| Raizing a întrebat:

Omul vesel este ca soarele: lumineaza acolo unde intra?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

DA! Oamenii vor oameni veseli, ii binedispune, le da din starea lor, deci lumineaza unde se duc.

E ca si cum ai 65 ani si stai printre tineri, e una, si daca stai printre altii e 65 sau 85 e alta, te simti mult mai bine cu tinerii, inspira veselie, frumusete, tinerete, sanatate.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum oameni sunt fiinte hedoniste multi da prefera un ipocrit, fals, prefacut decat un om sincer

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu prefera, ca nu stiu ca alalalt e nasol, spera ca nu e. Celalalt se preface ca nu este nasol si aia e, pentru ceilalti conteaza ca ala sa ii amuze, distreze, binedispuna, daca nu exista ocazia sa le arate adevarata fata. Daca apare cealalta fata, mda, nu il mai prefera.

| sierra1 a răspuns:

E o simplă figură de stil. Să fii comic nu ajunge, nici pe departe

| Celcestietot a răspuns:

Iisus lumina acolo unde mergea!

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde.Mie imi plac foarte mult oamenii optimisti dar se mai intampla citeodata, rar, sa am o zi proasta si atunci ma indispun oamenii care rid intruna si nu au bunul simt sa vada ca tu ai o problema si nu poti ride.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Biblia ne îndeamnă sa plângem cu cei ce plâng, si sa ne bucuram cu cei ce se bucura in Domnul!