| intreb348128712 a întrebat:

Or sa fie atentate la noi in Romania? Pai daca ataca, nu se baga NATO?

Răspuns Câştigător
| TheCormoran a răspuns:

Romania e una dintre cele mai safe tari ale lumii la ora actuala din acest punct de vedere, deci nu avem de ce sa ne temem in legatura cu asta, nu vin babuinii aia de teroristi sa mitralieze pe meleagurile lui Ion Caragiale.
Teoretic ar trebui sa se bage NATO dar practic nu prea se baga, au fost atentate in tari precum Franta, Germania, Belgia care sunt tari Nato si nu s-a intamplat nimic, oricum e greu pentru orice armata sa lupte cu organizatii teroriste pentru ca aia nu au locatie exacta unde pot fi bombardati ci doar vanati unul cate dupa ce se afla cine sunt autorii atacurilor de catre serviciile secrete.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ataca cine? Nato se baga doar daca aramata unei tari, ataca o tara NATO, asa sa se bage pentru ce anume? Ca vine un nebun si omoara oameni, in jur, ca intra teroristi si ce fac aia in tara ta?
Asta e fix problema ta, tu trebuie sa te ocupi de siguranta interna, cine intra, ce urmaresc etc.

Cind te ataca un terorist, aia nu reprezinta o tara, sa spui ca trebuie sa intervina alianta sa te ajute.

Sa fie atentate in RO, de ce ar fi? RO nu a facut nimic rau nimanui, c el putin pana acum, asa ca nu vad nici macar teroristi sa intre sa faca ceva prin RO.

Nu te mai uita la TV nu te mai uita nicaeri laughing vezi-ti de treaba, oricum una vezi alta pricepi, asa ca nu-ti mai umple mintea cu chestii care nu-ti folosesc la nimic.

| Drake21 a răspuns (pentru relian):

Au fost cateva incercari si pe la noi cu bombe, dar Sri si a facut datoria

| Drake21 a răspuns:

Noi am dat jos podul din russia spre crimeea s-a aflatrolling on the floor cine sa faca atentate tot noi luam un pistol si tragem la alegere pe strada, daca accepta astia legea sa avem cate arme vrem in casa e perfect