| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma cat se castiga din vlogging? Nu vreau sa devin vlogger, ci doar sunt curios.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 0$ pana la zeci de mii de $

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si da si nu. Daca ai multi urmaritori (si eventual in exterior) da.

| PainTech a răspuns:

Se castiga daca esti foarte bun, se castiga foarte bine daca esti extrem de bun.
Daca nu se castiga putin spre deloc.

Totusi gandeste-te ca e o investitie considerabila si ca timp si ca bani intr-o piata suprasaturata.

| siriusblack98 a răspuns:

Depinde cat esti de cunoscut, ce tip de content abordezi, cati abonati ai, ce contracte si colaborari/sponsorizari reusesti sa obtii, sunt multi factori care influenteaza veniturile din vlogging si fac diferenta intre unul care castiga 500 de euro/luna si unul care face peste 10k euro lunar. Primul an in schimb sa stii ca nu faci nimic. Cei care castiga din primul an sunt foarte, foarte rari. Un astfel de caz a fost Ilie's Vlog care din prostie a reusit sa prinda la public la fel ca Abi (atat din prostia lui cat si a urmaritorilor). Nu iti poate da nimeni o suma exacta de vreme ce castigurile din asa ceva oscileaza si depind de multi factori.