| StrongHeart a întrebat:

Oare cum decurge ziua unui miliardar in dolari/euro?

25 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dimineata primeste toate termoscanarile de la Kaufland si Lidl Romania. Se supara, mareste puterea in antenele 5G, si il suna pe Klaus, sa mai bage 30 de zile de restrictii.
Apoi sta in papuci pufosi, cu trabuc prin casa, se uita la Tom&Jerry si dezvolta depresie, pentru ca s-a plafonat.
Apoi se uita iar urat la romani. Ii obliga sa poarte masca, doar asa, sa aiba de cine rade.

| StrongHeart explică (pentru NoTurbinaNoGood):

"Avem parinti saraci acasa si un lucru e sigur
Ni se cultiva dorinta de a reusi in viata de unul singur"

| Celcestietot a răspuns:

Se zice că stă aici pe TPU.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ala tu erai, nu? laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru MaryMaria333):

Da, și nu am ce face cu timpul meu liber laughing!

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Celcestietot):

Sa il dai la astia de nu il au laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru MaryMaria333):

Hehe, îl dau, pentru că sunt darnic. Nu ai timp liber suficient? Ia de aici laughing!

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Celcestietot):

Chiar am nevoie, vin clasa a 12a, o sa fiu mai tot timpul ocupata sa invat pentru bac. Naspa rau, dar daca tu te oferi sa imi dai, apai eu iti multumesc big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru MaryMaria333):

Nu-i mare lucru clasa a XII-a, o să iei tu baculwinking. Cu plăcere, mă ofer oricând, după ce ai citit acest comentariu, să te uiți la ceas să vezi timpul liber adăugat (:

| Nemessys a răspuns:

Se trezeste, isi face rutina de dimineata, munceste, petrece timpul cu sotia si copiii. Si uneori putin rasfat cum ar fi o vacanta. Nu inteleg de ce multi isi imagineaza ca milionarii fac lucruri de fite si isi cheltuiesc banii. Nu la toti le place luxul, foarte mult traiesc modern. Daca o sa te duci in SUA, o sa treci pe langa un om normal si tu nici nu o sa-ti dai seama ca este milionar, deoarece se imbraca si se comporta la fel ca ceilalti. Citeste cartea,, The millionaire next door" si o sa afli mai multe.
Eu daca as fi milionar, nu mi-as cumpara cele mai scumpe chestii, in continuare as fi modest.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nemessys):

Da am citit si eu pe internet ca oameni care au acumulat averi mari traiesc modest.
https://www.youtube.com/watch?v=gn1muadJQAc

| Nemessys a răspuns (pentru gemeni6226):

Elon, bill, steve, warren, + multi altii sunt miliardari si inca muncesc de dimineata pana seara.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu imi inchipui ca in filmul in care joaca Leonardo di Caprio
Lupul de pe Wall Street (2013)

| oglindasultanului a răspuns:

Are lumina si curatenie, dar unii prefera sa leneveasca in intuneric la lumini colorate.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tot timpul e preocupat cum sa mai adauge la ceea ce are "puțin mai mult".

| aumih16 a răspuns:

Ii sparge pe ce vrea el! pe tigari! pe bautura! pe fete femei!

| CleanHeart a răspuns:

Isi face toate poftele, daca vrea ceva, isi cumpara acel ceva, sunt mega fericiti, in afara de jumate dintre ei.
E bine sa ai bani dar cand esti milionar in euro te stresezi prea mult din cauza lor.

| RKBlue a răspuns:

Se trezeste dimineata.
Ia micul dejun impreuna cu copiii si noua sotie la o masa de 15 metri lungime.10 feluri de mancare, de la caviar la flamingo.
Dupa aceea merge si practica un sport(de obicei cricket sau tennis, uneori golf)
Apoi incepe serviciul.Cateva ore se ocupa de afaceri.
Suna serviciile secrete ale diferitor state, pregateste lovituri de stat, face sedinte cu ceilalti mari conducatori ai lumii.
Urmeaza pranzul la care se manaca de la oua de ornitorinc la lapte de elefant.
Dupa amiaza aduce poftele.
Merge la plaja in Caraibe sau o plaja privata, cu avionul privat.
Seara merge la cel mai scump club din lume.
Inainte de culcare se duce la turnul cu bani, si inoata in ei.

Sau, poate, doar poate,
zic si eu
chiar daca o sa sune nebunesc

Miliardarii, ca orice alti oameni au diferite ocupatii.
Unora le place bautura, altora nu.
Unora le place sa isi etaleze banii, altora nu
Unii au ajuns la a7-a sotie, altii nu.
Unii sunt obsedati sa faca noi bani, altii vor sa traiasca in liniste.
Unii miliardari au case aproape normale si traiesc vieti aproape normale.
Ar fi chiar culmea sa faci o generalizare cand vine vorba de aproximativ 2200 de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, mă trezesc la zece, bag limba în fântâna mea arteziană cu ciocolată pentru că îmi place dulcele dimineața.
O sun pe Stephanie, asistenta mea, trimit un boschetar la mc să bage păr de câine într-un hamburgher, întâmplător, Valeria de la Antena 3 e așezată fix lângă boschetar, știre-n presă, acțiunile de la mc scad, cumpăr acțiuni, aștept să urce la loc, pac profit.
La noi miliardarii, o zi durează 10, de aia suntem miliardari!
Și nu uita, toți devenim miliardari în viața asta, în lei vechi!
xoxo

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand te-ai trezit inca nu rasarise Soarele, corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, am uitat să menționez că mă trezesc la zece seara, pentru mine, dimineața începe atunci...
Vrei să faci un lucrușor pentru mine, te plătesc, e vorba de un mc...

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Spune ce vrei să zici mai direct, că nu înțeleg sad

| MaryMaria333 a răspuns:

S'ar rasfata cu toate vinurile, toate restaurantele si fitele, cand si cum le pofteste inima.

| StrongHeart explică (pentru MaryMaria333):

Eu cred ca fac lucruri mai urate, dar ok.