| anonim_4396 a întrebat:

Oare sunt singurul care uraste cainii? Ia ganditi-va cum ar fi lumea fara caini...Eu zic ca ar fi mult mai bine si uite de ce:
- In primul rand,majoritatea cainilor sunt urati si poarta purici si multe alte boli si bacterii
- Apoi ma deranjeaza teribil latratul,incep sa latre din orice prostie si ma polueaza fonic,chiar am patit sa nu pot sa dorm fiindca auzeam cainii latrand
- Noaptea. oriunea ai fi, ti-e frica sa mergi de unul singur pe strada, ca nu cumva sa fi alergat de un maidanez sau chiar muscat
- Se "usureaza" pe unde apuca.Cred ca nu exista om sa nu fi calcat macar vreo data intr-un **** de caine.Cand eram mic,si ma jucam de-a ascunselea, un prietem de-al meu alerga sa se ascunda si trebuia sa sara peste o teava de aia de gaz, dar s-a impiedicat si a aterizat cu fata fix intr-un rahat de caine.Tot cartierul s-a prapadit attunci re ras, sincer mie imi era mila de maica-sa care trebuia sa il curete

Oricum voi ce parere aveti.Cum am putea rezolva problema cu cainii? Sunteti de partea lor sau ia-ti vrea pe toti exterminati ca si mine

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca urasti cainii de ce ai poza cu unul din ei? Mie imi plac cainii ingrijiti nu aia care put, inteleg ca la tara nu le face baie din cauza conditiilor dar un caine de casa poate sa fie dusulit.

| Borcanelul a răspuns (pentru mgtow):

Ai dreptate, daca ii ingrijesti sunt frumosi.Eu ma refeream la cei de pe strada, care nu au stapan.Si daca nu ar exista nici un caine, nu am pierde mai nimic pentru ca nu-i folosim pentru hrana, ca alte animale.

| mgtow a răspuns (pentru Borcanelul):

A da, nu-i suport nici eu pe aia de pe strada dar ma amuza noaptea cand ii auzeam latrand rad in pat laughing numai in tara sant lasati pe strazi, afara la straini nu

| anad a răspuns:

Cred ca poti spune acelasi lucru si despre oamenii care stau in strada sau in case darapanate. Si ei sunt urati, murdari, au purici si paduchi, se usureaza pe unde apuca, vorbesc tare, injura, sunt violenti, asculta manele la maxim etc. Si pe ei vrei sa-i extermini?
Eu cred ca si unii si altii au ajuns asa tot din vina si indiferenta noastra si a celor care ar trebui sa dea ajutor, care sunt platiti si nu-si fac datoria.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu pot sa fiu impotriva cuiva care nu are aparare si nici nu prea gandeste prea multbig grin, mi-e prea mila. Sa ii castreze pe toti si sa aiba voie numai stapanii sa ii imperecheze.

| CosminC86 a răspuns:

Daca te referi la maidanezi, tot din Cauza oamenilor s-a ajuns la situatia asta critica... Mie imi plac toate animalele, mai ales cainii si pisicile. Despre cainii vagabonzi nu atiu ce sa zic, cred ca ar trebui eutanasiati insa nu pentru ca urasc cainii ci pentru a-i scapa de chin... Nu suport sa vad vreun animal infometat si bolnav.
Ca tot veni vorba de exterminare, eu as extermina niste oameni, tigani, politicieni, preoti.

| Borcanelul a răspuns (pentru CosminC86):

Eutanasierea ar fi cea mai buna varianta de exterminare si combinata cu sterilizarea.Cred ca ar mai merge si varianta cu un glont in cap, dar asta ii mai cruda.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Borcanelul):

Varianta cu un glonț în cap s-ar preta perfect pe fruntea ta îngustă și netedă.

| CosminC86 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Cred ca ai inteles gresit, glontul in cap nu era pentru caini ci pentru politicieni.

| GeorgyGirl a răspuns:

Nu cred ca ar fi prea diferita lumea fara caini.nici mie nu imi plac dedcat cei mici si curati.

| Vidacu69 a răspuns:

Cei de pe strada care nu au stapan nu inseamna ca nu au voie sa traiasca...Ia gandeste-te, daca am lua un caine de pe strada si l-am ingriji, iti poti imagina cat de fericit ar fi? Nu numai ca ar fi umil toata viata dar te-ai simti si mai bine pentru gestul tau.Parerea mea este ca merita sa traiasca, baftawinking