| lalabell a întrebat:

Ok, am o intrebare cam ciudata, vreau sa va intreb daca voua vi s-a intamplat vreo data sa simtiti nevoia de a omora pe cineva, dar nu pe cineva cunoscut sau cineva care sa va fi suparat, pur si simplu sa simti nevoia sa faci o crima, sa vezi sange pe mainile tale... pur si simplu mi se intampla foarte des sa imi imaginez si cum fac o crima si chestii de genul, si culmea e ca aceste ganduri ma fac sa ma simt bine, imi inchipui cum e atunci cand de mine depinde daca cineva traieste sau nu, cum in mainile mele sta viata cuiva, mi se pare coplesitor, ciudat... vreau sa imi spuneti daca vi s-a intamplat ceva de genul vreodata, cel mai interesant raspuns

Răspuns Câştigător
| Unbearable a răspuns:

Pare depresie, frustrare. Cand nu iti covine ceva si vrei sa omori ceva, iti dai seama ca in gandul tau,,o/il stii mort/moarta", si tu ramai, te faci pur si simplu sa te simti bine. Incearca sa stai cu prietenii si familia mai mult, nu izolata, desi prietenia este trecatoare dupa cum am mai zis si-n alte raspunsuri. Nu ar strica deloc un psiholog, cineva specializat pe partea asta, cineva care este in stare sa te scoata din confuzie si sa-ti elimine gandurile astea negative. Poate unii iti vor spune ca esti nebuna, dar sunt ei de fapt cam prosti. Am avut si eu momente din astea, dar nu sa omor pe cineva anume, doar sa ma sinucid. De abia in prezent imi dau seama cat de stupida eram si rad de acele amintiri neplacute. Mie, mi s-a spus ca-s nebuna, chiar mama,, a grait-o". Lumea asta, e o lume tampita, dupa cum spunea si-un amic de al meu. Deci, stai linistita, daca e doar un gand si ai momente NU FOARTE DESE, poate e din cauza stresului, nemultumirilor. (depresie)
Daca se repeta de mai multe ori, si ajungi intr-un moment in care cedezi, chiar doresti sa faci asa ceva, sa simti placere din acele ganduri, rautatea din tine vrea sa evadeze si sa dea lovitura cea mare cat mai repede, sigura pe tine ca nu vei avea mustrari de constiinta, (desi asta se intampla dupa ce omori, mai devreme sau mai tarziu) dorinta arzatoare de imagini vizuale cu sange-n siroaie si bucatele nevinovate de om, ai o mica problema. (fuguta la psiholog!) Acum, ai nevoie doar de intelegere, incearca sa stai doar pe langa persoane bune, calde, sa eviti scenele de groaza si tot ce este legat de crime, batai, lupte, etc. Daca nici cu ajutorul persoanelor bune, prietenilor, nu iti merge,, oprirea" cum am mai spus, viziteaza un psiholog.
A, si mie nu mi s-a intamplat de mai multe ori, doar 2-3... big grin M-am oprit si ma simt ok in prezent, am avut parte de intelegere. Bafta!

4 răspunsuri:
| Rumi a răspuns:

Eu de exemplu, cand sunt furioasa sau suparata, imi vine sa iau cutitul si sa omor pe oricine mi se arata in fata ochilor, (in afara de puii de pisicute, sunt prea dulci),

| Deealovestpu a răspuns:

Du-te ma si culca-te laughing)) paaaaaai...sa vedem.sigur ca dabatting eyelashes oamenii prosti in general merita sa moara si desigur ti se intampla asta cand cineva te enerveaza ff tare si stii ca nu poti sa-i dai o palma sau un picior whistling.asa ca, creierul amplifica de 10 ori ce ai vrea de fapt sa-i faci persoanei respective si iese crima sangeroasa devil.si faza cu "viata cuiva in mainile mele" mmmm sa fie oare prea mult "vampire diaries"? cunosc sentimentu.sigur ca e ceva ce la prima vedere pare super tare si te face sa-ti doresti cu ardoare ca cineva sa depinda atat de mult de tine,dar atunci cand se va intampla n-o sa-ti mai placa asa de mult,te asigurlaughingGandeste-te de exemplu la un psihopat lesinat dupa tine, care vine la tine la usa si se uita ff serios in ochii tai si-ti zice, daca nu o sa fi iubita mea o sa ma sinucid! printr-o rastalmacire subtila viata lui depinde de tine laughingasa caaa.nu cred ca ne dorim sa trecem prin asta :-s Zic.

| GreenBubble a răspuns:

Nu...si ai face bine sa mergi la un psiholog / psihiatru.

| BlackListed a răspuns:

Eu mai am momente cand dupa cateva ore de uitat la Tv la emisiuni gen Dosarele FBI de pe Discovery, stau si ma intreb oare cum ar fi daca. oare as fii prins...s.a.m.d Dar totul se intampla in capul meu si acolo va ramane, nu sunt violent din fire happy