| anonim_4396 a întrebat:

OFER FUNDA!$$$$$$$$$$$$$
Am o colega de banca care este si 'cea mai buna prietena a mea' am pus cea mai bine prietena in ghilimele pentru ca mi se pare ca profita de pe urma mea. M-am gandit de multe ori sa termin prietenia cu ea dar noi 2 si inca 4 fete formam cel mai tare grup din clasa si daca termin prietenia cu ea o sa devin cea mai ignorata din clasa.Va rog mult spuneti-mi cum sa o fac sa iasa din grup si astfel sa pot termina prietenia cu ea.VA ROG MULT AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| iuandfto a răspuns:

Incearca sa o ignori si sa stai cu celelalte fete din grup. Incearca sa le ocupi timpul fetelor nu mai cu tine iar cand vine ea la grup sa incepi sa spui lucruri interesante iar celelalte fete sa para ca nu o baga pe cea fosta cea ai buna prietena in seama. Daca faci asta cateva zile ea se va plictisi sa vina la grup si ai scapat.

4 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Nu se poate, de ce vrei sa strici prietenia dintre voi? Eu cred ca ar trebui sa ii spui ca nu face bine si sa va impacati, asa vad eu prin prietenie, nu ura, nu barfa, nu invidie, nu ignoranta.Mult noroc in viata!

| KellyGreen a răspuns:

Multumesc tuturor mai astept sa am 8-9 raspunsuri si apoi dau funda!

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, te inteleg perfect si eu am trecut prin asta. Deci asculta, din ce mi-ai spus am inteles ca ea sta pe langa tine ca sa profite de pe urma ta si tu stai pe langa ea ca sa fii populara! Poi ce concluzie tragem de aici? ca de fapt intre voi doua nu exista nicio prietenie, ci este doar un pretext ca sa profitati una de alta. Ti-ai pus vreodata problema asta? Practic u te folosesti de ea ca sa faci parte din acel grup, pentru ca daca ai fi intr-adevar prietena cu celelalte 4 n-ar trebui sa mai stay pe langa ea... Cred ca gresesti cand spui ca trebuie sa o dai afara din grup, pentru ca nu prea ai cum, avand in vedere ca u depinzi de ea, nu ea de tine... Stii, o vreme am facut si eu ca tine, dar nu eram fericita asa ca am lasat-o balta. Daca esti atat de superficiala incat esti gata sa fii nefericita in schimbul popularitatii, atunci iti doresc succes cu asta!

Imi pare rau daca in cele puse mai sus te-am jignit intr-un fel, dar incearca sa fii mai sincera(despre asta e vorba in prietenie) si vei fi bine! Crede-ma, am trecut prin asta. =)

| asdfqw a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa o faci sa iasa din grup si nici sa te certi cu ea. poti sa nu ii mai dai atata atentie sa nu mai vorbesti asa multe cu ea cum vorbeai inainte si o sa vezi ca daca te indepartezi de ea nu mai are cum sa profite de tine