| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare oamenii au evoluat din planete? E posibil?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si noi si plantele avem stramos comun, sincer cred ca tu nu sti ce inseamna evolutie

| minrest a răspuns:

Omule, ce intuitie, ce idee fertila! Astfel s-ar explica singuratatea profunda a fiecarei fiinte umane. Planetele, evident, sunt la distanta de alte planete si evolueaza pe trasee proprii. Chiar daca oamenii au evoluat intr-o specie gregara, au pastrat in codul genetic singuratatea ireductibila a planetelor din care provin. Asta trebuie sa fie.

| Gheea a răspuns:

Nup, nu-i posibil.
Planetele sunt mase mari de diferite elemente, adica nu sunt animate, din orice am evoluat a fost ceva viu care functiona pe cont propriu.

| Anonim1860 a răspuns:

Probabil.I don't know.