| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare omul isi doreste sa faca multe lucruri in viata sau vrea mai mult chiar daca nu face multe lucruri sa aiba libertatea de a face ce isi doreste si cand isi doreste fara ca nimeni si nimic sa ii stea in cale?

1 răspuns:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Oamenii vor multe.
Multi vor ceea ce au altii chiar daca merita acele lucruri sau nu dar asa e facut omul odata ce a obtinut ceva el vrea apoi tot mai mult.
Spre exemplu:
Primesti o bucata de placinta si dupa ce ai terminat-o mai vrei inca una si inca una pana termini toata tava.