| troleibuz a întrebat:

Oina e considerat sportul nostru national? Cine joaca oina? Ati cunoscut persoane care joaca?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E atat de national incat n-am vazut un meci televizat de oina si am tot cautat, mai exista sportul asta? Nu cunosc pe nimeni care sa joace asa ceva, la noi altele sunt sporturile nationale 'importate' de la altii.

| troleibuz explică (pentru Drimmero):

Nu am idee. Dar aud mereu ca asta e sportul nostru. Si sunt confuz.

| Drimmero a răspuns (pentru troleibuz):

Da, se zice ca e sport pur romanesc, cred ca se juca prin 1800 vara, de cel putin 20 de ani n-am vazut un meci televizat sau sa vad site-uri sportive dedicate oinei, avem totusi atatea posturi de sport, forumuri sportive si totusi oina nu exista acolo. Intrebarea vine, cine ar urmari oina?

| aumih16 a răspuns:

In scoala generala de exemplu erau profesori de educatie fizica care ii invatau pe cei mici cum sa joace oina! acum numai stiu! nu stiu daca este sportul nostru chiar asa national avand in vedere ca avem atatea sporturi!

| GusticelMititel a răspuns:

Cunosc persoane care habar nu au ce e oina. Dar pe cineva care sa joace oina, nu.