| magicianul19 a întrebat:

Omul devine ceea ce gandeste. ce parere aveti despre aceasta afirmatie?
aceasta afirmatie o auzim cam des in ziua de azi

Răspuns Câştigător
| katala a răspuns:

Puterea autosugestiei este bine cunoscuta si recunoscuta. Nu este nici timp si nici spatiu pentru cate exemple ar putea fi date in acest sens.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu imi doresc sa devin un psiholog de renume.Crezi tu ca am sanse sa devin asta in Romania? Ma gandesc la asta in fiecare dimineata deci pana acum ar trebui sa ajung macar la o concluzie. Dar nu pot deveni ceea ce gandesc daca nu pun osul la munca.Cu meseria asta nu poti merge departe.Si in general, cam cu toate. Dar asta nu ma face sa renunt sau sa imi plang de mila ca nu m-am nascut in Germania sau america
Omul devine ceea ce vrea, atat timp cat munceste si nu asteapta sa ii pice din cer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este dar tocmai acum multi dintre noi, cred ca mai bine a-r fi sa renunte deoarece nu sunt platiti bine sau doresc sa aiba o meserie chiar daca nu este bine platita ci doar din placere...