| Elegant a întrebat:

Oare spre ce sa imi indrum viitorul? Psiholog sau Profesor de Engleza? Care castiga mai mult? Care e mai fain? Sunt pasionat de amandoua.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu zic ca mult mai multe sanse ai sa obtii un loc de munca ca profesor decat psiholog. Exemplul simplu e vizibil in toate scolile/liceile din Romania, in fiecare exista un profesor de engleza, dar nu in toate gasesti un psiholog.
De castig, nu pot spune, nu am idee, dar probabil psihologul daca ar avea un cabinet privat si sa zicem ca ar avea clienti, desi e totusi destul de greu de spus, deoarece cel mai bun psiholog al romanilor e biserica, ca deh, daca mergi la psiholog esti dus cu capu si chestii d-astea fara noima.
Cat de care e mai fain, probabil tot psihologul, ca nu-ti bati capul cu 20-30 de elevi, ci doar cu unul.

| Clorox a răspuns:

Depinde ce-ti place, eu as fi optat pentru psihologie, dar acum a inceput sa ma atraga teologia!

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Spun psiholog dar e un lucru subiectiv.