| RAY a întrebat:

Oare pot scapa de a ma atasa de cineva rapid emotional?
vreau experiente personale

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Așa sunt și eu, mă atașez repede de toată lumea
Dar ca să nu ai de suferit, te poți atașa dar nu-ți pune toată încrederea în respectiva persoană, supune-o la un test.
Experiență personală n-am, dar nici n-aș vrea să mă schimb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă găsești vreo ceva, să mă anunți, am mare nevoie.

| ubox7007 a răspuns:

Mi-a placut o fata, credeam ca si ea ma place, m-a intrebat ceva de familie, ceva ce nu as vrea sa stie si alti si cateva chesti intime, dar la momentul ala se comporta ca si cand as fi cu ea dar in 5-6 zile ii aud pe toti ca stiu toate despre mine si ca ea "doar ma joc cu tine fraiere" dar oricum am noroc ca am bani si orice ar fi dupa chestia aia nu m-am mai atasat de nimeni, ba chiar cred ca daca ar fi o fata care sa vrea o relatie cu mine, cred ca as pune-o sa semneze si un contract... Oricum gandeste-te la acele persoane ca friendzone si nu divulga nimic personal si despre familie, dar de ce sa nu te atasezi emotional? O ispita dispare si nu devine constinta doar atunci cand este satisfacuta.

| RAY explică (pentru ubox7007):

Inconstient ma atasez de cineva nu ca as vrea, am observat ceva, implicarea intro relatie ma facea sa i dai mai mult interes deci sa simt ceva mai mult, asta am observat personal, de fel nu crezi in nimeni?

| ubox7007 a răspuns (pentru RAY):

Ataseazate, dar nu te lasa dusa departe de adevar, eu cred ca trebuie sa fie 51% creier si 49% inima, de oricine te atasezi nu te sfii, dar nu cadea in prostie, tocmai de acea creierul sa aiba 51% ca el sa ia deciziile finale, dar nici 49% nu este nimic, nu va exista o metoda sa nu te mai atraga acea persoana decat daca o cunosti si te obisnuiesti cu prezenta ei.

"Legea lui WILDE, OSCAR
Cel mai bun mijloc de a scăpa de o tentaţie este de a obţine satisfacerea ei."

Nu, nu ma incred din anumite puncte de vedere in cam tot ce misca si ce nu, vreau sa prevad toate posibilitatile si in caz ca este ceva care ma face pe mine sa pic de prost, prefer sa nu, m-am saturat de vrajeala ochilor dulci sau de victimizarea cuiva, vreau lucruri logice, ce nu e logic nu este pentru mine, dar aia nu inseamna ca nu ma las in anumite lucruri numai ca am grija sa nu gresesc anumite lucruri, creierul sa aiba raspunsul final, dar inteligent este sa iti asculti si inima.

| RAY explică (pentru ubox7007):

Esti o persoana inteligenta asa e