca de aia tace el, ca hacunamatata, si el pârlitul o săpa în vie de zor happy fără griji, fara probleme. Dacă era baiat calumea, avea de furca cu mine, Adică se ținea.
Eu nu pot să îi scriu lui. Să mă înjosesc. Să îl caut eu pe el. După și-o ia în cap și spune că acum s-a întors roata, mă cauți tu pe mine.Sigur dacă ar spune așa ceva, i-aș da block.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai omu ti-a zis f sincer si repede ca esti frumoasa, etc, de ce sa stea 4 luni? FIzicu atrage in primele secunde.

Si daca tu ai pus bariera, el ce sa faca (asta ti-am zis de 101 ori), tu l-ai refuzat!
Si daca esti cea mai frumoasa, nu avea ce face daca nu avea acces la tine. Si daca a vazut ca nu si nu, a stat la un loc, nu avea de ce sa tot insiste, pentru ca stie ca daca-l placeai cu adevarat nu mai era nevoie sa tot insiste.

Nu e frumos pe dracu, a facut el pe modestu, ca asa cum te-a spart pe tine, asa sparge si pe altele cu atractia.
Si na, poate alege pe una mai putin frumoasa dar care vrea.

Sau varianta ta e, ca la fel cum ti-a zis tie, a zis si la altele, si deci a fost vrajeala ca erai cea mai frumoasa, adica vroia doar sex si atat.
Insa si asa, te simteai si tu bine, deci nu era o problema oricum ai da-o.

Daca erai cea mai frumoasa, pana sa zici nu, nu ar mai fi trebuit sa vb cu altele! Daca si in timpul ala pana la nu, a vb cu altele, e clar ca e varianta ta, ca era vrajeala ce zicea.
Deci iese adevaru f clar la iveala analizand treaba.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi da trebuie timp ca să îl plac cu adevărat si nu puteam sa ii spun, hai gata pac mi-a dat mesaj, gata cu el ma mărit. Ii mai reactionai la o poză, degeaba, să înțeleg că gata, a fost ce a fost cu mine, gata, nu se Mai poate, nici pentru el, nici pentru mine, asa sa fie!

Ha ha, hai să nu mai insistam, asteptam sa pice totul din cer!
Ba, daca e om asa, să nu mă mai caute! Dacă ia pe oricine asa.

Nu inteleg ultima fază. Cum adică dacă eram frumoasă, până să zic nu. nu inteleg?! Păi și de unde stiu eu ca a vorbit sau nu?! El zicea ca nu. Ce mai frate, m-a abandonat, caută pe alta acum.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai in momentul in care i-ai vazut poza, il placi sa nu il placi imediat! Ca nu ii zici, e altceva.
Insa asta se vede din comportament, nu trebuie sa-i zici! Si din partea lui si din partea ta, atentie, discutii, comportament frumos, etc, dorinta sa va vedeti, si asa mai departe.

Am zis ca daca era adevarat ca te vedea cea mai frumoasa si vroia ceva serios cu tine, atunci pana sa il refuzi tu, deci pana sa stie ca nu are sansa, ar fi trebuit sa nu mai discute cu alta! Adica sa fi fost axat doar pe tine.
Ca dupa aia a aflat ca nu vrei, si a inceput abia apoi sa discute cu altele, este altceva, era normal.

Dar daca si pana sa-l refuzi, a discutat in alceasi timp cu altele, e clar ca te-a mintit doar cu scopu de a te duce in pat.
Acuma cred ca ai inteles ce am zis.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

La mine a fost că îl plac nu-mi juma din poze. Dorința asta sa ne vedem, eu as vrea si nu as vrea, de fapt, dar timp eram la școală pute să vină să vb, a fost odată dar nu a venit ca cică a crezut că nu vreau eu sa vb. Dar acum in vacanta chiar nu am cum sa.ma vad cu el. S-ar prinde ai mei si nu vreau! Si eu sunt dornică de comunicare, pe mesenger, răspund la mesaje. As vorbi cu cineva, si mi-aș lasa toate treburile, as vorbi si o saptamana incontinuu despre orice.( atat sunt de singura)
Am înțeles acum, da! Nu stiu daca a vorbit daca nu, dar mi-a trimis și captură de ecran ca nu ar vorbi, era doar mama tata si fratele lui si eu. Dar asta spun, că el are experienta, la mine e prima dată când vb cu un baiat asa si mult si e normal sa sufăr eu. El e obișnuit. Nu are de ce sa sufere. Poate asa voi fi si eu, dupa mai multe încercări. Dar totusi, era frumos sa mai întrebe macar din politețe ceva. Dar s-a săturat de mine. Si eu de el!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă l or întreba viitoarele posibile iubite, ca de ce îmi dădea mie ador la poze, o să le spună acelasi lucru pe care mi-l spunea mie despre alte fete despre care l-am întrebat, raspunzandu-mi ca erau prieteni buni și că fata aceea l-a dat uitării ca nu se mai uită la el. Acum, asa va zice si despre mine alteia, ca nu m-am mai uitat eu la el, cand de fapt... era invers. ( și de fata aia  care era cea mai bună prietenă a lui mi-a spus că ea il voia pe el, dar el pe ea nu)),, si minte pe la lume ca ele nu il mai voiau"" deci el e de vina.
, le întoarce fix invers. Dar, don't by si,  căci altele nu il vor întreba de ce îmi dădea mie ador, fiindcă nu există fete sincere, nu va imaginati ca traiesc intr-un oras aici cu oameni civilizati si care stiu sa le pese, nu! Târfe este cuvantul care le definește cel mai bine pe multe dintre ele. Stiu ce spun! Deci nu va exista o alta fata sinceră ca mine, si care sa le spună pe fata, să nu ascundă nimic. Dar prefacutele, se prefac până la capăt.
Să rămân o amintire pentru el, căci numai așa îmi va putea cunoaste valoarea!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai cand a venit la scoala, a crezut ca nu vrei sa vb pentru ca probabil deja il refuzasei!

Daca vroiai sa te vezi cu el si nu il refuzai, venea la tine cred la scoala.

Probabil ca o sa zica si la altele ce ti-a zis tie, nu stim exact.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Eh, lasati-l. Exista acum un mare dispreț.
ma vede pe mine ca ma postez pe Facebook, se puse si el, la o nunta sau nu stiu, cu aparatul de fotografiat în mână ( se da fotograf si el) cred ca face poze pe la fete) si asa mai agață omul. În fine, se vede ca e fericit. Sunt sigura ca nu se posteaza doar ca să îmi dovedească mie ceva, el pur și simplu vrea să impresioneze pe alte fete acum prin postările sale si atat. Nu mai am de a face cu el

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca e fericit, de ce n-ar fi, normal ca vrea sa agate, omu isi traieste viata!
Nu mai ai de a face cu el, dar tot la el te gandesti.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, e fericit! happy

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai e, se distreaza, f ce prinde, agata fete, e okey pentru el.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da, e ok.
,, Să ai curajul să setezi limite față de cum vrei să fii tratată de către un bărbat...arată cât de mult îți dorești să trăiești fericirea la care visezi"

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

A fost la un eveniment comun, au fost mai mulți și mai multe cunoscute mie. Am văzut în poza la el, si la o fata de la scoala mea, acelasi covor, acelasi peisaj. E clar că singur el, nu s-a dus. Cine stie cu cine a fost. But, i don't care! Important e că m-a uitat. Și eu pe el. Nici eu nu o ii dau like, nici la povestea lui nu mă uit! Astea sunt jucarii, dar să îi facem si noi jocul. Sunt constientă că fetele alea care ii dau like, ador, com, au avut vreo intersectare cu el macar prin mesaje. Asa sa fie. Si mie au început să îmi dea o grămadă de băieții cerere de prietenie. Faza e, că banii se duc, iar pe el nu are cine să îl întrețină. Va da iar de greu, si daca nu va gasi in alta parte sprijinul pe care i l-am acordat eu, atunci va veni iar la mine, doar ca să se plângă. Aseară am avut o iesire foarte nervoasă, imi spuneam ca gata, nu ii mai raspund nici de ar fi ultima varianta.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca nu s-a dus singur la eventimentul ala! Ar fi fost si culmea sa se duca singur.

Nu prea l-ai uitat, gandu tot acolo iti e.

Pai eu ce ti-am zis? Ca sunt n alti baieti care te plac, ca dovada ca-ti da like si restul, deci de aia ma intrebam ce casunasei pe asta in prostie.
Ca si cu unul din ceilalti puteai discuta ca si cu el, deci nu poti sa zici ca nu aveai cu cine vb, cum ai zis, ca sa-ti justifici faptul ca te gandesti la el, adica sa-ti ascunzi faptul ca de fapt erai moarta dupa el.

Pai nu are si el parinti, servici? Cum cine-l intretine?!

Si cand o sa vina sa se planga, tu o sa fi acolo pentru el.
Iti ziceai tu ca gata, dar real nu e deloc gata. Ce se intampla nu arata ca e gata.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cred ca cu maicăsa a fost la eveniment! laughing
Ce servici, domnule? Părinții lui... vai si amar. Il întretin si aia dar până când, ca nu au pensie nu nimic. Maxim 5 milioane la 4 oameni nu ajunge! din complementara sau mai stiu eu. El ni are servici stabil, pleca, cum pleca si mama mea in strainatate la munca, si făcea vreo 2000 de euro in 2 luni și bani ăștia se duc repede!
Ducă-se pe apa Sambetei

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca a fost cu ma-sa la eveniment, aia e.

Si uite o dovada ca fetele nu ar sta din interes cu el cum ziceai tu, ca el n-are de nici unele, il plac pe el asa cum e, ca arata binisor, as vrea sa vad si eu poza lui, sa-mi dau seama ce si cum arata, sa-mi fac o idee.
Asa cum l-ai placut si tu de fapt.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi, nu stiu, nu prea sunt sigura daca sa va arat cum arata. Dacă dvs il găsiți pe nu stiu unde si ii spuneti despre tot ce v-am zis eu aici?! Nu am incredere asa in oameni

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai dar eu am o treaba, cand discut cu cineva ceva, ramane acolo, omul ala care face ce zici tu, e o infectie de om, nu se face asa ceva.
Nu se da altuia ce discuti cu altcineva, plus ca n-am 16 ani ca sa ma tin de magarii.
Nici daca imi era prieten, nu ziceam ce discut cu tine sau cu altcineva, chiar daca era el in discutie.

Bine, se poate pune poza si fara sa dai linkul unde e pe vreun site ca sa fie gasit, zic ca idee.

Eu de ex dau jos poza cutare sau fac print screen, salvez, o urc pe un site de poze (sau trimit direct acelei persoane pe FB sau mail poza), sau ii dau linkul si poti vedea poza daca nu suntem pe FB sau mail, si pe varianta asta nu ai sursa, adica nu sti unde sa gasesti acea persoana la o adica.

Iar varianta ailalta, dau linkul la FB sau unde este, si vede poza acolo.

Nici la prieteni, ce discut cu unul, nu afla celalalt prieten.
Sigur, daca vrei, nu vrei, e okey.
Era interesant cum arata de ti-a frant inima. Arata bine smecheru`.
Pai doar din aia "ma uit la poza lui si ma indrag mai tare", se trage concluzia clara ca arata bine.

Indragostita mica ce esti, hihihih.

Ai avut o cadere nervoasa ieri ca se bate ratiunea ta si gandirea ta buna, cu ce simti, si te deranjeaza ca simti asa pentru un prost din asta, si te enerveaza ca nu poti sa scapi de ce simti, adica nu poti sa scapi de chestia care te face sa suferi.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ultima parte e adevarata. Aveti Instagram? Doar acolo va pot da

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu stiu cum sa trimit aici.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Am asa pe insta: mosotti1978 baga acolo.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Va contactez de pe un cont fals, ca să fiu sigura.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Am trimis o mână, vedeti?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Ti-am raspuns pe privat.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu prea mai simt nimic pentru el. Am conversat aseară cu un băiat, era tot așa, deschis, până am făcut eu o glumă și nu știu dacă s-a s-a supărat sau a glumit si el, căci mi-a spui daca am glume în program sau că îmi permit eu să glumesc cu el?! În fine. Si asa am încheiat eu, i-am spus că nu mai fac si a dat un like. Oarecum să spun, m-a respins, fiindcă daca voia sa continuam discuția, nu spunea asa, sau daca îl atrăgeam. Asa s-a tot simțit acel baiat cu mine, îi dădeam peste nas mereu, dar a rezistat săracul 3 luni. Iar eu, după o zi, ma dau bătută cu acesta. Nu imi place sa mi se vb urat. ( si atunci de ce vorbesti, ar spune cineva) laughing
Important e că, nu mă sufăr asa mult happy
Iar el, cum am renunțat eu pe.tru ala aseară, a renunțat și el la mine.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mai bine ca nu mai simti ceva pentru el. A rezistat 3 luni, si apoi cand a vazut ca nu are cu cine, a renuntat si aia e.
Sti ce le zic eu la astia care zic "ca iti permiti sa glumesti cu mine?", le zic "dar ce pm ti-am facut, te-am f in dos? Orice om poate glumi cu oricine, nu e nici o problema, un om destept nu se supara", si gata.
Eu pe astia nu ii las, le trag peste gura cum ar veni, si apoi plec, ca sa vada ca-s prosti.

Daca te-a respins si astalalt, altul la rand.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dar nu sunt in cautare, doar mai schimbam o vorba. Nu puteam sa ii spun replica aia, ca e din satul de lângă mine si ne mai vedem asa stii,?!
Păi a renunțat ca m-a văzut deșteaptă, de aia.
Eu chiar dacă mă supăr, ma supăr din orice banalitate dar îmi trece foarte repede, într-o secundă. Asta de aseară era prea arogant, are facultate omul, e inginer. Diferenta dintre ala fără bac care a stat 3 luni dupa mine si asta care are o facultate, e ca ala vorbea mai drăguț cu tine, asta alalt vorbea si el dar ii sărea tandara, si nu îmi permit ce îmi permiteam cu celălalt chiar dacă e un om oarecare si de care mă doar în cot, dar celalalt e mai prost, ala care a stat 3 luni. Ca daca avea facultate, ma gandesc ca era mai fițos ca ăsta. Bine e vorba si de educație. Iar pe asta l-am făcut în toate felurile, i-am spus că e batut de soarta, ca etc, dar eu așa glumesc, asa imi arat eu sentimentele. Nu s-a supărat chiar asa de rau, adică tot am vb. Acum, nu stiu ce s-a întâmplat. Ultima dată am spus că am vorbit frumos, nea trimis si inimi, dar nu stiu ce are acum, de fapt stiu, ca m-a uitat. Asta e.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Am inteles, era din satu de langa tine si atunci normal ca nu puteai sa-i zici aia, credeam ca e unu de pe net oarecare.

Nu ca esti in cautare, am zis altul la rand asa daca s-o mai ivi sa discuti.

Pai da, te-a vazut mai desteapta, si tractoristii astia ca el, nu prea suporta fetele mai rasarite, ca stiu ca nu prea le cad in plasa, se feresc de destepti.

Conteaza caracteru, comportamentul si respectul, nu ca are sau nu facultate.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă era de pe net, da! Asta făceam și eu.
Asa este ca conteaza caracterul, dar la asta nu prea a contat din cate am spus eu pe aici.

Ma uitai liniștită pe tik tok, si văzui o fata pe live care avea niște cărți de tarot, si ii băgai si eu acolo sa imi spuna ceva, si imi zise ca sunt într-o situație delicată, ca am renuntat eu la.o persoană de zodie de foc și.imi si spuse leu, si acum sunt intre ciocan și nicovală, ca nu stiu ce sa fac, ca eu sufăr, dar o sa trec Dacă nu mă gândesc intens acolo si la el. Chiar ghici fata asta

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si eu ce ti-am zis? Ti-am si eu ca vei trece peste asta in timp, dar sa nu te mai gandesti intens la el, si daca se poate, sa rupi contactul cu el ca sa se duca legatura.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda... Dacă va continua cu indiferența asta (doamne ajuta) sigur il voi uita! Si sigur el va continua asa pentru că până la urma stiu ce voia el si voia cat mai repede!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si mai bine ca te-a uitat, ca sa scapi si tu de asta cat mai repede.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mama, deci acum parca pica din cer băieții ăștia. Frate, mi au dat 100 cere de prietenie unora le-am acceptat. Dar ii refuz pe toți, be like. Cu unu amvb aseară, nu e genul me deloc ( gen burta, mustata, scund) dar a vorbit okcu mine. Nu stiu, daca vede că îl refuza si imi zice ceva urat gen băga mi as si etc, ce sa ii spun? Înjur și eu sau blochez?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Astia sunt disperati dupa f, deci sa ai grija, ca asta vor, sunt cersetori de sex.
Nu injura ca inseamna ca te-ai pune la mintea lui adica unu care te injura, ignora-l, blocheaza-l daca te injura, il va durea mai tare asta decat daca-l injuri.

Ala a vb frumos cu tine ca poate spera si el la o partida totusi, haha, sau poate a vb asa ca om, desi nu cred, ca, cu mine n-ar fi vorbit. Daca eu il apelam, nu cred ca vb cu mine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

A zis ca imi scrie și asta seara, ca eu tot l- corectat, ca daca niște greseli in scriere, și cică să îi dau meditatii laughing
Nu am cum sa pic la f sau s pentru că nu am cum. Stiu eu foarte bine!
Deci, doar imi pierd asa timpul.cuniste tâmpiti, ca să mai uit de ala celalalt. Poate și el face la fel, ca adaugă la prieteni inzecit, deci vorbeste cu toate. Asa m-a uitat si el, asa fac si eu

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Legat cu scrierea, știu să scriu bine românește, dar ma grăbesc aici si vad ca Mai fac niste greseli

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai asa sa faci, sa nu cazi la f, esti fata desteapta.

Cu scrierea nu e problema, ti-am mai zis, stiu ca scrii in graba.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt i grămadă care imi scrisera, le scriu si eu i apoi, dar mna, tot parca imi e dor de asta sad si parca nu aș mai vrea sa mai vorbesc cu nimeni, nici cu el. Ce face iubirea din om...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Stiu ca iti e dor mai departe de el! Ti-am zis ca-l iubesti, nu credeai.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi și? Nu mai am chef de nimic. Cum sa il iubesc? Ce e aia iubire? El nu mă mai bagă în seamă, a trecut peste mine. E toxic, dar tot acolo ma gandesc. Azi dimineata ii dedei un like, dar degeaba. Il luai înapoi. Așteaptă să îi scriu eu? Dar nu vreau, ma simt străina si el e străin de minesad

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Si atunci daca nu e iubire, de ce tot acolo te gandesti?

Ai zis:

"Ce face iubirea din om..."!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi nu stiuuuuu. Dar indiferenta asta a luuuui, nu il intereseaza deloooooccccccccc

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai cum nu sti, te contraziceai, ba ca ce face iubirea din om, ba ca nu, ca ce iubire.
Pai daca nu sti ce e, de ce ai zis "ce face iubirea din om", deci sti ca e iubire!

Daca nu il iubeai sau daca nu erai moarta dupa el (ca e tot una), il lasa-i dracu de mult si din ganduri, in mod automat fara sa vrei.
Nu te mai gandeai la el, nu conta indiferenta lui si nimic.
Pe tine te obsedeaza deja el.

Pe el in doare in dos, si tu te consumi atata, stiu ca e fara sa vrei, dar zic ca idee.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

sad

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Asta este adevarul, faptele o arata. Ca sa te mint si sa gasesc motive ca nu e asa, cum iti gasesti tu, nu te-ar ajuta.
Ca oricum realitatea zice invers, si zice clar ca il cam iubesti.

Tu nu vezi ca nu-ti mai iese din cap? Fara iubire sau ce o fi, nu exista asa ceva, iti era si el tie indiferent f rapid daca nu aveai nimic pentru el, te durea undeva ca nu te mai baga in seama, il zburai de mult din lista si cu blocare la o adica.

Vei scapa in timp, timpul va face lent sa treaca asta, si face bine ca nu te baga in seama, ca altfel te tinea asa la infinit, daca tot avea texte cu tine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

crying

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Acuma lasam timpul sa te ajute, altceva nu avem de facut, nu exista alta solutie.
Dar de trecut, vei trece peste asta sigur si nu dupa prea mult timp.
Nimic nu tine vesnic in viata asta, deci este okey.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Degeaba las timpul să se ocupe, ca tot asa e! Văzui niște etalări si imi alesaei eu niste carti acolo si imi spunea că : el este asa rece cu mine ca poate are probleme, si poate crede că e o povară pentru mine, ca el ma iubeste, si se gândește la mine dar se minte singur ca vrea să mă uite, poate pentru că nu se crede la nivelul meu, sau crede că nu mă merită, si spunea acolo ca eu am un impact foarte mare asupra lui si ca il demoralizez foarte mult, ca el degeaba se crede invingator sa poate sa treaca peste orice, dar când apar eu, pica in depresie sau nu stiu. Si ca eu il fac să sufere, fără să vreau. Sau Ca poate fi vorba de o altă persoană si el este turburat acum caci e nehotarat. Este vorba si de o atracție sexuala foarte mare din partea lui pentru mine, (ceea ce nu se poate intampla) cărțile au mai spus că el nu se gândea la ceva serios, altele spun că mă iubește foarte mult si ca pe viitor iar imi va da mesaj, ca vede in mine o descarcare emoțională. Ca el jongleaza cu mai multe fete, ca il încântă acest gând de a ieși cu mai multe si chiar face asta, ca se simte fericit si se distrează. Ca e înconjurat de oameni si ca are puterea de a manipula pe oricine. Are vorbele la el, ca are admiratori secreti. Ca pe el in curteaza sau curtează el. Mai spun că eu am fost o influență foarte pozitivă în viața lui și că acum vede lumea cu alti ochi, ca este in proces de schimbare. Se axează foarte mult pe propria persoana si vrea să îmbunătățească ceva., cam așa ceva spun cărțile alea de tarot.
Dar din să menționez că mie mi se pare mai adevărată a doua parte, cea cu fericirea lui, ca el jongleaza cu mai multe, ca nu este hotărât, ca vrea o schimbare, ci nu prima in care spun că el se gândește la mine pentru că aceste carti pot fi inversate si pot fi eu acea persoana care face chestiile astea si asa e, eu sunt cea care il iubeste si care se gândește la el. Dar acum ce e de facut?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu e ca tot aia e, inca e devreme sa ne asteptam sa iti treaca treaba, timp nu inseamna 2-3-6 zile!
Inseamna mai mult, chiar cateva luni uneori.

Vrea pe dracu schimbare, vrea distractie. Vrea sa se distreze si sa f cat mai multe.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda. Frateso are un numar la masina si văzui pe Facebook. Azi când fusei pe drum, văzui masina cu numărul ala. Ce dracu o caută pe aici pe la mine? Că el sta putin cam departe. În fine, poate are pe vreuna prin zona fratele său, sau poate o fi fost chiar el

Bai deci o sumă de tipi imi scriu, sunt si cunoscuți, adevarul e ca am postat si eu cam des pe Facebook si cred ca m-am făcut obs. Si imi spun că mă place ca nu stiu ce, ca, când o să vină ei de unde sunt plecați să ne întâlnim. Doamneee
Păi ăștia au muncit si vor sa isi asigure din timp sa aiba ce sa f. Doamne, eu le dau cu flit imediat

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai omu poate trece cu masina si pe la tine pe acolo, nu conteaza ca sta mai departe, sau o avea pe vreuna pe acolo.

Bine ca te-ai prins ce vor aia, normal ca vor si ei un f acolo, lesinati mai sunt dupa asta, si eu ma mir sincer.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da si e foarte scarbos asa ceva. Adică, imi dau mesaj, si dupa ma si invita la un suc ca cică când or veni ei. Doamne ce imbecili

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu e deloc scarbos pana la urma si nu sunt imbecili, ca a face sex nu e scarbos, si a avea placere si tu si ei, insa nu simti tu dorinta asta, ca pana la urma vor baietii sex, nu sa-ti dea in cap sau sa te omoare.

Si daca nu vrei asta, sigur ca trebuie sa ai grija sa nu lungesti prea mult discutia cu ei.

Erau imbecili daca vroiau sa te bata, sa te fure, sa te violeze.
Nu am inteles de ce unele femei considera nasol pe un baiat care vrea sex, ca si cum femeia nu s-ar simti si ea bine.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Deci, e unu, care mă întreabă de 3 zile mereu, numai cf, numai bună dimineața, dar atat! M-am plictisit deja, nu stiu parca imi e greață. Cand vad asa ceva. Vrea cunoaștere cu mine, dar ce mama dracu e asta. Ma intreaba numai cf, elvrand sa isi asigure,, provizii" pentru când vine în țară. Ma enervează timpul asta de oameni. Ce să îi răspund?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca vrei, rapunde-i si tu la ce te intreaba, intreba-l si tu pe el acelasi lucru si aia e.
Daca nu, nu ii mai raspunde, de tine depinde.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi da ma enervează. Ce cunoaștere e asta, numai cf imi zice, e clar ce dorește si asta

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai de ce nu-l intrebi ce doreste?! Evident ca daca vrea sex, nu o sa-ti zica, dar zic asa ca idee.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Pai ii zisei, azi dimineata la 6 când mă trezi, ma conectai, si pac imediat imi dete mesaj,, Bună dimineața cf", de ăștia am mai dat eu si dupa s-au oprit. Ii spusei care e problema si imi dete un like, o mână care arată ok, si ii mai pusei o dată un semnul întrebării si tot asa imi dete un like...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca nu a raspuns cand ai intrebat care e treaba, e tampit rau omu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ha ha, pai chiar asa. Ma intreaba ce fac, ii spun ce fac, nu spune nimic, mai sta vreo 7 ore, și iar ma intreaba si tot asa. Ce dracu e asta?! Mama, cate fel de fel de caractere. Si eu tot la ala ma gandesc mereu. Mă gândesc dacă mă va mai cauta vreodata...

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Bine, sincer daca intreaba doar ce faci si nimic altceva, e retardat.
Nu vom sti daca te va mai cauta sau nu asta vreodata, vom vedea.
Proba cea mai buna e cand o mai pleca in afara si nu mai are cui se plange, daca te mai cauta!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi mă gândesc că ca mine sunt multe care au pățit asa cu el. El mi-a spus că ar vrea să învețe să dea bacul să se ducă la armata, ca s-a săturat să stea plecat, dar acum, cime stie, o pleca iar înapoi. Dacă lucrezi ca sofer pe tir, cata pauza sa tot ai, ca cred ca e acasă de 2 luni naiba. Dacă se mai intoarce. Are el cui sa se plânga. Dar, după cum se vede ca e in tara, si nu îmi spune nimic. Ce dracu o avea, nu stiu. Nici eu nu vreau sa aflu! O avea relatiune cu o matracucă, după o lasa si pe aia, alta baby, next. Eu as fi si șmecheră, i-aș mânca banii. Să simtă la corason

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mai da bacu cand? Daca nu l-a dat cand trebuia, nu are cum sa-l mai dea acum, ca a uitat si ce mai stia atunci cand a terminat liceul. Nu il duce capul, de aia n-a luat bacu, si asa va ramane.

Si daca a fost pe tir, si nu cumva te minitise atunci, poate nici n-a fost pe tir vreodata.

Ce bani sa ii mananci, ca zici ca n-are.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Eh, aia pe care i-a făcut pe tir, ca a fost, are poze.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Aaa, daca a fost, aia e, o fi fost pe tir.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda, si acum nu mă mai bagă în seamă. Dar nu pot dracu să nu mă mai gândesc la el. Ce să fac?! crying(

| Mosotti explică (pentru geoconda):

N-ai ce sa faci, in afara sa faci altele ca sa te distragi putin, nu ai ce face, va trece lent de la sine, dar nu in cateva zile.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Au trecut deja 3 saptamani.
Ce văzui pe Facebook :,, Pui o poză cu tine dezbrăcată... 1.2k likes
Pui o poză cu iubitul... 300 likes
Distribui ceva interesant... 23 likes
Scrii ceva din capul tău, ceva ce ai observat tu la societatea asta... 15 likes si 45 de comentarii de la fanii tăi care te susțin necondiționat, dar tot ce vor e sa te f*T*! (Iartă-mi sinceritatea!)

In concluzie, ca ambalaj esti top! Ca om... 5 likes din care 3 sunt rude!"

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mai dureaza, uneori tine si cateva luni pana trece gandul de la el, la unu trece mai repede, la altul mai greu.

Ma, am zis, pana la urma sa vrea sa f, nu e rau deloc, ca e placut si pentru fata si pentru baiat, nu asta e problema pana la urma.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cred ca toti vor asta, dar e trist oricum ca nu mai este omul apreciat pentru caracter.
Imi este dor sa mai vorbesc cu el, dar îmi face foarte rau. Si el daca m-a placut, încă mă mai place, si nu stiu, a renunțat el, dar eu tot cred ca il atrag. Si daca ma urăște ma urăște ca m-a iubit, ca daca nu m-ar fi iubit, nu m-ar fi urat
Mai e unul acum, ba, si mi se pare cam dus cu valul, am spus imi zice numai cf, mai inainte imi zise, iar, doamneee, morr, ii si zisei daca numai asta stie sa zică, dar nu zice nimic! E handicapat dracu laughing Imi zise ca vezi pozele mele de pe Facebook si ca sunt f frumoasa. Neah, laughing e dus cu pluta

| Mosotti explică (pentru geoconda):

E apreciat omu si pentru caracter, insa la varstele astea, oamenii se gandesc mai mult la distractie.

Eu am urat omeni si fara sa ii iubesc, nu are nici o legatura ca ai iubit sau nu, cand urasti pe cineva pentru diverse motive. Deci nu te mai amagi ca te-a iubit.
Mai repet a 100-a oara, a renuntat cand a vazut ca tot l-ai refuzat.
Dar te miri, ma mir ca te miri, nu e normal sa renunte in acest caz?

Ptr ca in mod normal daca doi oameni se iubesc, nu se ajunge sa fie cazu sa te astepte 3 ani, deci in momentul in care s-a ajuns sa fie nevoit sa astepte, e clar ca tu nu il iubeai, ca daca il iubeai, nu mai conta nimic, iti faceai si scoala (scoala e scoala, viata privata e viata privata, n-au legatura), erai si cu el, si era okey.
Deci a dedus ca nu il iubesti.

Asa ca baiatu a gandit.
Adica "daca ma iubea, ma astepta", dar eu iti zic tie "tu daca-l iubeai, nu il mai puneai sa astepte pentru ca in primul rand tu nu mai puteai sa astepti".
Asa ca, aia e.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi și atunci, ma urăște?! Ca mie nu prea imi.place sa ma urasca cineva.
Păi și eu am urat oameni fără să îi iubesc, dar erau de gen feminin. Si nu m-am îndrăgostit de ei si nu i am iu it chiar de au fost si la masculin, i am urat din alte motive, dar având în vede faptul că el mi-a spus că mă place si am tot vorbit ( cu ala chiar aveam asa ce vorbi, vorbeam mult, si asta imi cam lipseste),, cu asta de acum mă si enervez, numai cf imi spune, vorbeste foarte sec, dracu ca nici nu ii mai raspund" ma duce spre o enervare foarte mare, ca nu vorbeste, e plictisitor,,
O fi dedus el asta, dar eu așa mi am.pus în gând ca să îmi fac relatie mai tarziu, si adevarul e ca sunt prea micaaaa, el a venit prea devremeeee. Poqte mai imi scrie cand am 18 anilaughing dar atunci e satul de altele.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca te ura era bine, ca inseamna ca, contai pentru el chiar si in mod negativ, dar de fapt ii esti indiferenta!
Poti sa urasti si baieti si fete, nu conteaza, dar asta nu inseamna ca i-ai iubit.

Cand o sa ai tu 18 ani, poate sa fie si insurat si cu copil, asa ca aia e. Insa daca e singur si peste 5 ani, chiar daca a mai avut altele inainte, daca va placeti reciproc, va veti putea cupla, nu e problema.

Pai daca esti mica, el are 22 ani, gata, nu a fost sa fie.

Aaa, ca nu sta de vb cu tine nici ca om, aici mda, e o problema, chiar daca-l refuzai ca iubit, putea sa discute ca om cu tine mai departe. Poate la asta te referi, ca daca la asta te referi, ai dreptate.
Dar daca te referi ca nu discuta ca iubit, pai na, tu nu ai vrut.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi dar nu am de unde sa stiu daca ma urăște, poate ca de aia nu a mai zis nimic. Cum adică ii sunt indiferenta? Poate ca este indiferent de indiferenta mea.
Asa este, dar... asta înseamnă tot o așteptare oarecum. Si logic ca el va avea pe multe altele. Lasă, că vorbește el cu altele acum, normal, alea cred ca ii vorbesc si frumos. Si eu știu să vorbesc frumos si chiar vorbesc, dar frate, asta sunt, si alea sunt si ele, doar ca se ascund ca să atragă. Asta spun, că om, nu ca iubit, ca eu am refuzat si as refuza din nou, dar, băieții ăștia vor doar sa discute daca esti iubita lor, altfel de ace ar mai pierde timpul?! Îl las in banii lui, sa stea acolo parcat.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai nu te uraste.
Ii esti indiferenta ca nu il mai interesezi, atata tot, nu de indiferenta ta, ca daca il intrebi de vorba, tot nu raspunde poate.
Chiar daca te-a placut, vroia relatie sau sex, nu a mers, nu il mai interesezi, asta e.

Pai cam da, ei vor sex sau relatie, si daca nu le iese, nu mai sta de vorba, ca din punctul lor de vedere isi pierd timpul.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Mda, pai stie ca eu cam las seen, adică mă uit la mesaj si nu raspund si având în vedere că discuția de data trecut adică de acum 3 săpt, nu s s încheiat, a sfârșit cu un,, da,, din partea lui, eu as fi putut să îi scriu acum ceva, sau sa ii dau un like, dar e prea de tot. Iar daca el nu a mai spus nimic, inseamna ca nu il mai interesez. Ma uitai acum prin ce captură de ecran făceam la conversatii si vedeam că îi trimiteam inimi si alea, deci vorbeam foarte deschis cu el, si el se vede ca este deștept, adică nu e prost asa ca asta de ma intreaba numai,, cf,,. El stie sa scrie, ce sa mai, se comporta frumos. Dar, acum,,, ma mir cum de am putu să îi trimit atatea inimioare si sa ii spun atatea chestii, oare nu i o fi dor de mine!
Chiar nu exista bărbat care să nu fie ca toti bărbații?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Am avut eu un cont fals pe Facebook, ca să mă mai uit la povestea lui, si astea, si văzui acum ca ma stearsa, nu stiu, de ce?! Poate s-a prins ca sunt eu?! Imi mai creai un cont si ii dedei cerere, dar o stearsa. Ba, mai bine parca face, că, ma îndepărtez asa mai repede. Pune si el aceleași poze de la același eveniment de zici ca cine stie doamne cu cine s-a pozat, numai pe alea le pune, de 5 ori aceeasi postare doar în altă poziție doamneee

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca nu te intreaba ce faci asa ca om, inseamna ca, clar nu asta il intereseaza.
Iar daca i-o mai fi dor de tine ca iubit, daca stie ca nu are sanse, nu-si mai arata dorul probabil, sau chiar nu ii e dor de tine.

Te-a sters ca nu accepta probabil pe cine nu cunoaste in lista, cine stie. Pai pune si el ce are ca poze, aia e.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Păi pune ca să impresioneze pe altele. Doamne, ce naiba le pune de atatea ori, daca adaugă pe Facebook mereu prieteni, mereu le pune, ca să vadă apare ce poze are el. Si ma gandesc ca m o fi sters ca eu de pe contul ala fals ii mai reacționăm, și poate are iubita, si l o fi pus aia sa ma șteargă.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Se mai joaca si el, nu e problema. O fi avand iubita, cine stie.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

O avea. Se distrează, este bine, e mereu pe la piscină, cu băieții, mai agață si ei ceva ceva

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai si cam asta ar trebui sa faci si tu cumva, dar nu ai mediu necesar din pacate.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ba am. Am piscină in sat. Avem strâns aici. Ma pot duce când vreau la orice ora

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai du-te! De ce nu te duci? Fa-ti prieteni, etc, distreaza-te si tu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

laughing

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Da, traieste-ti viata.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Poate ca el s-a întors la fosta ( deși zicea că nu îi mai trebuie așa ceva)

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai si de zis poate zice orice, tu-l crezi? S-o fi intors.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Având în vedere că alea l-au lăsat, lupul nu își schimbă niciodată naravul, dar ma rog, daca ii place sa se întoarcă asa la,,%@$
Poate m-a uitat, înnecându-și amarul și amintirile, bând whisky, ca numai așa începi să uiți... Poate dacă eu nu îi dau vreun semn, nici el nu dă și nu va mai da vreodată" Nu înțelegeam nimic și nici nu înțeleg. De ce să dau eu semn? Să fie, oare, viața toată o asemenea farsă?  Poate că el o gândi :,, La ce bun s-o iau de la capăt  când toate se vor încheia tot acolo, în lacrimi, în nebunie?" Sau oare eu gândesc așa? Sunt foarte turbure acum, foarte turbure. Și vreau totuși să scriu aici tot, tot.
... Și dacă n-ar fi decât o păcăleală a dragostei mele? De ce să cred? De unde să știu? Aș vrea să îl privesc... (Și să-l scuip în ochi)

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Normal ca nu isi schimba naravul! Asta clar.
Pai sa nu mai dea semn, ca sa te detasezi lent de el. E o pacaleala oricum totul.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Asa e ca e o păcăleală. Mereu mă gândesc la el, nu pot să îl scot din cap! Nu stiu ce sa mai fac!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Uitați ce raspuns am primit la ultima intrebare :?
Nvm, tocmai ce am citit ca ai 15 ani. Nu fi fraiera, astia de 20-25 sunt vicleni rau. Crede-ma ca nu te vedea ca pe o posibila partenera, stiu cum gandesc prietenii mei baieti de 22 de ani. De la o fata de 15 e mai usor sa obtii ce vrei, se indragostesc mai repede, exact cazul tauwinking Faptul ca el are 22 si interactiona in felul asta cu o fata de 15 arata ce fel de baiat este. In cercurile lui de prieteni s-ar face de ras cu o gagica de 15 ani pentru ca toti ar cunoaste motivul pentru care este cu tine, fetele de 14-15 ani sunt subiect de gluma. Stiu ca tu crezi ca esti destul de buna pentru el, ca esti destul de matura, dar nu e asa. E invers, el nu e destul de bun pentru tine. Tu esti inca un copil iar el e un adult care se uita la minore pentru beneficii. Gandeste-te ca exista atatea fete frumoase si inteligente de varsta lui cu care ar putea vorbi. De ce n-o face? De ce nu poate face una de 20 sa se indragosteasca de el cum te-a facut pe tine? winking Cu ele e mai greu, nu mai merge vrajeala pe care o folosesc la astea de 14-15. Motivul pentru care nu te mai baga in seama este ca nu ai vrut sa-i oferi ce voia de fapt. Poate si-a dat si el seama ca la 15 ani nu vrei sa-ti incepi viata sexuala, asa ca s-a reorientat. E un om foarte toxic, nu are de ce sa-ti para rau, o sa vezi cand o sa mai cresti, cand o sa ai si tu varsta lui, ca ceea ce face el acum e de-a dreptul scarbos. Am avut si eu varsta ta si mi se parea fain cand ma bagau baieti mai mari in seama, credeam ca sunt speciala, dar acum cand am varsta baietilor care ma bagau in seama vad si eu ce discutii sunt intre ei, si crede-ma ca sunt de-a dreptul josnice, majoritatea nu vor relatii serioase cu fete la varsta asta, MAI ALES CU FETE SUB 17-18, vor doar sa se distreze si sa treaca cat mai multe prin cearsafuri. Cand o sa ai peste 18 o sa-ti dai seama cat de gresit este ceea ce a facut el, iar faptul ca ai suferit pentru asa ceva o sa ti se para o prostie. Cand aveam 15 imi doream sa cresc mai repede, sa am si eu o relatie ca in filme, sa ma considere si pe mine baietii mari o optiune. Acum ca am crescut si am vazut cat de idioti sunt imi doresc sa am iar 15. Nu te lasa pacalita de genul asta de oameni, fii fericita si traieste ca un copil cat mai ai timp, arata-i ca nu esti tu fraiera de care o sa profite pentru dorintele lui bolnave. A vrut sa-ti rapeasca inocenta la 15 ani, nu i-a mers iar acum incearca la altelelaughing Tu ar trebui sa razi, nu sa-ti para rau, ai fost fata desteapta. Vrajeala pe care ti-a zis-o tie a mai spus-o la inca 10. El nu se mai gandeste la tine, pot sa-ti promit. E posibil sa-si aminteasca de tine cand il mai refuza una de 15 si a ramas fara alte optiuni, in rest nu. Daca te mai baga in seama ignora-l sau spune-i sa agate tipe de varsta lui, ca e penibil pentru un tip de 22 sa caute atentie de la o fata de 15.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai nu ai ce sa faci, astepti sa treaca treaba cu el, treci prin asta, n-ai ce face. Si ce ti-a zis colegu de forum ti-am cam zis si eu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cum pot să îmi spun si eu poza aici? Unde dau?

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Te duci la setari cont, si mai jos ai setare poza profil, incarci acolo si aia e, dai modifica adica sa salvezi setarile si gata.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

3! Dumnezeu există!
De ce este atâta suferința? Dar dacă n-ar fi suferința, ce fericiți am fi, nu ne-ar mai interesa nimic, nu ne-am mai ruga, ca stim ca nu e suferința, ca totul e roz.
Depărtarea de Dumnezeu vine prin păcat, apropierea de Dumnezeu poate fi simțită cel mai des prin suferința! Exista o stare de bine inexplicabilă, o bucurie lăuntrică căreia nu-i gasesti explicație... asta înseamnă că Dumnezeu iti răsplătește prin liniște și fericire toate eforturile tale omenești de a face Voia Lui!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Crede, cred, că a stat prea mult după mine, si cine sunt eu...
Tot la el ma cam gandesc.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Cum demonstrezi ca dzeu exista?!
Si daca nu ne-ar mai interesa, daca nu ne-am ruga ce? Si daca era roz ce? Era f bine.
Nu sunt obligat sa ma apropii de ala, trebuie sa fiu fericit oricum.
Nu am de ce sa fac voia lui, ca nu sunt sclavu lui.

Pai a stat dupa tine mult el, dar tu l-ai refuzat, ti-am mai zis de 102 ori.
Inca te mai gandesti la el, dar usor trece.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

În orice caz, existenţa lui Dumnezeu nu poate fi demonstrată sau negată. Chiar Biblia spune că noi trebuie să acceptăm prin credinţă că Dumnezeu există: "Şi fără credinţă este cu neputinţă să fim plăcuţi Lui! Căci cine se apropie de Dumnezeu, trebuie să creadă că El este, şi că răsplăteşte pe cei ce-L caută" (Evrei 11:6). Dacă ar dori, Dumnezeu ar putea pur şi simplu să apară în faţa întregii lumi pentru a demonstra că El există. Însă dacă ar face acest lucru, nu am mai avea nevoie de credinţă. " 'Tomo' i-a zis Iisus, 'pentru că M-ai văzut, ai crezut. Ferice de cei ce n-au văzut, şi au crezut" (Ioan 20:29).
Ati suferit vreodata, d E vreo boala, mai mult de o lună, darămite o saptamana, ca simti ca muriti, ca nu mai puteti duce, ca nu va e nimeni alături si sigur asta veti simti, si atunci, la cine cerem ajutor? Stim din mitul cosmopolit că există acolo undeva Dumnezeu! Credeți în el! Iadul este acolo unde Dumnezeu nu există! Ati auzit de iad? Ce credeti ca se va întâmpla, după ce muriti? Sau Nici în moarte nu credeți? Sa nu îmi spuneți mie ca ati avut vreodata vreo boala cumplită, ca nu ati avut, se vede. Dar viața continuă! Este foarte greu să schimbi anumite mentalități greșite, daca nu imposibil. Cert, este faptul ca, în viitor, mulți vor înțelege greselile din trecut, doar ca, din pacate, va fi prea tarziu. Eu am acum o durere numita, spre exemplu. Recunosc ca, înainte de aceasta, ma lăsăm condusă de apropiați ( nu de familie), credeam si eu că nu există, ca nu e vreo dovada pentru asta. Dar uite ca am gresit, si a cum jur, ca nu voi mai permite să cald strâmb!

Știința nu îl ucide pe Dumnezeu! ❤

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Mentalitatile proaste se schimba repede odata ce ai realizat ca mentalitatea e proasta, asculti si ce zic altii, in general zic, verifici ce zice, si incepi sa vezi daca mentalitatea ta era buna sau nu, si se rezolva.

Nu ma poate pune biblia sa cred asa aiurea ca dzeu exista, eu vreau dovezi, ca asa pe ochi frumosi nu merge.
Biblia a fost scrisa de marii smecheri ai lumii pentru interesul lor. Cam dupa 400 ani dupa hristos, cand au infiintat institutia numita biserica.
Au luat evangheliile alea scrise de discipolii lui Isus, si le-au comasat, si au mai bagat ei ce au vrut pe acolo.
Deci au scris-o niste oameni care au vrut sa manipuleze oamenii, ca uite, si pe tine te-a facut si crezi asta. Deci cine stie istorie, stie care e treaba.
Si poruncile alea bune erau bune si pentru noi, dar ii ajutau pe ei de fapt, sa faca ei averi in liniste.

Sa nu furi, pai de la cine puteai fura? De la bogati, ca de la saraci nu aveai ce, deci tot pe ei se protejau.
Sa nu ravnesti la bogatia altuia, adica la bogatia lor, sa nu vrei si tu la fel, sa stai in saracia ta si sa muncesti pentru ei.
Totul se leaga!

Dumnezeu si religia au fost inventate ca sa nu contesti imparatul, sa nu zici ca de ce e acolo, imparatu care te asuprea pana nu mai puteai. Si asa... ziceau ca de dzeu e pus si lumea tacea.

Uite ce scrie capitolul Romani 13 din biblie, cum te indeamna sa dai taxe la dregatori (oamenii regelui), si sa zici ca e normal asa.
Adica sa te supui si sa taci, sa muncesti pentru ei cu alte cuvinte.

Isus a fost un om de rand care era bun, tinea cu saracii, atata tot, nimic mai mult, dar l-a mancat undeva si a dat din gura, si de aia a fost asasinat de bogati.
Cand a zis sa fie omu liber si sa creada in dumnezeu, au sarit aia in sus, adica cum sa nu creada lumea in imparat?! Nuuu se putea.
Si asa a mierlit-o, aia e.

Deci nu e nimic neclar in asta.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Aoleu! Este chiar foarte grav.
Doar dacă îți compari mentalitatea ta cu a altcuiva si vezi ca nu rezonează, asta nu inseamna ca trebuie să o schimbi pe a ta, ca nu e buna. Ci un general trebuie să vă uitați. Sunteți căsătorit, aveti copii? Ce lucrati? Mașină, casa, bani, liniște sufletească aveti? Aveti acest dar, copiii? Sunt curioasă. Sunt sigura ca oamenii din jurul dvs au mentalitatea ca a dvs. De aici, anturaj, lașitatea de a te lasa prada.
Cine sunteti dvs să vi se dea dovezi? Vine altul cu dovezi, nici pe ala nu îl credeți, tot pe a dvs o țineți, ca nu va pune cineva sa faceti ceva pe dvs! Noooo.
Stiti ce ar spune, fostul meu iubit domn de istorie despre dvs? Si vorbeste muult!?

Aoleu! Deraiați, ma luati cu istoria, când asta e religie! Credeți ce doriti! Dar v-am spus, ati suferit vreodata?
În fantome credeți? Dar în strigoi? Va e frica? Nu va e rusine? ( e o simplă intrebare, nu este repros)

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu, am zis de mentalitati in general, nu e a mea.
Pai mentalitatea care e conforma cu realitatea demonstrabila, e mentalitatea corecta, cam asa se verifica.

Nu sunt casatorit, n-am copii, sunt la baza programator dar nu lucrez, bani cat de cat am, liniste sufleteasca am.

Familia mea crede in dzeu, nu are aceiasi mentalitate ca mine.

Dar nici nu e nevoie de dovezi, ca eu stiu istoria si stiu ce si cum a fost.

Pai istoria zice cum a aparut religia, are mare legatura, zice ce a fost si cum si de ce a fost.
Ca sa afli ce a fost, trebuie sa analizezi faptele ce au fost, si de acolo iese realitatea.

Altul cu ce dovezi vine? Cu ce au scris smecherii? Pai aia e dovada? Aia e dovada care au vrut ei ca lumea sa o creada.

Imi e frica de anumite chestii, ca oricarui om, rusine imi e daca fac ceva nasol si nu era cazul.
Nu cred in fantasmele numite strigoi si fantome.

Da, am suferit si eu la viata mea, tot asa ca orice om.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Realitatea dvs nu poate fi si realitatea altora!
Familia dvs adică părinții dvs. De ce oare nu Aveti copii, nevasta? Nu vedeti ca totul se leagă?
De ce va e frică atunci, ă? De ce? Ca doar, sunteti stapan, nu Aveti stăpân. Dacă eu spun că L-am vazut, ma credeți? Dacă Dumnezeu s-ar arata, care ar mai fi credința? Nu ati citit ce am spus în celălalt mesaj? De ce va e frică?
Nu ati suferit destul. Aveti 2 mâini, 2 picioare, vedeti, auziți, puteti mânca, puteti sa va ridicați din pat. Până când credeți? Copii nu Aveti, ati trait degeaba pot să spun. Vezi, ca se leagă cu Dumnezeu si cu necredinta in El!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

În legătură cu băiatul acela, văd mereu tik tokuri sau chestii despre dragoste si asa si iubire, si gândul meu la el se duce. De exemplu, ce văzui:,, Când vorbiti mereu, și pare super interesat de tine, dar parca nu iti place de el asa tare. Si dupa ce nu iti mai da importanta, te indragostesti" deci la mine chiar asa e. Mai văzui din întamplare ca, în medie, ai nevoie de 3 luni ca să uite pe ex. La mine a trecut una. Sper să fie așa, macar.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pai intamplarile care au fost, au fost doar alea care au fost, nu exista 100 realitati, asta este, ca de aia am zis de istorie, ca istoria le da si spune ce a fost, asa cum spune si despre cuceririle lui mihai viteazu si altele, afli chestii care spun cum e treaba.
Iar cine are o alta realitate, ar trebui sa explice de unde a scos-o, nu asa din imaginatie.
Ca aici nu e ca la placut, ca mie imi place de ala, tie nu, altuia da, ca acolo e altceva, sunt n realitati cum zici tu, adica fiecare vede pe acela in felul lui.

Daca dzeu ala ar vrea sa cred in el, sa se arate, sa ma convinga ca exista, nu asa sa cred aiurea, ca asa iti zic si eu ca sunt multimiliardar, si sa te vad daca crezi. Sau zic ca-s geniu dar nu iti arat ca sunt, ma crezi?
Bine cica s-a aratat la unii, dar aia aveau ceva schizo, aveau halucinatii, deci aia nu punem, jurau ca a fost real, dar n-a fost.

Copii nu am vrut, nu am nevoie de balamuc pe cap, vreau liniste si sa-mi traiesc viata la maxim.
Nevasta nu, sunt cam independent eu, nu am chef sa stea una pe capul meu, sa doarma cu mine in pat (cand eu vara abia ma suport pe mine in pat, nu vreau sa miros basinile, transpiratia si sa aud sforaiturile altuia), si asa mai departe.
Vreau libertate.

Vad si eu la altii cum este, nu e asa o mare fericire, e la inceput dragoste aia, dupa aia e cum e, nu la toti, dar la multi e asa.

Am citit f atent toate mesajele, pai imi e frica de boli de exemplu, m-ai intrebat daca imi e frica, si am zis ca imi e. Acuma ai intrebat de ce imi e.
Imi e frica de batranete, de anumite animale periculoase, si din astea ca oricare om.

Eu traiesc sa ma bucur de fiecare zi la maxim si de bucuriile si activitatile placute care sunt, si atat, traiesc clipa, nu viitorul. Pana cand oi putea fac asta, si aia e, ca tot ai intrebat pana cand.
Atat timp cat ne traim clipa, nu traim degeaba.

Cu baiatul o sa treaca dar mai lent, am zis, nu te astepta sa treaca in 3 zile.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Și cine îți dă, mă rog, zilele astea frumoase? Dumnezeu! Se vede că tu crezi, dar vrei să pari dur, te minți singur, dar tu crezi, se vede! Îți impui să nu crezi, la fel cum fac mulți, dar nu-i bine.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu le da dumnezeu, sunt ele pur si simplu cam ca la orice om.
Dat fiind ca stiu de unde vine treaba, n-am cum sa cred in asa ceva.
Crezi cand nu sti despre ce e vorba, aia e altceva.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Ba nu. Crezi atunci când crezi că alții nu cred. Pare ciudat că pare ciudat, dar asta e sa fie. Dumnezeu există și punct!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca exista, trebuie sa argumentezi cumva, altfel afirmatia ta e nefondata.

Uite zic si eu: Sunt miliardar, sunt geniu, sunt foarte frumos si punct.
Cum e? Ma crezi fara sa vezi?

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Am mai spus, aseară. Dacă El s-ar arata, ce ar mai fi? Unde mai e credința? Sa stii ca nu suntem prosti ca noi credem. Voi sunteti puțini deraiați, nu de tot, ca pe UNII ii mai salvezi din groapa

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu am zis ca sunteti prosti, doar putini naivi.
Pai credinta asta trebuie sa se bazeze pe ceva, daca eu nu am nici o dovada ca exista, nu pot crede asa aiurea.
Daca s-ar arata, as crede, e clar.

Ca sa te cred ca arati bine, trebuie sa vad.
Ca sa te cred ca esti geniu, trebuie sa vad ca asa e.
Si asa mai departe, sunt doar exemple.
Altfel pe ce baza cred?!

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ai de unde sa stii ca suntem puțini naivi sau poate mai mult sau poate deloc! Pentru că, intr o oarecare măsură, nici voi, nici noi nu stim adevarul! Nu esti tu Vreun zeu ca să știi, ca nu știi, asta e clar!
Si crezi că te-ar mai iubii ca pe un adevărat copil al sau? Ca in cântecele lui popa, oaia cea pierduta, o stii? Nu o stii!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Eu ti-am zis ca stiu trecutul, faptele din trecut, analizeaza si tu si afla. Nu trebuie sa fi zeu sa cunosti istoria. Ca faptele astea au fost.
CIne sa ma iubeasca ca un adevarat copil?
Lasa pe popa ca si popii sunt niste excroci, au masini scumpe, averi de pe urma oamenilor. Nu toti, dar majoritatea. Dai spagi la inmormantari, pomeni, etc, cand nu era normal, ca ei au salariu de la stat destul de mare pe nefacut nimic.

Si chiar si asa, daca nici voi nu stiti adevarul, cum sustineti ceva ce nu stiti?! Cel mai bun raspuns ar fi "mda, s-ar putea sa existe, nu stim exact, ca nu avem cum sa stim adevarul". Asa ca oricum nu da.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Cum aș da-o...
Exista Dumnezeu.
Punct!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Pana nu aduci dovezi, afirmatia ta e eronata, mai ales ca ai zis singura ca nu stiti adevaru, deci te contrazici.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Nu trebuie să aduc dovezi. Doar trebuie să cred. Și așa e!
O zi bună!:^_^

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Daca vrei tu sa crezi asa, f bine, nu zici nu.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Văzui un citat acum :,, Dacă a trecut peste ușor, avea deja o altă persoană re rezerva" si asa e. Ca daca nu trecea usor, imi mai scria.

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Nu neaparat, daca a trecut usor inseamna ca nu te-a placut cine stie ce, nu neaparat ca avea pe cineva de rezerva.
De multe ori auzi "aa e cat de cat fata, merge", dar nu e ceva asa deosebit, e ca multe altele.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Da pai cred ca asa e la toate. Nici una nu are ceva deosebit si camd colo toate au

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Da! Pai toate au ca arata cat de cat, e o trasatura comuna, nu ceva deosebit.

| geoconda a răspuns (pentru Mosotti):

Eu zic de altceva deosebit si toate il au si il avem doar ca nu mulți îl descoperă. Nu corpul!

| Mosotti explică (pentru geoconda):

Ai dreptate, insa multe au acel suflet de care zici tu, deci si aici sunt destule la fel.

| rapandula a răspuns:

Totul tine de sansa. Eu cred totusi ca m-am nascut in timpul potrivit al progresului tehnologic inainte de o posibil catastrofa. Sincer, tot ce-mi mai doresc este sa se descopere viata extraterestra formata din reactii chimice ca sa zguduim de tot religia si comunitatea religioasa. Dupa restul sunt maruntisuri.

| Mosotti explică (pentru rapandula):

Nivelul tehnologic nu mi se pare cine stie ce acum, ce ai? Niste taraboante de calculatoare care si alea dau erori si vai de mama lor, daca-i dai in cap cu o randare mai serioasa, stai zile intregi sa randezi un filmulet de 20 de minute facut in grafica 3D, telefoane.

Nu ai si tu o realitate virtuala ca lumea de ex ca holospatiu din Star Trek, te uiti pe un rahat de monitor ca sa te joci sau altele de genul, nu ai si tu rezolvari la bolile cronice, n-ai mare lucru.
Diabetu nu, tensiunea nu, cancer in mare parte nu, daca-ti rupi coloana nu, mai nimic important nu se rezolva.

Au facut niste rahaturi de casti VR care se vad ca dracii cu dungi, ca au rez proasta, ca sa nu mai zic ca ametesti de te ia dracu cand intorci capul, si dupa ce ca e asa, nici macar nu mai prea lucra la asta, deci in loc sa dezvolte VR-ul, ei dau inapoi ca prostii.

Ai niste masini care habar nu au sa mearga singure dupa dictare, au facut ceva si au fost accidente de nu s-a putut, acum cica au pus sisteme sa invete calcu ala din cum conduc sofetii, o porcarie.

Nu ai androizi, de ex vrei un partener, ti-l comanzi si ti-l face 99, 9 % ca omul de nici nu te prinzi ca nu e om. Ai niste roboti de tot rahatul.

Religia nici nu mai e nevoie sa o zguduim ca e f clar pentru cei mai luminati ca e vrajeala, se stie si de cine a fost facuta, si de ce a fost facuta.

| gritt a răspuns:

Parintii nostri.

| Mosotti explică (pentru gritt):

Pai cum? Nu decid ei, ca doi copii se nasc in acelasi timp, unu in vila si altul in cocioaba, cine hotaraste cine vede pe celalalt din afara?!
Cine decide care e ala care beneficiaza de banii multi, masini si vila de la tacsu?!

Adica in timpul asta, care din noi suntem in corpul celui smecher, sau in corpul celui amarat?! Bine, cand ne marim de suntem constienti de noi, asta clar.
Nu conteaza parintii.

| gritt a răspuns (pentru Mosotti):

Ei deci daca te nasc acum sau peste zece-douazeci de ani cand o sa-si permita o casa.

| Mosotti explică (pentru gritt):

Si cine decide care esti tu? Ala de acum, sau ala de peste 20 ani? Nu e asa, nu ai inteles la ce ma refer.