| anonim_4396 a întrebat:

Ok! Vara s-a terminat...Mai e putin si incepe scoala! Eu sunt baiat si sunt destul de plinuț si multi colegi o sa imi zica gras...Asa ca vreau niste rekturi bune rau sa le raspund cand imi zic asa

6 răspunsuri:
| inflicted a răspuns:

Slabeste si gata. Nu e sanatos sa fii gras

| Anonimul224 a răspuns (pentru inflicted):

Da' nu e sanatos nici sa faci glume se seama altora daca asa sunt ei ii accepti asa cum sunt

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai nevoie de rekt-uri rautacioase, mai bine iti accepti pozitia, si raspunzi cu glumite proprii.
Daca vrei sa imiti ceva, fii atent la atitudinea lui Cosmin Nedelcu (Micuțu), si fura cate ceva de la el.

| Celcestietot a răspuns:

Le spui că vrei să mănânci în continuare ca să participi la concursurile de sumo, și că dacă ei ar concura cu tine ar fi striviți laughing!

| Justme1997 a răspuns:

"esti atat de slab ca te duci pe TPU ca ceri rekturi"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este adevarat ca ceea ce fac sau vor face ei nu este un lucru inteligent si denota doar imaturitate, dar nici faptul ca tu nu vrei sa accepti felul in care esti si sa iti asumi ca asa esti tu nu este un lucru bun. Nu ar trebui sa fi comod si ramai mereu
in aceeasi sfera de comoditate, nevrand sa schimbi nimic.

Daca se vor lua de tine si se vor face glume pe seama ta din cauza asta, poti raspunde cu autoironia. Atunci ii vei dezarma si nu vor mai avea ce sa iti faca. Vazand ca nu esti afectat de cuvintele lor, ba dimpotriva chiar tu stiind ca esti asa si inca mai faci si glume pe seama asta, cel mai probabil se vor plictisi dupa un timp si vor inceta si daca nu o vor face, cel mai bine ar fi sa ii ignori, vazandu-ti de treaba ta.