| deceeu a întrebat:

Oare voi putea vreodata sa traiesc in prezent? Trecutul ma inconjoara! Viitorul nici macar nu-l zaresc! Ce rost are? Ce-as putea face atunci cand si ultima licarire de speranta s-a stins?

Răspuns Câştigător
| FemeileFac70LucruriCartofisi69 a răspuns:

Trecutul e in spate, nu te inconjoara.E doar in capul tau, e numai vina ta.Te zareste viitorul pe tine.Cand ultima licarire de speranta s-a stins. aprinde o bricheta ca sa-ti lumineze calea

2 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Cu putina vointa si ambitie din partea cu siguranta vei reusi sa traiesti in prezent.Inteleg ca trecutul pentru tine reprezinta ceva important, dar totusi trebuie sa te gandesti la viitor.Nu spune nimeni sa ne uitam trecutul,este bine uneori sa ne aducem aminte de amintiri,clipe,momente frumoase dar noi trebuie sa mergem spre viitor si sa constientizam ca acel timp as trecut si ca azi datorita lui au ramas amintirile frumoase.
Niciodata nu trebuie sa iti pierzi speranta,ea este cea care ne ajuta sa trecem peste orice problema si sa vedem ca viata este frumoasa indiferent de cum este ea,usoara s-au grea, de aceea trebuie sa te aduni putin, sa deschizi ochii si sa privesti si spre viitor care poate sa fie la fel de frumos la fel ca si trecutulhappy
Baftahappy

| batman05 a răspuns:

Viitorul ti-l faci tu.rost are viata ta care trebuie traita si speranta este trebuie doar sa o vezi si sa ai incredere in tine