| Violent a întrebat:

Dati-va cu parerea! Omul are dreptul sa faca ceea ce doreste cu viata lui? Chiar sa-si puna capat zilelor? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Din punctul meu de vedere, da. Exclud argumentele de tip religios, pentru ca eu nu le iau in considerare. Fiecare poate face ce doreste cu propria viata, isi poate stabili anumite prioritati, gusturi, pasiuni si asa mai departe, iar daca o persoana considera ca nu mai are pentru ce trai, atunci nu are decat sa se sinucida. Nu vad nimic neobisnuit in asta, din moment ce fiecare ar trebui sa fie stapan pe propria existenta si modul cum si-o traieste (sau nu).

2 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Da.

| SooRa a răspuns:

Din punct de vedere religios nu. Dumnezeu spune ca doar El poate sfarsi viata cuiva.
Acum. Dupa mine, poate. E adevarat, moare de mana lui, face un pacat, plus ca intamplarea ii afecteaza si pe apropiatii lui. Depinde de fiecare persoana.