| mFq a întrebat:

Cand vreau sa instalez Yahoo Messenger imi zice asa :"Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation.Please check firewall settings and retry installation".
Ajutati-ma ca am nevoie de Yahoo Messenger!
Dau Funda!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică setările antivirusului.Mai mult ca sigur acesta a modificat ceva prin firewall iar din această cauză Yahoo messenger-ul nu mai poate modifica pipe-urile din firewall de care are el nevoie pentru a funcționa.Succes

| mFq explică (pentru DeyCj):

Nu a mers am dezactivat antivirisul dar degeaba oricum mersi o sa incerc varianta de mai joc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Web installerul da rateuri uneori, trebuie sa descarci setup-ul intreg:

http://www.filehorse.com/download-yahoo-messenger/

| B3B3NI a răspuns:

Ai incercat sa dezactivezi antivirusul, poate din cauza lui ai probleme cu instalarea.

| mFq explică:

Nu merge nu stiu ce are! Va rog mai veniti cu idei