| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare paradisul exista in ceruri sau paradisul e pur si simplu aici pe pamant? Uneori privesc natura cu intreaga inima si nu pot spune ca acesta nu e paradisul, e ceva minunat, dar oare respingem prea mult aceasta viata scurta si nu reusim sa o vedem asa cum este ea din cauza ca e scurta si o subapreciam? Voi ce credeti? Paradisul e intreg universul sau paradisul se limiteaza dincolo de univers?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Paradisul nu este nici in cer, nici pe pamant, nici in univers, nici dincolo de el happy. Paradisul este locul in care sufletul nostru se intalneste cu reveria si se unesc intr-un dans al viselor si al sperantelor ce le nutrim cu fiecare respiratie irosita in viata noastra nesatisfacatoare.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Paradisul e locul unde te simti tu implinit, unde te simti bine dar mai ales locul unde il poti numi acasa.

| tehno125482 a răspuns:

Daca ai bani aici e paradisul

| BotezanDaniel a răspuns:

Paradisul(imparatia sfintiilor, si a ingeriilor)este cerul, dincolo de unviers.Aici din pacate, nu e un paradis perfect.Soarele care da canicula,distruge orice urma de pace si de suflet profund,intunericul care da groaza,uraganele care devasteaza,inghetul care degereaza! In cerul Mantuitorului Isus Hristos,totul va fi perfect,prodund, sfant, iluminat pentru eternitate in gloria si slava lui Isus Hristos! De aici vin si suferintele din acest pamant imperfect. Raspuns castigator? big grin

| FluxAeon a răspuns:

Pentru o persoana credincioasa paradisul ar putea fi rasplata din ceruri, dar un ateu poate vede paradisul in misterul unuiversului...Eu cred in calea de mijloc, oriunde poti gasi un paradis, trebuie doar sa ai o mentalitatea deschisa si o atitudine pozitiva.